Skocz do zawartości
GoLo

Moja "Rencenzja" okularkow Gainwarda :) - duzo tex

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz pisalem wczesniej(jakis czas temu w poscie:) ) nosilem sie z zamiarem kupna okularkow 3D Gainwarda.. mialem 2 dylematy.. czy beda dzialac na moim CLAP-ie(w minimalnych wymaganiach bylo GF2) i czy uda sie to w ogole odpalic..

i.. dowiecie sie pozniej :)

Razem z okularkami dostalem ladny "rozgaleziacz" do ktorego sie podlacza monitor i okularki - dzieki czemu mozna podlaczyc je do kazdej karty na nVidii(poczawszy od GF256 lub starszych(niemam pewnosci)) :)

Po podlaczeniu ich do k.graficznej odpalam kompa... i... nic zero nowych opcji we wlasciwosciach ekranu.. itd.. ale problem szybko rozwiazalem sciagajac sterowniki specjalnie przerobione dla okularkow migawkowych.

Po zainstalowaniu sterow, ukazala mi sie nowa zakladka we zaawansowanych wlasciwoscach karty.. z multum opcji.. mozna tam ustawic doslownie wszystko.. min. przesuniecie widokow dla kazdego oka co daje na tyle duzo ze im wiekrze odsuniecie tym wiekrzy efekt ale oczy sie szybciej mecza.

OK..

...zalozylem okularki.. i tu mile zaskoczenie - okularki sa bardzo wygodne i lekkie, mozna tez regulowac dlugosc uchytow na uszy.

Odpalilem program testowy nVidii(poruszajace sie w rozne strony logo nvidii) i efekt byl znakomity.. az sie chcialo zlapac te logo(ale niestety okazalo sie niematerialne ;)) - wrazenia dokladnie takie same jak z kina iMAX - a poniewasz ogladalem je na 640-480@140Hz(efektywnie 70Hz) to niebylo prawie widac efektu migotania ekranu, na 800x600@120Hz juz troche bylo to uciazliwe..

 

TEST:

:arrow: Counter-Strike chodzi ladnie.. ladne 3D, wada - nawet na 640x480 ekran ewidetnie mrugal.. co jes uciazliwe ale do przyzwyczajenia - :( przez co oczy po 30min juz bolaly...

 

:arrow: Quake 3 porazka... ale spowodowana chyba sterownikami bo gra wygladala ladnie i przyjemnie dla oka(70Hz) ale co chwile okularki przestawaly pracowac na 2-3s co uniemozliwialo gre.. :evil:

 

:arrow: Black adn White Suuuuuper... calkiem inna gra(oczywiscie pozytywnie :D )! ta gra jest poprostu zrobiona do okuarkow stereo... poprostu oniemialem... chowaniec wyglada wrecz cudnie... tak jak zreszta reszta gry... poprostu miodzio - Gralem 1h i nie zmeczyli mi sie oczy! 8O

 

:arrow: MOHAA Chodzi jak w zegarku... dlugo nie sprawdzalem bo nielubie tej gry.(nie zabijcie mnie za to :wink: ) wiec sie niebede rozpisywal... wazne ze niema znia zadnych problemow.

 

:arrow: NFS5 :cry: Po zainstalowaniu i probe odpalenia wyskakuje blad w linni 411 czegos tam... i przy wersji pelno plytkowej i przy demku :( ... sadze ze to moze byc wina sterownikow ale coz... pozniej sie jeszcze pobawie innymi driverami..

 

:arrow: UT Druga gierka(zaraz po B&W) stworzona do tychze okularkow.. zero problemow... wyglad super... nic dodac, nic ujac :)

 

:arrow: 3Dmark 2000 - Demo miiiioooodzio :D... poza jednym dostrzezonym bledem graficznym all OK :)

 

:arrow: 3Dmark 2001SE - Demo tu juz mozna dopatrzec sie kilku bledow graficznych..(pozniej wyjasnie naczym polegaja) ale gdy zbaczylem Nature - to oniemialem!! mimo ze sie cielo :twisted: to poprostu moja szczeka zrobila dziure w podlodze.. !!! Poprostu jakbym patrzyl przez okno 8O ! az brak mi slow.... ogladalem je chyba z 15 razy - poprostu sliczne..

 

W 3D marku(2k1 i 2k) wystepowal jeden wazny problem - jezeli byla pokazywana jakas postac z bliska - byla podwojna.. a dokladniej sie rozdwajala.. ale naszczescie byl to problem tylko e 3Dmarku.

 

Podsumowanie:

Mialem baardzo duze oczekiwania wzgledem tych okularkow.. i sie ani odrobine nie zawiodlem. Sa bardzo wygodne - po minucie nie czuc ze sie je ma na sobie! W wiekrzosci gier chodzily bez zastrzezen i w kazdej(nawet jesli byly jakies bledy) byl wzorowy efekt glebi.

Niestety jezeli ktos chce kupic takie okularki to musi miec swiadomosc ze wiekrzosc gier bedzie mozna odpalic tylko dla zobaczenia efektu glebi - bo grac juz raczej sie nie bedzie dalo normalnie(ze upragnionym efektem wygranej ;)) . Pisze ze "wiekrzosc" bo np. w B&W sie bardzo przyjemnie gra... owiele przyjeniej niz bez okularkow:). Mam tylko nadzieje ze wyjda naprawde dopracowane sterowniki, poniewasz od instalacji tych co ja mam(30.82Stereo) system stracil bardzo duzo na stabilnosci...

