Skocz do zawartości
WirMaX

Be Quiet! 450w, Problem Z Świerszczem!?help Plz!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

be quiet! 450W! DualFan, blackline.

Mam ten zasilacz juz rok czasu i spisuje się bezbłędnie z pewnym wyjatkiem...

Mianowicie dzień po gwarancji zaczęło w nim coś strzykać, ćwierkać, jak bym wżucił do środka świerszcza! Z początku trwało to z 30 minut od włączenia komutera i potem przestawało, i tak coraz dłużej i dłużej... i teraz skrzypi całyczas!

 

Odrazu powiem ze to nie wentylatory, oba blokowałem i nic. To jest coś w środku. Bardzo bym prosił o pomoc(bez śmiesznych komentarzy ;) ). Jeśli chodzi o lutowanie to mam pewne doświadczenie więc jak by trzeba cośwymienić to proszę powiedzieć dokładnie co na co. A jeszcze powiem że zasilacz zasila:

Radeona 9800Pro Saphire(overclocked), Barton M 2500+@2520MHz, ABIT NF7-S, Twin MOS 400 2x 512 MB Dual DDR 400@424 MHZ, do tego 6 Katod UV! (Obudowa chieftec BIGTWR Dragon, nie mam aktualnych zdjęć...) i 6 wentylatorów. 2HDD i 1 CD

 

Chyba wszystko, proszę o pomoc, Pozdrawiam!

Edytowane przez WirMaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mnie sie przytrafilo takie nieszczescie - mam wersje 400w - u mnie po jakims roku pracy zasilacz zaczal swiszczec ale mnie sie wydaje ze to jakby lozysko w wiatraczku tym znajdujacym sie na boku obudowy - probowalem psiknac cos ala wd ale nic nie pomoglo - ogolnie ten dzwiek jest strasznie denerwujacy co z tego ze mam prawie nieslyszalny zasilacz ktory od czasu do czasu wydaje z siebie ten dzwiek - jesli nic sie nie zmieni bede staral sie reklamowac ale z jakim skutkiem to nie wiem

Edytowane przez Dj. Gargamel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja. Nic nie kombinujcie bo szkoda gwarancji, a przecież to 5 lat.

To są bardzo dobre zasilacze, ale na początku produkcji trafiały się "cykające" egzemplarze. Kiedy kupowałem (1.5 roku temu) reklamowałem 4 zasilacze zanim 5 dostałem bez usterki. Przy następnych zakupach już nie trafiałem na tą usterkę, czyli nowe są ok.

Prawdopodobnie jakaś cewka, dławik nie są w pełni zalane materiałem tłumiącym i stąd takie efekty.

Żałuje że napaliłem sie na Topwera 450W, bo ten jest ewidentnie głośniejszy od BeQuiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...