Skocz do zawartości
donio

Problemy z (taki mi sie wydaje) HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Morze ktoś jush mial taki wypadek... Mam dyska 80 WDC i odpoczątku (jest on nowy:)) mi sie zawiesza kompjuter. Pod przykład instalowałem jush na nim windowsa xp home, pro, 2000 system plików robiłem fat32 i ntfs i za kazdym razem mi sie zawieszał a zawiesza mi sie on często podczas instalacji jakiegoś oprogramowania. Chciażby instalowałem UT2002 i w czasie instalacji mi sie zawiesił albo nero instalowałem to mi sie 3 razy pod żąd zawiesił w tym samym momencie instalacji. Albo podczas testowania w 3D marku. No i czasami sobie siedze w necie i bum .....reset :( Jush zaczęło mnie to denerwować i wziełem mój stary poczciwy komputer. Wogule myśłem że to morze być wina np. jakiś zewnętrznych urządzeń typu klawa mycha skaner monitor drukara ale na starym kompie podłonczonym do tych urządzeń nic sie niewiesza. Prosze o pomoc jak ktoś wie o co chodzi........... Komputer kupiłem w vobisie i podstawowa konfiguracja miała być inna ale zmodernizowali mi ją troche. Dodali 256 ramu i lepszego Geforca , no i cdrw. Tak na prube podłonczyłem 2 dysk Barracude IV 40 i gdy instalowałem na nią te same rzeczy no to mi sie niewieszało. Także wydaje misie że to wina dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pamieci !!! , zasilacz inna karte grafiki . Watpie zeby to byl dysk , chociaz nigdy nie widomo. Troche dziwnie opisales swoj problem bo np czy po odpaleniu kompa na tych Barracudach , masz restarty w 3dmarku nadal ??

Pozatym tak jak powiedzial kolega powyzej , zawiez kompa do Vobisu i niech robia palki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej malo prawdopodobne ze to hdd ale niewykluczone moga byc konflikty np przerwan objawia sie to wolna praca hdd ..zresetuj je w biosie...jezli zwisy te wygladaja w ten sposob ze komp ci staje a na ekranie masz prawidlowy obraz i niemozesz przesunac okna ba nawet czasem ruszyc kursorem to powiedzialbym ze dysk ma bady... jednak jak sugeroja koledzy na poczatek zjedz z timingami pamieci moze rowniez sie okazac ze ten WD jest bardziej pradozerny niz zalozyli w vbisie :lol: ja np z TELEWOLTU do kompa tego co ponizej dostalem 200W zasilacz klasy pozal sie boze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzienki za rady chaba zawioze do vobisa... Wyciągnął bym 1 kość ramu ale wole nieryzykować bo potem powiedzą że to moja wina że jest rozje....... popsuty :) bo też napoczątku myśłem że to ram bo u qumpla sie komp zawieszał i wyciągnełem mu ram i było spoko........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...