Skocz do zawartości
mik_druid

Dysk Nie Chce Odpalis Systemu I Chrobocze

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam sobie z wakacji , nie ruszany komp od 7 dni. Cos zaczyna chroboczeć , rownomierny dzwiek.

Jak ma czytac system z dysku trwa to godzine az w koncu sie zawiesza

Co sie moglo stac , jak wyjezdzalem dysk dzialal poprawnie

macie moze jakis pomysl jak go naprawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk padł? A może po prostu taśma się wysunęłą, coś nie łączy itp?

1607010[/snapback]

sprawdzlaem nie ma jednego z wtykow męskich do tasmy transmisyjnej moze to od tego, ale to dzine chrobotanie

czy wirus moglby w taki sposob zn iszczyc

Aha bios nie wykrywa dysku :(

Edytowane przez mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzlaem nie ma jednego z wtykow męskich do tasmy transmisyjnej moze to od tego, ale to dzine chrobotanie

czy wirus moglby w taki sposob zn iszczyc

Aha bios nie wykrywa dysku :(

1607170[/snapback]

Istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia elektroniki , lub firmware-u dysku . Można to naprawić . Niestety w gre wchodzą pewne koszty , ktore trzeba ponieść .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość celestin

Cześć od jakiegoś tygodńia coś sie dzieje z kompem sam sie resetuje,nawet jak gram oglądam filmy itp.i też jest że mam czarny monitor i nic nie moge zrobić i słysze takie klikanie Klick,klick,klick :-| sys na nowo stawiałem (myslałem że to wirus ale po postawieńiu sys. zrobiłem skana Avast! i nic nie było !) i tak sie dzieje czasami.... ( nawet zdiołem podkręcanie i mam stanadartowe ustawienia fabryczne) Sprawdziłem kable czy smo dopięte i wszystko było ok i zdjołem scianke i teraz tak działa,to też nic nie pomaga. :sad:

sprawdziłem jeszce tempierature i jest w normie.

i nadal black ekran i klikanie,klick,klick.

 

Pomocy.

Edytowane przez celestin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wskazanie to pad firmware-u , czyli biosu dysku . Tę przypadłośc da się naprawić , ale niestety trochę kosztuje . Szukaj np. Allegro . Chyba , że dysk jest na gwarancji , to ci go wymienią na nowy . Zeby nie reklamować , to nic więcej dodać nie mogę , bo mogłoby to być niezgodne z regulaminem .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem od dłuższego czasu i nikt nie wie co jest. Dysk się strasznie muli, jak zaczyna chrobotać to się wszystko wiesza. Okazało się że działa w trybie PIO ale jak odinstaluje sterownik to go ponownie wykrywa w trybie ULTRA DMA i jest ok. Ale tylko przez pewien czas. Zapuszczam GTA III i znowu się wszytsko wali. Transfery są super, żandych bad sektorów. Czy to dysk lewy, hardware czy software??? może coś z płytą główną jest nie tak,z gniazdami IDE........

wina instalowałem z 50 razy, po instalacji jest przez pewien czas spoko, do zainstalowania gier.

Format gruntowny też był nawet stwozyłem od nowa partycje.

Pomóżcie bo szlag już mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem od dłuższego czasu i nikt nie wie co jest. Dysk się strasznie muli, jak zaczyna chrobotać to się wszystko wiesza. Okazało się że działa w trybie PIO ale jak odinstaluje sterownik to go ponownie wykrywa w trybie ULTRA DMA i jest ok. Ale tylko przez pewien czas. Zapuszczam GTA III i znowu się wszytsko wali. Transfery są super, żandych bad sektorów. Czy to dysk lewy, hardware czy software??? może coś z płytą główną jest nie tak,z gniazdami IDE........

wina instalowałem z 50 razy, po instalacji jest przez pewien czas spoko, do zainstalowania gier.

Format gruntowny też był nawet stwozyłem od nowa partycje.

Pomóżcie bo szlag już mnie trafia.

1625452[/snapback]

Nie chciałbym być złym doradcą , ale to trochę dziwny przypadek . Nie do końca wiadomo na co możnaby postawić - firmware , czy elektronika . Chyba musisz zaryzykować sam . Wyzerowanie firmware-u mogłoby poprawić sytuację jeśli w tym biosie jest jakiś bug , który pieprzy sprawę . Ale może byc i tak , że podczas nagrzewania się dysku , zaczyna szwankować któryś z chipów elektroniki . Ostatnio padają chipy na dyskach WD . Chip wypala się na wylot - robi się wielki wypalony otwór . Sprawdź organoleptycznie , jak się sprawuje po dłuższym działaniu , albo w czasie np. gry , filmu każdy z chipów elektroniki , oczywiście jeśli masz do niego dostęp . Jeśli to natomiast firmware , to mogę ... . Ale to juz tylko prywatnie .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość celestin

Odnośnie mojego problemu to co było że miałem czarny ekran i słyszałem klik,klik.

 

to spalił sie Zasilacz :lol: i już mam nowy COlORic 400w i juz wszystko działa.

B)

Edytowane przez celestin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...