Skocz do zawartości
lookasw

Samoresetujacy Sie Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Moj komputer to

AMD Sempron 2200+

ASRock K7VT4A+

512 MB DDRam

80 GB dysk Western Digital 8 MB cache

Sapphire ATI Radeon 9550 (overclocked core:398,25 mem:486 (4ns))

Windows XP service Pack 2

 

Komputer chodzi po prostu bajecznie, jednak czasem sam się resetuje - ostatnio troszke rzadziej niż kiedys. Najczesciej dzieje sie to na grze Prince of Persia: Warrior Within (ale nie tylko na grach). Czym to moze bys spowodowane? Wiatraczki na procku i grafie dzialaja bez zarzutu. Moze to byc wina podkrecenia karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ja raczej stawiam albo na karte graf. albo na pamięć. Miałem też takie problemy na mojej płycie asrocka, a dokładniej coś jest nie tak z szynami płyty głównej. Komp sie restartował po przepełnieniu jednej kości i gdy chciał zacząć prace z 2 to sie restartował. Zmniejszyłem ich taktowanie w biosie i jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tez zasilka. Sam niedawno zmienialem :). Komp podobnie jak u ciebie restartowal sie a w grach komp zawieszal sie a monitor wylaczal sie. Problem ustapil po zmianie zasilki. Moja poprzednia to codegen 300w ;) zmienilem na fortona 350w z allegro za 52zl. Zasilka pachniala nowoscia i dostalem pisemna gware na 12 miesiecy. Wyglada solidnie ale nie mierzylem jeszcze napiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: jak cokolwiek to odrazu zasilacz

 

Powodów mogą być tysiące!! Nie zgrzewa się proc, grafa, chipset? Może masz zrypane stery od grafy, może bardzo dawno nie defragmentowałeś dysku (który też może się grzać), może właśnie RAM, zrypany (stary (dawno temu instalowany :D )) Windows....

 

No ale jak to 300W to faktycznie możliwe, zwłaszcza przy podkręcaniu (grafa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja sie przylacze bo mam podobny problem (sprzet moja sygnatura) z tym ze te resety sa bardzo rzadkie i tylko w czasie ladowania strony w firefoxie 1.6, przy meczeniu proca (na mnozniku x5 jak i x9) /ramu/grafiki nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

:mur:  jak cokolwiek to odrazu zasilacz

 

Powodów mogą być tysiące!! Nie zgrzewa się proc, grafa, chipset? Może masz zrypane stery od grafy, może bardzo dawno nie defragmentowałeś dysku (który też może się grzać), może właśnie RAM, zrypany (stary (dawno temu instalowany :D )) Windows....

 

No ale jak to 300W to faktycznie możliwe, zwłaszcza przy podkręcaniu (grafa)

1608405[/snapback]

Słuchaj gdy komputer się resetuje to pierwszorzedna rzecza to podowujaca jest zasilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak ma dużą moc, skoro jakiś badziewny (nie wiem, nie podałeś szczegułów, ale widzę cenę)...

 

EDIT:

No i bez przesady, jest oczywista różnica miedzy kupieniem:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61579035 - NEVER!

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60909250 - coś w tym stylu mam

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60634585 - :blink:

Edytowane przez Mociak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, mi tez sie komp sam resetuje ;/ konfig z siga. jak doloze kostke pamieci 256mb pc2700 elexira to sie sam resetuje co jakis czas, przy grach, albo wogole jak mu sie chce... mozliwe jest to ze to przez to ze jedne pamiecie mam obustronne a te elixiry jednostronne? zasilka Deer400. mam nie obciazony config wiec trzyma napiecia dobrze. teraz pracuje na 8,5x166, bo jest tak fajnie cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No dokładnie to mam na myśli :)

1610419[/snapback]

Jakbys to mial na mysli to bys tak wczesniej nie napisal moze zacytuje :

Powodów mogą być tysiące!! Nie zgrzewa się proc, grafa, chipset? Może masz zrypane stery od grafy, może bardzo dawno nie defragmentowałeś dysku (który też może się grzać), może właśnie RAM, zrypany (stary (dawno temu instalowany icon_biggrin3.gif )) Windows....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...