Skocz do zawartości
cultus3

Jaki Procesor Jest Lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Celeronom mowie stanowcze nie !! Obojetnie czy zwykly czy D nie nie nie. Nie dziwne ze polecaja go ludzie z Celeronami ale na Boga to jest Shit, nawet wyslawiany Celeron D @ 3ghz czy nawet na 3.4Ghz jest badziewem.

 

Powiem tak Barton @ 2.4 Ghz rozpindalal celerona 3.2Ghz. W jaki sposob "rozpinadalal" ? W normalnej pracy, odpalanie aplikacji, praca w officie, przegladanie www, winamp, WMP, bazy danych itp. ( dodatkowo trzeba zauwazyc ze Barton to stara technologia i nowsze konstrukcje rozpindalaja jego ;) )

 

Zeby nie bylo :wink: Nie mowie nie Intelowi jako takiemu tylko Celeronowi. Jezeli kolega chce kupic Intela to prosze bardzo ale tylko Pentium ( Presscot Nortdwod - czy jak to sie tam pisze, EE, dual-core ). Nie wiem jaka czesci megahercow Celerona przeklada sie na wydajnosc ale sadzac po codzinnej pracy na jednym z nich ( celeronow ) to jest to baaaaardzo mala czesc.

 

Reasumujac Sempron 64bit na s754 ( model juz wczesniej ktos podal ), albo dozbierasz wiecej i sie zastanowisz nad Pentium 4 albo A64.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest ten twój wynik w spi?? ciekaw jestem... poza tym to była tylko jedna gra  :blink: gdzie sa marki i inne? poza tym jak widać bardzo dużo zależy od pamięci, jak kupie tą ic7 to sie pościgamy  :lol:

1618132[/snapback]

mam wynik an pclabie:

 

http://forum.pclab.pl/t107138.html

 

 

999tomcat 15m 48.735s

cpu:sempron 2600+ s.754 2443.5mhz ram:244.4mhz 2.5-4-3-7 2t single screen

 

 

system niezoptymal;izowany tylko wywalony antywir itp z tła oraz pamięci na 2t co sporo zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie moge z toba poscigac w spi tylko sie przeprowadze do domu i jade z koksem... nawet na tym freezerze ktory juz doswiadczyl 95* LOL

btw czysty system to jasne ze p4 dostanie bo ht sie nudzi ale zapusc tak jak to ty masz fw spyware winamp i inne gowna to zobaczymy kto wygra

1618236[/snapback]

mysle ze mi nie podskoczysz bo mam steama w tle B)

 

 

i kupe innych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w graniu itp to faktycznie ht przyda-w końcu uzytkownicy celeronów grają jednocześnie w hl2 i bf2 z kodowaniem filmu do divx na raz :lol: :lol:

 

Poza tym ja mam max 48stopni na zwykłym boxie z termoglutem- cherbate wole grzać w czajniku a nie na procku :D

 

a Leborg moze bronić honorów sempów bo ma przyzwoitszego proca- sempa 64 bit lecącegho coś koło 2.6ghz. Mój mieści sie na pograniczu padaki tylko 2.44 ghz i cienkie memki.

 

Ciekawe jak by ktoś wyskoczył z sempem 2800+(więcej cache-u) 64 bit wykręconym na 2.8ghz. to nawet 4.5 ghz by celafonowi nie pomogło :lol:

 

 

Ja tam mówie celafony do biur. bo do niczeggo innego sie nie nadają. Wcale to nie jest tanie, a byle sempron za 200 czy 250 zl zjada go na śniadanie.

 

Jak intel to tylko p4 ma sens. celafon to żenada. Zeby proc mający 1.5ghz czy nawet więcej przewagi nad amd dawał tak ciała.

 

Wiem,ze dal posiadaczy celeronów to nie jest za miłe, ale kto wam kazał kupić taki shit?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mówie celafony do biór. bo do niczeggo innego sie nie nadają.

