Skocz do zawartości
cmsydney

Jaki Monitor Lcd 17''

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tylko kwestia gdzie kupic: sklep internetowy (proline, komputronik) czy np. MediaMarkt? Bardziej zalerzy mi tu na szybkosci realizowaniu gwarancji niz na cenie.

1604019[/snapback]

Nie ma sensu przepłacać, gwarancje i tak najlepiej realizować w serwisie samsunga a nie w sklepie (w proline nawet nie dają takiej możliwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Teraz to juz praktycznie zastanawiam sie miedzy 173P+ 17" i miedzy 193P+ 19". Tak spojrzalem (dawno sie tym nie intereosowalem) monitory LCD 19-calowe nie sa jeszce udoskonalone (dlugi czas reakcji matrycy). Warto sie w to pakowac kosztem wiekszego obrazu? Strace cos na jakosci obrazu/itp. kupujac 19" a nie 17"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Teraz to juz praktycznie zastanawiam sie miedzy 173P+ 17" i miedzy 193P+ 19". Tak spojrzalem (dawno sie tym nie intereosowalem) monitory LCD 19-calowe nie sa jeszce udoskonalone (dlugi czas reakcji matrycy). Warto sie w to pakowac kosztem wiekszego obrazu? Strace cos na jakosci obrazu/itp. kupujac 19" a nie 17"?

1606718[/snapback]

Ja wolę 19" rozdzielczość jest ta sama, tylko na dziewiętnastce obraz jest rozciągnięty o te 2". Jak dla mnie to rozdzielczość 1280/1024 jest za duża jak na 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam do Was pytanie . Czy opłaca mi się kupić monitor LCD LG 17" LCD L1715S za 1000 zł ( nowy z gwarancja ) ??

 

A to jego parametry :

 

Ekran: 17" jasność [cd/m2]: 250

 

kontrast: 450:1

 

czas reakcji [ms]: 16

 

max rozdzielczość: 1280 x 1024

 

kąt widzenia: 160/140

 

rozmiar plamki: 0.264mm(H) x 0.264mm(W)

 

Wydaje mi się że jest dosyć dobry ale co onim myślicie ?? :> Warto ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam do Was pytanie . Czy opłaca mi się kupić monitor LCD LG 17" LCD L1715S  za 1000 zł ( nowy z gwarancja ) ??

Jak na LCD w takiej cenie nie jest najgorszy, nierównomierne podświetlenie matrycy, blada czerń, słabe kąty widzenia, brak DVI to chyba główne "przeciw".

Za tym LCD bez wątpienie przemawia cena, możesz go dostać już za 885zł (Ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość co zalożył ten topic jest jakis dziwny , ale to jego sprawa,

ja tez jestem zdecydowany na 173p+ musze poczekac jeszcze tylko do jeseni,

troszke kaski dozbierac, a może i stanieją troszeczkę.

Zapomnieliscie jeszcze o jednej sprawie która jest ważna i przemawia na korzyść LCD , a mianowicie zużycie prądu jest 4-5 razy mniejsze niz w CRT.

A prąd nie jest wcale taki tani.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam do Was pytanie . Czy opłaca mi się kupić monitor LCD LG 17" LCD L1715S  za 1000 zł ( nowy z gwarancja ) ??

 

A to jego parametry :

 

Ekran: 17" jasność [cd/m2]: 250

 

kontrast: 450:1

 

czas reakcji [ms]: 16

 

max rozdzielczość: 1280 x 1024

 

kąt widzenia: 160/140

 

rozmiar plamki: 0.264mm(H) x 0.264mm(W)

 

Wydaje mi się że jest dosyć dobry ale co onim myślicie ?? :> Warto ?? :>

1608711[/snapback]

Za 1000zł to sam mogę go sprzedać, nawet za 950zł, niech stracę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flinston

hehe to chyba ty jestes jakis dziwny

a mianowicie zużycie prądu jest 4-5 razy mniejsze niz w CRT.

hehe chyba jak jest wylaczony

monitor lcd 17'' ciagnie cos kolo 40W, crt 19'' do 100W, jak dla mnie 100/40 wynosi 2,5

i mowa tu oczywiscie o maksymalnym poborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor lcd 17'' ciagnie cos kolo 40W, crt 19'' do 100W, jak dla mnie 100/40 wynosi 2,5

i mowa tu oczywiscie o maksymalnym poborze

1609638[/snapback]

LCD ciągnie max 40W, a CRT 19" 140 więc połyka 3,5 razy mniej prądu, nie wiem skąd te rewelecje że 100W B)