 

PLUSY

+Super efekty

+Dziala praktycznie we wszystkich grach OpenGL i D3D

+Wygodne - zero uwierania w cokolwiek :)

+Cena!(136zł)

+Chodza na Wszystkich nowych i troche starszych kartach nVidii

 

MINUSY

-W niktorych grach bardzo meczace dla oczu.

-Niedopracowane sterowniki

-Brak sterownikow dla Ati

-niewielkie bledy w 3Dmarku.

 

Tu je kupilem

Uffff.. koniec...

 

to by byla moja opinia na temat tych okularkow :lol:

 

PS. nie patrzcie na bledy ortograficzne bo niechce mi sie icch poprawiac a wiem ze moze byc ich sporo ;p

 

Pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko chcialbym sobie kyupic takie cos czy masz jakas wade wzroku np jedno oko posute a drugie dobre ja mam takie cos i slabo widze w okularkach czerwono-zieloneych (kiedys szczeki3 byly w telewizi do ogladanie przez takie okulark) nie widze stereogramow i w zadne szkla korekcyjne mi nie pomagaja czy to umnie zadziala?? boje sie ze wywale kase w gowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te okularki dzialaja na prostej zasadzie...

Ekran pokazuje na zmiane dwa obrazy.. dla prawego oka - wtedy lewe jest zasloniete przez okularki, i dla lewego oka - wtedy zasloniete jest prawe.

wiec jezeli na to "slabsze" oko widzisz w miare normalnie to co sie dzieje na ekranie, to powinno byc ok.

ale niestety niedam gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge wybrac... 60Hz, 70Hz, 72Hz, 75Hz i 85hz

a to wszytstko dziala na sterownikach referencyjnych nVidia wiec moze stad ten wybor...

OK. Tylko w którym miejscu wybierasz te wartości, podejrzewam że we właściwościach monitora a to inna bajka. Wybierz 72 i potestuk na tych samych programach co w recenzji. Napisz czy zauważyłeś różnicę.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k2 - nieogladalem jesazcze zadnego filmu na okualrkach bo niemam takiej mozliwosci.. :( : filmow w DivX nie obsluguja, DVD niemam. aha.. i jeszcze niznalazlem zadnego softu do ogladania filmow w 3D poniewasz mam okularki od niedawna...

 

witek_p czestotliwosc wybieram w specjalnej zakladce dla okularkow.. na 72Hz wyglada to tak samo jak na 70hz... 75hz juz moj monitor nie obsluguje - wiec niemoge sprawdzic :(

 

Kalwas Przy benchmarku m sie nie odpala nature.. ale w demku chodzi - tyle ze sie bardzo tnie(2-3fps) wiec widocznie robi to softwareowo.

 

xan Niemam pojecia bo nie sprawdzalem... ale gdziej juz czytalem ze podobno jakas roznica jest.. ale niewiem na jakiej zasadzie to dziala(wkoncu film jest krecony tylko z jednego punktu.. wiec jak tu zrobic efekt glebi?).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedziec jak oglądałem demo Nature skoro twoja karta nie ma Pixel Shadera?

pewnie mu chodziło o tą łąke w demku 3dmarka, do tego nie trzeba pixel shadera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do filmów to kiedyś w cdaction czytałem że jest taki programik chyba asusa przez który się otwiera film i wtedy można oglądać w okularkach

możesz zalesc wiecej danych o tym porgramie

moze jakis link??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedziec jak oglądałem demo Nature skoro twoja karta nie ma Pixel Shadera?

Oczywiscie do demka 3dmark nie trzeba karty z pixel shaderem. Do testu tez nie jezeli sie ma programik o nazwie 3danalizer. Mialem go kiedys ale odkad mam gf4 to program zniknal :)

 

I wlasnie tez interesuje mnie jak wygladaja zwykle filmy divx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie niemoge znalezc zadnego playera do okularkow..

a ten od asusa wymaga grafy tej firmy :(

zastanawiam sie czy nie wrzucic biosu na CLAP-a od ASUS-a 6800

co myslicie moglo by to wplynac zle na karte?... zwlaszcza ze moj CLAP niema VIVO :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko chcialbym sobie kyupic takie cos czy masz jakas wade wzroku np jedno oko posute a drugie dobre ja mam takie cos i slabo widze w okularkach czerwono-zieloneych (kiedys szczeki3 byly w telewizi do ogladanie przez takie okulark) nie widze stereogramow i w zadne szkla korekcyjne mi nie pomagaja czy to umnie zadziala?? boje sie ze wywale kase w gowno

Muszę cię zmartwić, ale możesz mieć problemy z okularami, jeżeli przez normalne okulary 3D też nie widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze wracam do tematu ale potrzebuje jakiegos linka na strone z danymi technicznymi tych okolarkooff.

Na stronie Gainwarda nie doszukalem sie niczego istotnego.

Potrzebuje wszelkie dane na temat tego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...