1618396[/snapback]

Po pierwsze TOMCAT to do biura ;) A po drugie to nawet do biura sie one nie nadaja. Wyobrazcie sobie kompa chodzacego 24h/7dni w tygodniu ( ja tak mam w pracy ) i po kilku godzinach od zalogowania sie rano usera komp juz muli niemilosernie. P4 lepiej sobie z tym radza.

 

Powiem tak do biura juz nawet Celeronow nie kupuje tylko A64 ( czemu A64 a nie P4 jak radza sobie tak samo dobrze? Bo ze zrodla, z ktorego kupuje kompy zestaw na A64 wychodzi taniej a to sie podoba pracodawcy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Celeron'y to odpadki. Oni je robią chyba tylko po to, żeby ludzi nie znających się na sprzęcie krew zalewała :mur: .

Szczerze mówiąc ciekaw jestem czy wyjdą dwurdzeniowe Celerony :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Celeron'y to odpadki. Oni je robią chyba tylko po to, żeby ludzi nie znających się na sprzęcie krew zalewała :mur: .

1618626[/snapback]

Ten to dopiero dobrze prawi.. polac mu! :D

 

Celeronom stanowcze nie! Forum juz peka w szwach od tematow w stulu "na co zmienic mojego badziewnego celerona" LoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze TOMCAT  to do biura ;) .....

dzizus co za byk :oops:

 

 

 

głupio mi -ten tweak mi szkodzi- im dłużej na nim siedze tym gorzej mi idzie...

 

 

 

A jak nawet do biUra celafon sie nie andaje to POWINNI TEGO ZABRONIĆ- znaczy sie sprzedawać

 

Parafrazujać hasło reklamowe mediamarkt - Celeron DLA IDIOTÓW :lol:

 

nie zebym wyzywał ich posiadaczy- po prostu nikt im nie wytlumaczył co to za badziew.

I tak celki D są już lepsze, co maja powiedzieć [posiadacze starszych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizus co za byk  :oops:

głupio mi -ten tweak mi szkodzi- im dłużej na nim siedze tym gorzej mi idzie...

A jak nawet do biUra  celafon sie nie andaje to POWINNI TEGO ZABRONIĆ- znaczy sie sprzedawać

 

Parafrazujać hasło reklamowe mediamarkt -      Celeron DLA IDIOTÓW  :lol:

 

nie zebym wyzywał ich posiadaczy- po prostu nikt im nie wytlumaczył co to za badziew.

I tak celki D są już lepsze, co maja powiedzieć [posiadacze starszych modeli?

1618763[/snapback]

hmmm...... no ja bym nie był taki pewien.... nie jaki Cali ma celka 2,53@4180mhz i pobił twój wynik w superpi (on ma 15,14m) poza tym pamiatki ma wykrecone na 220mhz czyli dużo mniej niż ty..... wynik jest tutaj B). Celeron DLA IDIOTÓW?? Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ktoś chce chyba wyładować swoje frustracje na kawałku krzemu o nazwie Celeron...

Fakt, jedna seria Celków była tragiczna (no dobra - 2 serie: Northwood i Willamette), ale generalnie były to zawsze bardzo dobre i tanie procki (Mendocino, Tualatin, a teraz Celeron M i D). No, ale teraz chyba na zawsze będą sie one kojarzyć z ww. crapami.

AMD oficjalnie przyznało, że PR Sempronów odnosi się bezpośrednio do Celków D (stąd Semp. z wyższym numerkiem jest bardzo często wolniejszy od Athlona 64 z niższym). Myslicie, że AMD to organizazja charytatywna, która celowo obniża PR swoich procków, żeby dać szanse Intelowi :lol:??? Oczywiście, że nie! Trzeba przyznać, że AMD dość uczciwie nazywa swoje procki i Semp z PR x jest odpowiednikiem Celerona D z taką częstotliwością (Celek oczywiście z pamięciami w dualu).

