Skocz do zawartości
wozaq

Problem Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to ze dwie karty maja rozne kosci pamieci, mianowicie o czasach dostepu 1.6ns i 2.0ns (XFX i Gigabyte, obie 6600GT SLI Ready) wplywa na dzialanie trybu SLI?

 

I czy prawda jest, ze karty dwoch roznych firm moga juz dzialac razem w SLI?

Z gory dzieki za ewentualne info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowe sterowniki pozwalają na pracę w trybie SLI dwóch kart na tym samym chipsecie, ale różnych firm. Do tej pory musiały być to identyczne karty, albo raczej z identycznym biosem.

 

Sądzę, że nadal wymagane jest, aby miały tyle samo pamięci i miały takie same taktowania. Jeśli memki mają inne czasy dostępu, ale pracują z taką samą częstotliwością, powinno być ok. Problem może być, jeśli karty mają inną szerokość szyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze wlasnie bo szukam przyczyny niepowodzenia ze SLi. Razem z kolesiem chcielismy polaczyc dwie 6600GT, on ma Gigabyte z 2ns, ja XFX z 1.6ns, teoretycznie obie sa SLi ready i sa jako "certified" na stronce nvidii (plyta to DFI SLI-DR, zworki przestawione, stery najnowsze). I patent jest taki, ze nie dziala :) A czytalem wlasnie gdzies ze karty juz niby nie musza byc takie same, a w zakladce w sterach o SLi jest napisane mniej wiecej cos takiego, ze: "you must remove not compatible SLi card", a jak sa pojedynczo to kazda jest w tych sterach okreslona jako kompatybilna ze SLi.

 

Moze jest tu ktos kto laczyl karty dwoch roznych firm w SLi?

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce NVidi jest napisane że tylko gpu ma być takie same, taktowania mogą być inne i produceńci inni. Ja mam swojego 6600gt ( gigabyte - pasywny ) i dzisiaj pożyczyłem gainwarda 6600gr i działa normalnie, w menadżerze urządzeń są dwie karty, ai selector pokazuje że są dwie, w opcjach gerofców ustawione jest w SLI. Wszystko byłoby cacy gdyby nie to że ( ekran -> ustawienia -> zaawansowane -> GeForce 6600GT ) nie da się w to wejść. Tzn. właże i ustawiam SLI włączone ale za drugim razem jak chce w to wejść to mi się komp resetuje. w grach i 3Dmarkach jest wszystko ok, wzrost dwukrotny ( 2003 pojedyńcza - 8250, 2003 SLI 14,450 ) no to skoro jest ok to może tak być ale np. w Call Of Duty 2 już nie jest tak różowo. nie moge ustawić AA ( musi być na OFF ) bo wyskakuje DirectX error, w FAQ COD2 jest napisane żeby ustawić w opcjach DirectX'a ( Uruchom -> dxdiag ) wszystko na włączone -> jest wszystko włączone, następnie żeby ustawić przyśpieszenie sprzętowe na maxa -> jest włączone ( teoretycznie ) ale nie moge tego sprawdzić dokładnie bo nie moge wejść w te ustawienia !! nom mimo tego COD2 i tak się wywala jak chce dać wszystko na maxa .... zna ktoś rozwiązanie ?? :D ( Sterowniki oczywiście 81.85 bo na innych się nie da łączyć dwóch różnych 6600gt - to może być problem Wozaq :) )

Edytowane przez canibal_kaczor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...