Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Abit An7 + Amd Xp 2500+ M + Gf 6600

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem i zainstalowałem zupełnie nowe bebechy do kompa:

płytę Abit AN7 Guru

procek AMD XP 2500+ Mobile

grafa GF Winfast 6600

 

Jestem zupełnie zielony w podkręcaniu i robię to pierwszy raz, więc radziłem się kumpla który ma identyczną płytę i procek. Jak na razie z 1.67 jakim jest ten procek wyciągnąłem 2.3. Problem polega jednak na tym, że gra którą wziąłem do testowania nowego kompa, Battlefield 2 wywala mnie do windy w zależności od tego jak wysoko ustawiłem detale. Z początku na max'ach chodziło ok 30 min a na min. detalach 2-3 godz. Obecnie na max. chodzi perę sekund a na min. 1-2 min. Czy jest to brak stabilności? Wina gry? Ponoć im wyższe napięcie na procku tym wyższa stabilność. Systematycznie podwyższałem z 1.750 do 1.875 (gdzie już procek mocno się grzał) i nic nie dawało. Kombinowałem z dwoma zasilaczami, nic. Wgrałem najnowsze stery dla karty i płyty. Nie wiem szczerze mówiąc co mam zrobić. Kumpel z identycznego procka, taką samą płytą główną i prawie identycznym chłodzeniu wyciągnął 2.4 i to stabilne. Proszę o porady i pomoc.

 

PS. OSTRZEGAM! Jestem kompletnie zielony w podkręcaniu więc proszę tłumaczyć jasno i wyraźnie.

 

EDIT: Nie wiem o co z tym chodzi ale mam uswione coś takiego:

Ext. Clock 200 x 11.5

no i obecne napięcie na CPU: 1.813

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz sobie w wyszukiwarce google " SUPER PI " - ściągasz ten programik, uruchamiasz, naciskasz ramke " calculate ", wybierasz 16M, startujesz program i czekasz. Jak przejdzie wszystkie loop'y to nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną niestabilności. Jeżeli natomiast test się wysypie, to na początek zwiększ napięcie na pamięciach do 2.9V, napięcia na procku już raczej nie podnoś. Po podnieśeniu napięcia spróbuj przeprowadzić test ponownie! Napisz też jaki masz zasilacz, bo może się okazać, że na tyle kiepski, że ma problem z trzymaniem napięć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczny sprzęt, tylko karta to 6600GT. Uzywam BIOSu tictac'a 1.8 z Command rate 2 bo działa zdecydowanie bardziej stabilnie z 2x512MB.

Możesz sprawdzić czy masz wyłączone Enhanced PCI Performance, bo ostatnio sam się przekonałem że to poprawia stabilność (kupiłem lepsze pamięci na których na poczatku komputer gorzej działał).

Druga sprawa to własnie pamięci, napisz jakie masz i czy masz je ustawione na domyślne parametry czy jakieś inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DesoloAnimus

nawet nie trac czasu na super pi jako sprawdzian stabilnosci systemu :mur:

 

sciagnij sobie prime 2004 i tam uruchom test blend i zostaw na kilka godzin 6-8

ale na poczatek przelec pamiesci goldmemory, nie zadne memtesty tylko goldmem

no i napisz jakie masz te pamieci, bo to istotne i wyglada ze to problem pamieci

 

a 3dmarki Ci chodz bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...