Obecnie 64-bitowy Sempron jest lepszym wyborem od Celka (BTW Celerony 64-bit pojawiły się w sprzedaży parę dni szybciej), zwłaszcza pod wzgledem enegrooszczędności i wydajności w grach. Ale namawianie kogoś na zmianę całej platformy, bo Sempron jest czasem parę procent wydajniejszy to głupota albo zła wola. Zwłaszcza wymiana na nieprzyszłościowy Socket 754 i biorąc pod uwagę, że płyty pod S478 chodzą na Allegro bardzo nisko (w grę wchodzi b. duża dopłata)...

Wracając do Celerona D 2.26GHz. To rewelacyjny proc do kręcenia, bez zmiany napięcia powinien pójść na FSB200 na boxowym chłodzeniu. Trzeba zwrócić tylko uwagę, żeby była to seria D0, C0 to straszne grzejniki. Temperatura Celków D0 i E0 to też sprawa wyolbrzymiona. Ja na procu z podpisu mam 35* w idle'u i max. 55* w stresie z Freezerem 4 i napięciem 1.4v. Chyba da się to przeżyć :wink:. Wspomniany w temacie Celeron 2.4 Northwood to straszny crap, podobnie jak ten Pentium 4 (pewnie Willamette).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany w temacie Celeron 2.4 Northwood to straszny crap, podobnie jak ten Pentium 4 (pewnie Willamette).

1619576[/snapback]

Wiem, bo go miałem. Stąd bierze się moje zniechęcenie do Celeron'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ktoś chce chyba wyładować swoje frustracje na kawałku krzemu o nazwie Celeron...

Fakt, jedna seria Celków była tragiczna (no dobra - 2 serie: Northwood i Willamette), ale generalnie były to zawsze bardzo dobre i tanie procki (Mendocino, Tualatin, a teraz Celeron M i D). No, ale teraz chyba na zawsze będą sie one kojarzyć z ww. crapami.

AMD oficjalnie przyznało, że PR Sempronów odnosi się bezpośrednio do Celków D (stąd Semp. z wyższym numerkiem jest bardzo często wolniejszy od Athlona 64 z niższym). Myslicie, że AMD to organizazja charytatywna, która celowo obniża PR swoich procków, żeby dać szanse Intelowi :lol:??? Oczywiście, że nie! Trzeba przyznać, że AMD dość uczciwie nazywa swoje procki i Semp z PR x jest odpowiednikiem Celerona D z taką częstotliwością (Celek oczywiście z pamięciami w dualu).

Obecnie 64-bitowy Sempron jest lepszym wyborem od Celka (BTW Celerony 64-bit pojawiły się w sprzedaży parę dni szybciej), zwłaszcza pod wzgledem enegrooszczędności i wydajności w grach. Ale namawianie kogoś na zmianę całej platformy, bo Sempron jest czasem parę procent wydajniejszy to głupota albo zła wola. Zwłaszcza wymiana na nieprzyszłościowy Socket 754 i biorąc pod uwagę, że płyty pod S478 chodzą na Allegro bardzo nisko (w grę wchodzi b. duża dopłata)...

Wracając do Celerona D 2.26GHz. To rewelacyjny proc do kręcenia, bez zmiany napięcia powinien pójść na FSB200 na boxowym chłodzeniu. Trzeba zwrócić tylko uwagę, żeby była to seria D0, C0 to straszne grzejniki. Temperatura Celków D0 i E0 to też sprawa wyolbrzymiona. Ja na procu z podpisu mam 35* w idle'u i max. 55* w stresie z Freezerem 4 i napięciem 1.4v. Chyba da się to przeżyć :wink:. Wspomniany w temacie Celeron 2.4 Northwood to straszny crap, podobnie jak ten Pentium 4 (pewnie Willamette).

