Skocz do zawartości
Lord Andre

Jak Testować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie może wyda wam się banalne, ale jak sprawdzić ile klatek na sekunde wyświetla dana karda graficzna np w grach:

- Painkiller

- NFS Undegrund 2

- Half-Life 2

- Doom 3

 

Myślałem o programie fraps ale ten program nie wylicza chyba średniej klatek, zresztą jaką mam pewność że przy testowaniu dwuch różnych kart będzie ta sama sytuacja.

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy(?) Fraps(2.6.3) ma taka opcje jak benchmark, ktora ladnie policzy min/max/avg fpsy.

 

Wynik mozna znalezc w pliczku FRAPSLOG.TXT w folderze Frapsa. Wyglada tak:

 

2005-08-14 04:12:52 - hl2

Frames: 5056 - Time: 59193ms - Avg: 85.416 - Min: 26 - Max: 168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie zrozumieliście się

problem z frapsem polega na tym, że nie każda scena będzie taka sama, więc i wynik będzie różny

 

do HL2 i DOOM3 znajdziesz benchmarki na www.gamershell.com

narazie do tego znalazłem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUake i doom mają wbudowane testy, ale jak chcecie coć lepszego, ściągnijcie RivaTuner - pozwala na sporo tweaków, ale ma też cośtakiego jak "hardware monitor". Można tam włączyć monitorowanie FPS. Jest tam sporo opcji, jak na przykłada monitorowanie w tle, logowanie i takie tam. Później dostaje się ładny wykres szybkości. Przy użyciu statistics server, można też obserwować fps i inne parametry, jak temperatura w czasie grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w q3 są wbudowane testy odpala się je z konsoli :

-timedemo 1 - enter

-demo four - enter

ale u mnie nie chcą działać bo mam od kumpla jakąś przerobione wersje jak odpalam dany test to mam błąd że nie ma danego pliku ale mniejsza z tym będę chciał do przeinstaluje q3 i będzie ok. A chodzi mi o to czy są jeszcze jakieś testy co ktoś zrobił a nie od producenta.

 

A co do RivaTuner to wiem :]

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...