Skocz do zawartości
ciamek

Notebook Z Wystawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewne pytanko. Prawdopodobnie bede mial niedlugo okazje kupic dosc tanio notebooka firmy Actina. Problem polega na tym ze komputer od dwoch lat stoi na wystawie w sklepie. Przez ten czas nie byl chyba ani razu wlaczany. Bateria jest zupelnie rozladowana. Ogolnie z wygladu nie widac zadnych rys, obic ani usterek, jedynie jeden z klawiszy jest lekko przekrzywiony.

Prosze o rade czy oplaca sie inwestowac w taki sprzet (Cel. 2GHz, 128RAMu, 30GB dysk) ok 1000zl, jak sprawdzic na miejscu czy wszystko jest w miare sprawne no i czego sie spodziewac po podzespolach (glownie baterii). Czy w dwuletniej Actinie wszystko bedzie dzialalo?

 

Pozdrawiam, Ciamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdz stan techniczny.Czy wszystko dziala jak nalezy.Softem np. Ultimate Boot Cd sprawdz pamiec,dysk itd.Zobacz czy matryca nie ma blednych pixeli,przebarwien, czy wyswietla jednolite kolory.Niech naladuja baterie i podzialaj na niej conieco w bardziej wymagajacych aplikacjach.Jednym slowem przygotuj sie na ryzyko ktorym jest niezbyt solidna marka jaka jest Actina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będą ci przeszkadzać klawisze odciśnięte na matrycy po ~3-4 miesiącach normalnego użytkowania (sprawdzone doświadczalnie na dwóch różnych modelach), a także trochę głośniejsza praca niż w analogicznych konstrukcjach bardziej renomowanych producentów, to możesz się zastananawiać nad Actiną. Stanem baterii się specjalnie nie przejmuj, co najwyżej jeżeli okaże się padnięta spróbuj wynegocjować obniżkę ceny. Nowe baterie do Actiny są naprawdę tanie - np. baterię do Huntera można było kupić w Action za ~150 zł (cena z marca - jak jest teraz nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...