1619576[/snapback]

no zgadzam sie z tobą że northwoody to shity, ale celki d na jądrze prescott to nie shit...a jakbys go podkrecił do 4,5 to żaden semp (nawet podkręcony) nie ma szans...to jest tak że Intel więcej ładuje GHZ a AMD stawia na technologie, a kolega tomcat troszke przesadza że celki d tylko sie do biura nadają,(to raczej northwoody)a celki D całkiem nieźle sie spisują w grach. To jest moje zdanie na ten temat.... Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...... no ja bym nie był taki pewien.... nie jaki Cali ma celka 2,53@4180mhz i pobił twój wynik w superpi (on ma 15,14m) poza tym pamiatki ma wykrecone na 220mhz czyli dużo mniej niż ty..... wynik jest 1619446[/snapback]

Zeby daleko nie szukac na tej samej stronie co dales :

15'02.688 - chemiczny_ali - Sempron 2800+ @2536MHz (8x317), Gigabyte GA-K8NS (NF3-250Gb), mem @211MHz 2-3-3-8-1T (single)

pamieci mniej wykrecone a czas i tak lepszy i o dziwo az 1.2ghz roznicy miedzy celkiem a sempronem (o to nie jest sempron 64bit )

 

Zeby nie bylo podales najlepszego Celerona D w zestawieniu to ja dam najlepszego Semprona

13'34.781 - wisnia666 - Sempron 3000+ @2700MHz (9x300), Abit KV8Pro (K8T800 Pro), mem @245MHz 2-2-2-5 (single)

a jakbys go podkrecił do 4,5 to żaden semp (nawet podkręcony) nie ma szans...

1619632[/snapback]

gdyby kuzka nie skakala to by nozki nie zlamala. Chcesz tez wywrozyc jaką bedziemy mieli zime w tym roku ? Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeronom mowie stanowcze nie !! Obojetnie czy zwykly czy D nie nie nie.  Nie dziwne ze polecaja go ludzie z Celeronami ale na Boga to jest Shit, nawet wyslawiany Celeron D @ 3ghz czy nawet na 3.4Ghz jest badziewem.

1618300[/snapback]

Zeby daleko nie szukac na tej samej stronie co dales :

15'02.688 - chemiczny_ali - Sempron 2800+ @2536MHz (8x317), Gigabyte GA-K8NS (NF3-250Gb), mem @211MHz 2-3-3-8-1T (single)

pamieci mniej wykrecone a czas i tak lepszy i o dziwo az 1.2ghz roznicy miedzy celkiem a sempronem (o to nie jest sempron 64bit )

 

Zeby nie bylo podales najlepszego Celerona D w zestawieniu to ja dam najlepszego Semprona

1619706[/snapback]

Rozumiem, że różnica między badziewiem a świetnym prockiem wynosi 12s w SuperPi :lol: Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie porównanie ceny platformy pod celka i cena proca a ceny sempa+mobo pod AMd orz wymagane systemy chłodzenia- ja mam na boxie poniżej 40 stopni na 2.4 ghz. cioekawe ile ma semp.

 

Inna sprawa to statystyczna podkręcalnosć procków sempron średnio kręci sie na 2.4-2.6 ghz a ile celeronów przekracza 4ghz?

 

 

co do wyzywania sie na celkach troche prawda, ale co poradzić,zę to kiepski produkt w kiepskiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie porównanie ceny platformy pod celka i cena proca a ceny sempa+mobo pod AMd orz wymagane systemy chłodzenia- ja mam na boxie poniżej 40 stopni na 2.4 ghz. cioekawe ile ma semp.

 

Inna sprawa to statystyczna podkręcalnosć procków sempron średnio kręci sie na 2.4-2.6 ghz  a ile celeronów przekracza 4ghz?

co do wyzywania sie  na celkach troche prawda, ale co poradzić,zę to kiepski produkt w kiepskiej cenie?