Nie zapominaj o tym że dodatkowo CRT 19" przy każdym uruchamianiu połyka 300-350W przez krótki czas na rozruch :)

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flinston

hehe to chyba ty jestes jakis dziwny

 

hehe chyba jak jest wylaczony

monitor lcd 17'' ciagnie cos kolo 40W, crt 19'' do 100W, jak dla mnie 100/40 wynosi 2,5

i mowa tu oczywiscie o maksymalnym poborze

1609638[/snapback]

Lcd mogą ciągnąć mniej niż 40W, na ctr 17" ciągną do ok. 100W, 19" potrafią więcej siorbać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy powariowaliscie? jakie 140W?

http://www.ada.com.pl/opisy/monitory/hyundai/Q995S.htm --> 90W

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...right/795mb.asp ---> 80W

mam dalej szukac? to juz ja przesadzilem ale 140W to przegiecie

dla lcd znamionowa moc to 45W czyli ciagnia od 2 do gora 2,5x mniej

a czepianie sie tego ze przy rozruchu ciagna 300W to nie ma sensu, tak samo mozna porownac pobor mocy przy czarnym ekranie, dla crt jest to duzo mniej niz max, dla lcd jest mala roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_podgl&...t&pggrp=monitor Samsung ---> 110W

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_podgl&...t&pggrp=monitor Philips ---> 120W

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_podgl&...t&pggrp=monitor LG ---> 120W

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_podgl&...t&pggrp=monitor MAG ---> 150W

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_podgl&...t&pggrp=monitor Iiyama ---> 150W

 

Mam dalej szukać? :lol:

 

Z tego co sie orientuje Compaq 19" żre do 130W a są monitory które połykają 140W i więcej :lol:

 

Ty wiesz jak zwykle "najlepiej" i jak zwykle nie masz racji... Prawda jest taka że LCD pobiera dużo mniej prądu od CRT B)

 

Weźmy sobie np mój 173P+ ---> max 34W

 

150W/34W = 4,4 (razy mniej prądu pobiera LCD)

140W/34W = 4,1 (razy mniej prądu pobiera LCD)

130W/34W = 3,8 (razy mniej prądu pobiera LCD)

120W/34W = 3,5 (razy mniej prądu pobiera LCD)

110W/34W = 3,2 (razy mniej prądu pobiera LCD)

 

Pozdrawiam B)

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te linki nie dzialaja, ale pewnie chodzi ci o iiyame, nie wiem czemu ale one faktycznie ciagna do 150.....??!?!?!? nie wiem czy to nie jest wartosc przy wlaczaniu bo to jest niemozliwe by zarl o 50% energii wiecej niz inne 19''

zobacz te linki co podalem.. samsung, hyundai, lg ciagna max 90W

a co do 173pplus

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...li/173pplus.asp

40W na stronie producenta

Ty wiesz jak zwykle "najlepiej" i jak zwykle nie masz racji... Prawda jest taka że LCD pobiera dużo mniej prądu od CRT

hehe i znowu zaczynasz, to moze na stronach producentow oszukuja?? lcd ciagnie mniej ale nie wiecej niz 2,5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem linki, Gral miał przebudowę strony.

 

Jak widać nie tylko CRT Iiyamy połykają energię, MAG, LG, Samsung, Philips, Sony (Compaq 19" - 130W), praktycznie wszyscy producenci... Ten MAG i Iiyama to nie wyjątki sporo innych CRT 19" też żre 150W a nawet ciut więcej...

 

Co do 173P+, a niby producent sie nie myli? W takim razie skąd Imperium dostało taką informację że pobiera on 34W? Zostało zmierzone że w windowsie 173P+ zużywa zaledwie 28W tak więc bardzo prawdopodobne że max zużywa 34W...

 

Nawet jeśli ktoś ma LCD, który pobiera max 40W to i tak CRT pochłania 3-3,5 razy tyle energii co ten LCD, a nieraz jeszcze wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na strone samsunga, philipsa, lg.... nie znalazlem monitora ktory by ciagnal wiecej niz 100W, zdazaly sie nawet takie co mialy 70W, tylko iiyama ma 150W ale to na bank musi byc przy zaplonie, chyba ze maja zajebista jasnosc...

Zostało zmierzone że w windowsie 173P+ zużywa zaledwie 28W tak więc bardzo prawdopodobne że max zużywa 34W...

a moze zadam takie pytanie... czy wiesz kiedy monitor pobiera najwiecej energii (gdy juz jest wlaczony)? tyczy sie to lcd i crt. Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na strone samsunga, philipsa, lg.... nie znalazlem monitora ktory by ciagnal wiecej niz 100W, zdazaly sie nawet takie co mialy 70W, tylko iiyama ma 150W ale to na bank musi byc przy zaplonie, chyba ze maja zajebista jasnosc...

