Skocz do zawartości
devon58

Kt400 Na Nforce2 Ultra Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie odnosnie konfiguracji komputera a manowicie:

Posiadam zestaw Sempron 2200@2500(fsb200), Gigabyte Radeon 9550 z podniesionym taktowaniem 350/500, WD Caviar 40GB 2MB, płyte Asrock K7VT4A+ na KT400. W 3Dmark01 z 256MB/400 DDR Kingston wyciaga 9600pkt, a po dolozeniu mu dodatkowych 512MB tych samych Kingstonów w 3DM jest niecale 60pkt wiecej i ogolnie wydajnosc kompa nieznacznie wzrosla. Co moze byc przyczyną tak małego wzrostu?? Czy ta sama konfiguracja chodzilaby lepiej na NF2 np Gigabyte'a??

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to moge przetestowac swojego kompa na takich parametrach jak twoj ,ale musisz poczekac do jutra ,a moze i pojutrza

ale nie wroze duzo lepszych wynikow (pamiec zostawie tak jak jest ,bo nie chce mi sie kosci wyjmowac ,no mam mnoznik zablokowany to u mnie fsb bedzie dajmy na to 166 ,choc podam wyniki i na 144 -1800MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zaoszczedzona kase z przesiadki na NF2 dołuz do lepszego proca albo grafy, a napewno wiecej pkt. zyskasz. KT400 wcale niejest wolnym układem. Miałem sisa i przesiadłem sie na Nf2 i nieodczułem róznicy moze za wyjatkiem 3DMarka 2001 a sis wolniejszy od Kt 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdazylem dzisiaj przed wyjazdem testy zrobic

 

r9550 @ 350/500

12.5x166 timingi 2.5 -3-3-8 dual

3dmark2001 - 9925pkt

3dmark2003 - 2843pkt

 

r9550 @350/500

12.5x144 timingi 2-3-3-6 dual

3dmark2001 - 9435pkt

3dmark2003 - 2811pkt

 

jak widac nie warto zmieniac plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie w grach to minimalnie się polepszylo, nie wierci tak dysku jak poprzednio. Wieksza wydajnosc na pewno zyskalo samo dzialanie systemu, teraz jest szybciej i sprawniej. Ja mam watpliwosci co do tego asrocka bo te pamieci cos się krzaczą jak są razem, raz wywalil mi blue screen albo wychodzi z gier do wina, nie wiem czy to nie wina plyty bo mialem na niej problem zeby odpalic tego radeona ze zmodowanym biosem (poprzednio karta graficzna chodzila na asusie A7N8X-E), dopiero jak wgralem oryginalny to poszedl. Do OC to ona tez za bardzo się nie nadaje bo mozna co najwyzej ustawic fsb. No i chcialem zmienic ten dysk na samsunga 80GB i pomyslalem ze moze by pod sata kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys wysiadła juz jedna płytka na chipsecie via kt 400A i doostałem za to na gwarancje solteka na nf2 i powiem tak w grach to nieweim czy widac róznice gołym okiem napewno nie w windowsie też nie. Lepiej idą instalacje i wogóle dysk lepiej chodzi dużo szybciej mozna zrzucac cos z dysku na dysk i troszeczke szybciej idzie kompresja audio i wideo :wink: No i do krecenia lepszy chyba nf2 jest :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys wysiadła juz jedna płytka na chipsecie via kt 400A i doostałem za to na gwarancje solteka na nf2 i powiem tak w grach to nieweim czy widac róznice gołym okiem napewno nie w windowsie też nie. Lepiej idą instalacje i wogóle dysk lepiej chodzi dużo szybciej mozna zrzucac cos z dysku na dysk i troszeczke szybciej idzie kompresja audio i wideo  :wink: No i do krecenia lepszy chyba nf2 jest  :huh:

1611782[/snapback]

taa

a gdzies tu sie kreci temat o goownianym kontrolerze IDE w nf2 :]

jest gorszy niz w VIA

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych sempronach 64-bitowych np 2600+ jakby puscic na NF3, bo moge nieduzym kosztem to zmienic. Byloby lepiej?? W tych sempronach podobno ten jednokanalowy kontroler pamieci duzo daje, ze mozna pakowac rozne kosci (jedno lub dwustronne) bo u mnie sa dwa Kingstony, jednostronny 256MB i dwustronny 512MB, kosci na pamieciach maja inne oznaczenia i non stop mi sie cos krzaczy w windzie jak sa razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semp64 2600+ i gigabyte k8ns to podobno udany duet - aktualnie nie da sie kupic nic lepszego za 500pln

1614202[/snapback]

Popieram chyba nie znajdzie sie teraz nic lepszego a pakowanie sie w socet A i nf2 jest chyba juz bezsensowne, a co do płytki nie lepiej jakis dfi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem przedwczoraj kompa znajomym na podstawie Asrock K8Upgrade NF3 i wsadzilem tam najtanszego sempka 2500+(1,4Ghz) 64bit. Ogólnie sprzęt sprawowal się nieźle, system chodzil dosc szybo i stabilnie. Porównałem go z moim sempkiem 2200@2500(1,8Ghz). W 3Dmarku01 ten 64bitowiec osiagnal przy podkreconej grafie(takiej samej jak moja :P) 10054pkt gdzie ja wyciagnałem 9600pkt, natomiast w PCUmark 2.0 moj mial 1600pkt a drugi 1280pkt.

Postanowiłem ze kupie tego semprona 2800+ (1,6Ghz) 64bit i do niego Gigabyte'a K8NS bede musial dolozyc jakies 100zł wiec chyba sie oplaca!!?? Oczywiscie zaraz po zakupie zabieram sie za OC :D

Edytowane przez devon58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...