1619823[/snapback]

heh.....przeciez wyraźnie widać że Cali ma lepszy wynik niż Ty (a podobno żaden celek D nie pobije twojego sempa) to czemu niby to jest kiepski produkt?.....najtanszy celek(d315) kosztuje 240zł już z wiatrakiem a płyta pod niego 260zł(abit is7-e2)...sempron 2600+BOX(754) kosztuje 235zł + MOBO gigabyte k8ns - 260zł....czy 5zł różnicy to kiepska cena?? nie lepiej przyznać że celek nie jest taki zły??....( na ac freezer przy 4,2ghz ma temp. 37C) prawie każda celina dociągnie do 4ghz(to zalezy też od płyty) :wink: pojedynek tych 2 procków jest raczej wyrównany moim zdaniem... Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że różnica między badziewiem a świetnym prockiem wynosi 12s w SuperPi :lol:

1619783[/snapback]

Drugiego czasu lepszego o 2 min juz jakos nie zobaczyles ? Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.....przeciez wyraźnie widać że Cali ma lepszy wynik niż Ty (a podobno żaden celek D  nie pobije twojego sempa) to czemu niby to jest kiepski produkt?.....najtanszy celek(d315) kosztuje 240zł już z wiatrakiem a płyta pod niego 260zł(abit is7-e2)...sempron 2600+BOX(754) kosztuje 235zł + MOBO gigabyte k8ns - 260zł....czy 5zł różnicy to kiepska cena?? nie lepiej przyznać że celek nie jest taki zły??....( na ac freezer przy 4,2ghz ma temp. 37C) prawie każda celina dociągnie do 4ghz(to zalezy też od płyty)  :wink: pojedynek tych 2 procków jest raczej wyrównany moim zdaniem...

1619943[/snapback]

Po tym co tu zobaczyłem brałbym Celka D :) Mój to więcej niż badziew ale D jest spoko :D tym bardziej że już mam mobo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co tu zobaczyłem brałbym Celka D :) Mój to więcej niż badziew ale D jest spoko :D tym bardziej że już mam mobo :rolleyes:

1619997[/snapback]

hhehee jeden solidarny :) bierz tą celinke nie pożałujesz :-P Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buu - tu chodziło o lepszy czas od 99tomcata....a nie lepszy od wszystkich sempów..... :mur: poza tym tak jak mówiłem INTEL stawia na taktowanie a AMD na technologie i tyle :razz:

1620240[/snapback]

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhehee jeden solidarny :) bierz tą celinke nie pożałujesz  :-P

1620234[/snapback]

No miałem takie plany ale wzieły w łeb bo w między czasie już szukałem nowego mobo dla AMD :) Ale sądze że jak bym kupił D to bym nie narzekał :D pytałem wielu sprzedawców o te celinki i nie każdy twierdził że są znacznie lepsze niż poprzednie modele i kilka pentiumów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan nie zebym sie czepial, ale wszyscy zachwalajacy Celerony mowli ze robia spokojnie 4ghz. Patrzac na ranking to jakos tylko ten jeden przekroczyl bariere 4ghz reszta sie jakos zatrzymala na 3,7ghz. Porownywaliscie najszybszego Celerona D ( tak mi sie zdaje bo szybszego nie widzialem ) do sredniego ( bez urazy Tomcat :wink: ) sempa Tomcata. Godnie to tak ? Pokazalem srednio wykreconego sempa ktory pobil rekordziste Celerona o 12s to Assassin_ sie krzywi ze ten super sempron pokonal go tylko o 12s.

 

Jak porownywac to godnie "wykreconych" konkuretow a takim konkuretem dla Celiny D 4.2ghz moim zdaniem nie jest sempron Tomcata tylko sempron wisnia666, ktorego to procek Super pi policzyl o 2min szybciej.

 

I nie mowice juz ze podkrecony do 4.5ghz Celeron nie ma konkuretow bo jakos na tym forum nie widzialem tak podkreconego celerona, widzialem jednego robiacego 4ghz, a wy piszecie ze prawie wszystkie robia 4ghz bez zajakniecia, zapewne robia ale wszystkie poszly nie do Polski.