Nie znalazłeś? A ja znalazłem i dał bym więcej linków ale po prostu mi sie nie chce:

Tylko Iiyama żre 150W? A MAG to fatamorgana?

a moze zadam takie pytanie... czy wiesz kiedy monitor pobiera najwiecej energii (gdy juz jest wlaczony)? tyczy sie to lcd i crt.

Zapewne wtedy, gdy obraz jest ruchomy <_< Ale napisałem że skoro w windowsie pobiera tylko 28W to jest wysoce prawdopodobne że maksymalnie będzie zużywał 34W...

 

Zresztą czego ty się chłopie czepiasz? Plus czy minus 6W w LCD jak CRT żre od 110-150W :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flinston

hehe to chyba ty jestes jakis dziwny

 

hehe chyba jak jest wylaczony

monitor lcd 17'' ciagnie cos kolo 40W, crt 19'' do 100W, jak dla mnie 100/40 wynosi 2,5

i mowa tu oczywiscie o maksymalnym poborze

1609638[/snapback]

Ja juz z nim nie moge co za gosc on sie mądrzy jak kogut w korniku,

po co ty sie radzisz wogole innych ludzi jak i tak sam wiesz najlepiej.

Proponuje nie odpowiadac na zadne jego zaczepki

40W w LCD to jest max pobor a tak srednio to jest 30W , a w CRT masz okolo 140W to se policz ile to jest razy wiecej mądralo. Bierz pod uwage pobor mocy przy uruchomieniu. :angry: :angry:

 

pozdro dla wszystkich oprócz tego wszechwiedzącego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70-100W a nie 140W przeczytaj sobie specyfikacje na stronach producentow cfaniaku i jak to napisales to tez jest pobor maksymalny a tak srednio to bedzie 50-80W i sobie policz ile to jest razy wiecej madralo

o ja ile trwa uruchomienie? 1sek, 2sek? to naprawde bardzo podnosi zuzycie energii......

btw: pisze sie kurnik.... buahahahaha

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmsydney wyluzuj nie potrzebnie ciagniecie temat....

 

Ja chcialem sie tylko wypowiedziec na temat specyfikacjach na stronach sklepow. Ja pracuje w komputerowym sklepie internetowym. I wiem jak wyglada wpisywanie specyfikacji produktow. Wszystko siaga sie ze strony producenta...jak ciezko znalezc z innych zrodel (strona konkurencji...itp:) ). I bardzo czesto zdarzaja sie pomylki i glupoty wypisywane w specyfikacjach na stronach sklepow internetowych. Tak wiec jezeli juz chcemy cos sprawdzic radzilbym tylko na stronie producenta....informacje ze stron sklepow sa bardzo czesto watpliwej rzetelnosci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@david80

otoz to, ja patrze na stronach producentow a @shog i @flinston uparcie patrza na strony sklepow internetowych i sie jeszcze kloca

proste porownanie:

sklep internetowy co podal @shog

strona producenta

i kto ma racje???

i nalezy pamietac ze zawsze producent zawyza takie informacje by pozniej klient nie mogl ich posadzic....

crt 19'' ciagnie 70-100W i koniec tematu....

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste porownanie:

sklep internetowy co podal @shog

strona producenta

i kto ma racje???

No tak, czyli na podstawie jednego monitora, i producenta (może i zaszła pomyłka) oceniasz że nie ma CRT, które żrą 110-150W? Iiyama, Mag, Sony to inny świat, ty oczywiście masz klapki na oczach, widzisz to co chcesz i nie pojmiesz tego ze jest inaczej... Dalsza dyskusja nie ma sensu...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty jestes uparty:

tam gdzie nie ma modeli wybieram te co zra najwiecej

samsung

philips

hyundai

nec nie podaje

sony nie ma w ofercie crt

a co do iiyamy i maga oni podaja jakas zawyzony pobor mocy, mozliwe ze podczas rozruchu, przeciez nic specjalnego one nie maja

i tak jak napisales dalsza dyskusja nie ma sensu bo sie mylisz....

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no muszę odpisać :wink:

samsung

philips

hyundai

nec nie podaje

sony nie ma w ofercie crt

Sony nie ma CRT, a co same kineskopy robi? :blink: Sony Trinitron...

