Skocz do zawartości
KWS89

Wielkość Zdjęć- Megapixy Aparatu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Zainspirowało mnie cos do założenia tematu.

Pytanie, jaki największy wydruk(ładny, bez kwardacików) można otrzymać z matryc(od tych najmniejszych po 8semki i większe :wink: )

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, ale chodzi mnie o to jaką wielkość wydruku można uzyskać np. 1milionowej matrycy itp.

Co do optyki, plastk nie szkło :wink:

A tak to mam Canona EOS-300 z obiektywem 28-90(lustrzanka na klisze) i Jakiegoś HPka z 2,1mpix(bez optyki :] ). A pytanie zadaje bo miałem styczność ze zdjęciem zrobionym 4mpix i wydruk miał gdzieś 40x25cm i był powiem że ładny. I tak myśle, ile mpixów starczy na ładną strone formatu A4 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2,1mpix i tatko jakby chciał kupić coś nowszego(w sumie chce wydac "haj$" na Canona EOS-350D(cyfrowy odpowiednik mojej 300tki, 8mpix). Ale jestem rozdarty bo mam już lustrzanke(nawet dobrą :wink: ) ale mam jakieś opory wydać 4kzł na coś co będe używał od święta :unsure:

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłego a510 kupisz go za ok 800zł a nawet mniej, maxymalna rozdzialka w nim to 2048x1536 co w przeliczeniu na cm daje szerokość: 66,07cm wysokoćć: 50,03cm a jakość zdięć jest bardzo dobra jak i jakośc wykonania za tą cene nie ma lepszego. A tego EOS'a 350D to faktycznie jak chcesz używać tylko od świeta i nie potrzebujesz go do jakiś sprecyzowanych celów to Imo strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Fuji zajewyje, obiektyw w przeliczeniu 28-350, 5mpix+k.pamięci 256(albo 512) w komplecie i chyba ładowarka z akumulatorami w komplecie- 1399zeta :)

Chociaz pewnie zostane przy tradycyjnej fotografii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...