Skocz do zawartości
piotres

Moja Kaskada

Rekomendowane odpowiedzi

lamerskie pytanie #2 ;)

gdzies jest/ktoś zrobi w miare dokłądny spis co potrzeba do zestawu fc, chodzi mi o to zeby jedno z 2 i 3 i4 i.. było kompatybilne...

 

oczywiście w gre wchodzą tylko sklepy netowe... ;/

 

co do kaskady to z tego co sie niedawno dowiedziałęm od 'naszeggo chłopa' to można zrobić tak ze jedna rurka w 2 i w ten sposób jedna chłodzi drugą (ciecz) ;)

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linoge wiedziałem o tym ;) ("wiem ze w kaskadzie stage 1 chłodzi stage2 (czy na odwrót")

 

hinco sklepy rzeczami przydatnymi do fc są w temacie puszka linkówi i teori fc (czy jakoś tak) temat jest nawet przyklejony

 

ale nadal nikt mi nieodpowiedzial na moje pytanie...

 

p.s. sorki za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no sklepy to wiem które, ale jaki np kompressor, półhermetyczny, hermetyczny 300W , 800..? [;

jakie narzędzia są konieczne oprócz palnika? widziałem taki przyrząd do 'zarabiania' końcówek rurek tj do ich rozwodzenia,

do tego jaki gaz ile

coś do opróżniania układu itp ;)

 

ja juz napisałem jak jednen stage z drugim między sobą oddziaływują... ;)

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze filtry, separatory oleju (do kaskad), zaworki serwisowe, skraplacz, desuperheater, parownik, zawór rozprężny (kapilara i inne)...mozna pokusic sie oprócz stacji manometrów kupic także z jeden na wysokie i niskie cisnienie zeby wlutowac w uklad jak np. będzie szedl do sprzedaży.

 

W jaki sposob 1stage chlodzi 2 stage ? Proste, bierzesz 4 metry rury 15mm OD i ze 5m rury 10mm OD, wsadzasz 10 w 15....następnie laczysz jak trzeba razem z kaskadą i wychodzi na to, że rura 15mm to swoisty parownik, bo w nim wrze np. propan z 1stage....a rurką 10mm leci sobie co2 ktory pod wplywem cisnienia i niskiej temp. sie skrapla :)

Edytowane przez OCMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ssąca na I stopień i 2 ssąca na II stopiń ( bo do każdego kopresora musi byc ssąca podłączona żeby mógł zasysać freon , jak się myle niech mnie ktoś poprawi bo narazie to się dokształcam powoli w teori fc i jeszce wszystkiego nie wiem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ssąca na I stopień i 2 ssąca na II stopiń ( bo do każdego kopresora musi byc ssąca podłączona żeby mógł zasysać freon , jak się myle niech mnie ktoś poprawi bo narazie to się dokształcam powoli w teori fc i jeszce wszystkiego nie wiem :) )

1650943[/snapback]

No dobrze powiedzialeś, bo własnie kaskada to oddzielne dwa układy, więc są 2 kompresory więc i linie ssące muszą być dwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleje w kaskadzie napewno sie nie mieszaja bo to 2 oddzielne układy połaczone tylko wymiennikem ciepła ( skraplacz 1 jest w parowniku drugiego które najczeciej maja kształy rurek różnej średnicy wsadzona jedna w druga i zwinięte spiralnie) a separator oleju to sam sie chętnie dowiem :) po co to jest , jak działa , i czy w zwykłm fc też musi byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kaskada prościutko mówiąc to takie podwójne fc? co jest takiego trudnego zbudowac w tym? o i jeszcze po co jest seperator oleju? żeby niemieszać  oleju?

1651311[/snapback]

 

to troche bardziej skomplikowany uklad w budowie niz normalne fc, separator oleju jest po to, zeby olej plynacy z czynnikiem chlodniczym nie dostal sie do parownika bo zamarznie inaczej, no i pozostaje kwestia kalibracji calego ukladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca z dzisiejszego dnia :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nowy evap pod CPEV'a

 

Dołączona grafika

 

Spawanko w oslonie z propanu :-P

 

Dołączona grafika

 

Tuz po spawaniu :blink:

 

 

Dołączona grafika

 

Testy szczelnosci .

 

Dołączona grafika

 

Zaczalem takze wykonywac finalna izolacje ... :-P . Tasma armaflexowa to bardzo przydatny izolator B) ...

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nowy evap ... zespawalem tym razem sam :)

 

Pod CPEV'a, wiec ma wspawana kapilare 2.3 mm ID .

 

Napewno fani nieskazitelnej polerki, zaraz mi wytkna ze nie zdarlem resztek niepotrzebnego brazu ..no coz ...ja tego polerowac "jajami" nie bede :lol: .

 

pozdro 4 all

 

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nei mając nic, zaczynając od zera...?

a jak koszty zwykłego fc a jak kaskady?

1669621[/snapback]

 

dlugo i bardzo drogo, szczegolnie jak nie masz narzedzi potrzebnych do lutowania/przygotowania miedzi(rurek), calego osprzetu do serwisowania ukladu, termometru i jakis hurtowni w swoim miescie z potrzebnymi czesciami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem porzadek z elektryka :) :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz kaskada ma tylko jedna wtyczke 230V - wczesniej miala trzy :lol: .

 

Te -37.7*C to temp. HX'a (przez nie dokladny docisk sondy w realu jest z -40*C)...nie przejmowac sie tym upalem, to dopiero faza testow na R22, przewidywane ochlodzenie :lol: .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi powie czy jakby chciał sobie zrobić fc, a właściwie kaskade i wfc, to opyla mi sie robić tylko dla siebie czy te wszystkie manometry, butle, kompresory serwisowe itp 10 razy przewyższą cene produktu od np berkuta czy kogoś innego...?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...