 

Zaznacze to jeszcze raz nie mowie nie Intelowi, P4 jaknajbardziej mozna kupowac ale nie te kastraty. Teraz siedze na 2,66Ghz Celeronie i zaraz mnie krew zaleje jak on dziala :mur: :mur: Zabawne jest to ze posiadacze P4 nie mowia aby kupowac celerona tylko zeby dozbierac na p4, wiedzia jaka jest roznica miedzy dobrym procem a celeronem i dlatego tak radza ? mozliwe nie bede sie w to glebiej zaglebial ( maslo maslane :P )

 

Celeronom / Celeronom D mowie stanowcze nie !!!!

 

PS: potem sie ludzie dziwia czemu im tak komp badziewnie dzial jak maja 3ghz na procku :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan nie zebym sie czepial, ale wszyscy zachwalajacy Celerony mowli ze robia spokojnie 4ghz. Patrzac na ranking to jakos tylko ten jeden przekroczyl bariere 4ghz reszta sie jakos zatrzymala na 3,7ghz. Porownywaliscie najszybszego Celerona D ( tak mi sie zdaje bo szybszego nie widzialem ) do sredniego ( bez urazy Tomcat  :wink:  ) sempa Tomcata. Godnie to tak ? Pokazalem srednio wykreconego sempa ktory pobil rekordziste Celerona o 12s to Assassin_ sie krzywi ze ten super sempron pokonal go tylko o 12s.

 

Jak porownywac to godnie "wykreconych" konkuretow a takim konkuretem dla Celiny D 4.2ghz moim zdaniem nie jest sempron Tomcata tylko  sempron wisnia666, ktorego to procek Super pi policzyl o 2min szybciej.

 

I nie mowice juz ze podkrecony do 4.5ghz Celeron nie ma konkuretow bo jakos na tym forum nie widzialem tak podkreconego celerona, widzialem jednego robiacego 4ghz, a wy piszecie ze prawie wszystkie robia 4ghz bez zajakniecia, zapewne robia ale wszystkie poszly nie do Polski.

 

Zaznacze to jeszcze raz nie mowie nie Intelowi, P4 jaknajbardziej mozna kupowac ale nie te kastraty. Teraz siedze na 2,66Ghz Celeronie i zaraz mnie krew zaleje jak on dziala  :mur:  :mur:  Zabawne jest to ze posiadacze P4 nie mowia aby kupowac celerona tylko zeby dozbierac na p4, wiedzia jaka jest roznica miedzy dobrym procem a celeronem i dlatego tak radza ? mozliwe nie bede sie w to glebiej zaglebial ( maslo maslane :P )

 

Celeronom / Celeronom D mowie stanowcze nie !!!!

 

PS: potem sie ludzie dziwia czemu im tak komp badziewnie dzial jak maja 3ghz na procku  :mur:  :mur:

1620282[/snapback]

po 1 nie widziałem żeby ktoś narzekał na tego procka po 2, (widocznie źle patrzyłeś) najlepszy wynik w kręceniu celka D na tym forum to 5ghz..... semp podkręcony do 2,8 by nawet nie miał najmniejszych szans...następna sprawa, chodziło o pokazanie lepszego wyniku od tomcata a nie porównanie ze wszystkimi podkręconymi sempami... Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie widziałem żeby ktoś narzekał na tego procka po 2, najlepszy wynik na celeronie D to 1620427[/snapback]

Po pierwsze moze i chodzilo o pokazanie wyniku wiekszego niz Tomcat ale jakos mi to wygladalo na przygwozdzenie wyniku Tomcata 4.2Ghz celkiem

 

Po drugie no ladnie ale on to zrobil na FC ( -32C ) ja jakos nie widzialem jeszcze semprona na FC, moze jakby wisnia666 mial FC od berkuta to by doszedl do 3ghz i ciekawe jak vy wtedy wygladala konkurecja.

