Skocz do zawartości
RustyNail

Dodatkowe "powery" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po mału przesiadam się na nową platformę i zauważyłem w intrukcji nowej płyty jak i na samej płycie iż jest kilka dodatkowych podłączeń do mocy/ PSU czego nie ma na mojej starej płycie na nForce 2... na dole podaje schemat - czy mam podłączać te "dodatkowe" linie ? i o co chodzi dokładnie z numerem 2 i 3 ?

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 to standardowa dziś wtyczka do zasilania cpu

2 to wtyczka tzn. molex taka jak od dysków & cd-rom

3 wtyczka fdd prawdopodobnie do zasilania slotów PCI-e

 

radze wpiąć wszystkie, w sumie głupie pytania, jak jest gniazdko to chyba do czegoś służy, jakby nie było potrzebne to by go tam nie umieszczano

 

czytaj ostatnie 2 linijki na tym zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 to standardowa dziś wtyczka do zasilania cpu

2 to wtyczka tzn. molex taka jak od dysków & cd-rom

3 wtyczka fdd prawdopodobnie do zasilania slotów PCI-e

 

radze wpiąć wszystkie, w sumie głupie pytania, jak jest gniazdko to chyba do czegoś służy, jakby nie było potrzebne to by go tam nie umieszczano

 

czytaj ostatnie 2 linijki na tym zdjęciu

1603436[/snapback]

Pytania na pewno nie są głupie - to że jest "gniazdko" - dodatkowe w sumie to nie znaczy że zaraz trzeba wpinać co popadnie - lepiej się spytać kogoś kto jest obeznany niż potem coś skopcić albo uszkodzić... btw czyli wszystko spokojnie wpinam ... co do 400 wattow to spokojnie mam Enermaxa 600 watt także będzie dobrze :wink:

 

P.S. Wpięcie molexa do nr 2 i 1 to ma dać satbilniejszą pracę/ uziemienie czy co ?

Edytowane przez RustyNail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie wzrok nie myli to masz mobo DFI. Oni wymyślili taki patent ze wspomaganiem zasilania przez te dodatkowe wtyczki. Tak jak mówi Tomahawk ma to czynić zasilanie stabilniejszym, więc radzę to powpinać.

1603949[/snapback]

 

Ok THX chciałem się upewnić tylko :)

 

P.S. Tak to jest DFI nF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...