 

Nie nudzi ci się to? Ja podaje inne modele monitorów ty inne i wmawiasz ludziom że ja kłamię / sklepy podają błędne informacje bo "ten" LG, Philips czy Samsung pobiera mniej prądu :lol: Nie rób ludzi w konia, jeśli chcesz podważyć to co napisałem to podaj linki na stronach producentów ale do tych konkretnych modeli a nie kompletnie innego monitora (jak to dotąd robiłeś) mówiąc że na stronie producenta piszą że on zużywa mniej energii :lol: Może i był błąd w jednym przypadku ale gdy kilka sklepów podaje informacje że jakiś monitor zużywa 120W czy 150W to coś w tym musi być, mi taka informacja wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, to co ty podales to sa jakies stare modele dawno juz nieprodukowane

tak jest z samsungiem jak i philipsem i nie ma ich specyfikacji na stronie producenta, ale fakt moga ciagnac po 10-20W wiecej skoro to stare modele, ale zobacz sobie na nowe modele jaki jest pobor mocy... wiecej niz 100W nie ujrzysz, srednio 80W

a co do sony.... zabraklo jednego slowa, sony nie ma JUZ w ofercie crt

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość wczoraj potestować wieczorem w domu LCD SAMSUNG 713N PIVOT, więc zamieszczam kilka zdań dla potomnych ;D, nie jestem profesjonalnym testerem więc opis jest dla "lamerów".

1. sprawa co do kątów mówiono mi że matryce TN to wielkie g.... jeżeli chodzi o kąty według mnie nie jest tak źle. Myślałem że to będzie jakaś wielka tragedia pisali, że jak zaprosisz kilku kolegów (koleżanek) to filmu nie obejrzysz nieprawda w pionie dość szybko widać szarość (negatyw) ale na boki super. Używam kompa jako TV i bez problemu chodzę po pokoju i oglądam.

2. sprawa smużenie - brak (testy UT, F.E.A.R.)

3. sprawa (i o tym nie piszą) czerń w porównaniu do CRT jest nie do przyjęcia to jest szarość nie czerń bardzo to przeszkadza np. w mrocznych filmach i grach. Chyba że nie umiem tego wyregulować

4. sprawa niestety ostrość nie jest imponująca trzeba się przyzwyczaić do tego te czcionki są delikatnie rozmazany, wyglądają zupełnie inaczej niż na CRT

5. sprawa ergonomia - 10/10 idealnie matryca się podnosi, opuszcza, obraca i przekręca :) (jak to pivot). Robi się to bez wysiłku i problemów.

 

Ogólnie byłem mile zaskoczony myślałem że będzie gorzej.

Mam nadzieję że niektórym coś ten opis rozjaśni i pomoże w wyborze np. 713N :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, to co ty podales to sa jakies stare modele dawno juz nieprodukowane

tak jest z samsungiem jak i philipsem i nie ma ich specyfikacji na stronie producenta, ale fakt moga ciagnac po 10-20W wiecej skoro to stare modele, ale zobacz sobie na nowe modele jaki jest pobor mocy... wiecej niz 100W nie ujrzysz, srednio 80W

No co ty nie powiesz stare modele?

najnowszy Samsung 959 NF 120W

najnowszy Mag 996PF2 150W

najnowsza Iiyama MM904UT 150W

najnowszy LG F900B 120W

 

Fakt, Philips 109P40 to chyba był już starszy model ale reszta to jak najbardziej nówki :lol:

 

Dobry CRT żre dużo prądu, kilka razy więcej niż dobry LCD :)

 

???? niemozliwe.....

713N ma szybką matrycę i smużenia praktycznie nie widać, ale wiadomo, jak będziesz siedział z lupą 5 cm od matrycy, to na pewno zobaczysz smużenie... :lol: Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900B - 83W

900p - 103W

sie uczepiles tych lg'kow....

997mb - 100W, 939nf nie ma takiego modelu

ja nie wiem, chyba dobrze widze i jakos tych 120-150 nie widze..... nie wypowiadam sie nt iiyam i maga bo naprawde dziwne sa te wartosci.... chyba ze maja jakas super jasnosc ale dla mnie to moc rozruchu

713N ma szybką matrycę i smużenia praktycznie nie widać, ale wiadomo, jak będziesz siedział z lupą 5 cm od matrycy, to na pewno zobaczysz smużenie...

ja w tym wzgledzie jestem inny... dla mnie kazdy lcd smuzy, kazdy tv sie chaczy (nawet 100hz), i nawet w crt widac poswiate jak sie porusza bialy kwadrat na czarnym tle Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...