 

Po trzecie ( a co ): przegladame topik od strony co podales i jakos widzialem tylko : raz 5ghz, raz 4.17 , 4ghz , 3,9Ghz a potem 3,8ghz , 3,7ghz 3,5ghz. jak na proca ktory lekko ma robic 4ghz to malo tych wyniczkow ponad 4ghz :P

 

Pa czwarte: moze i nie widziales aby ktos narzekal bo kazdy chwali to co sam ma. Nie wie mczy czytales dokladnie to co pisalem wyzej ale siedzialem na Celeronie d na s 775 i narzekalem. 1 juz sie pojawil :D, moze znajda sie i inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi osiagniecie- pobicie padaczkowatego sempa majacego 2.4 ghz na budziku celkiem 4.2 To rzeczywiscie osągniećie różnica zegarów 1.8 ghz :lol:

 

Poza tym mówiłem ze RACZEJ żaden celek ponizej 4ghz(ten ma 4.2) nie pobije go.

 

a po 3 to mój system nie jesty w ząden sposób optymalizowany do spi- zamknałem antywira, wyłączyłem neta i leciałem. Ten rwekordowy miał prwnie bardziej zoptymalizowany system.

Poza tm jak mam starego 32 bitowego sempa- 64 bit mają pare zmian które nieco wieekszają jeszcze wydajność.

 

 

I ponawiam pyatnie ile % tych celeronów wyciaga 4ghz i wiecej? pare procent?

bo sempy kręćące sie mneij niz 2.4-2.6 ghz to żadkośc.

 

 

 

I cieszcier sie ze celeron majacy prawie 2ghz wiecej na budziku niz semp jest wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi osiagniecie-  pobicie padaczkowatego sempa majacego 2.4 ghz na budziku celkiem 4.2    To rzeczywiscie osągniećie różnica zegarów 1.8 ghz  :lol:

 

Poza tym mówiłem ze RACZEJ żaden celek ponizej 4ghz(ten ma 4.2) nie pobije go.

 

a po 3 to mój system nie jesty w ząden sposób optymalizowany do spi- zamknałem antywira, wyłączyłem neta i leciałem. Ten rwekordowy miał prwnie bardziej zoptymalizowany system.

Poza tm jak mam starego 32 bitowego sempa-  64 bit mają pare zmian które nieco wieekszają jeszcze wydajność.   

I ponawiam pyatnie ile % tych celeronów wyciaga 4ghz i wiecej? pare procent? 

bo sempy kręćące sie mneij niz 2.4-2.6 ghz to żadkośc.

I cieszcier sie ze celeron majacy prawie 2ghz wiecej na budziku niz semp jest wydajniejszy.

1620481[/snapback]

któryś raz powtarzam na co stawia AMD a na co INTEL....przy plycie abit is7-e2 większość celków powinna ruszyć na 4ghz.....zróbmy sonde :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.przy plycie abit is7-e2 większość celków powinna ruszyć na 4ghz.....zróbmy sonde  :lol:

1620535[/snapback]

Znowu co by bylo gdyby bylo?

 

Skad masz pewnosc ze by ruszyla na 4ghz? a moze to co wyciagneli na innych plytach inni to juz max danych procokow, a te co robia 4Ghz ( slownie trzy sztuki na forum ) to rodzynki, cos w stylu press edition?

 

Moze by i ruszyly ale ty stawiales od poczatku sprawe tak ze Celerony D ida spokojnie na 4ghz. Narazie na forum sa 3 z czego jeden chlodzony FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sempronie 2800+@2400mhz mam w superpi kolo 14:30, niewiele gorzej niz a64 s754 z tym samym zegarem, z tego co widzialem to 15 min to rekord w superpi dla celka D, ustawienia tego sempronka tak jak w podpisie, 1:1 z ramem, swoja droga Celka D mam w kompie w biurze (wersja 2800mhz) i radzi sobie jak sempron 2500+ mniej wiecej, ja uwazam ze kazdy kupuje to co lubi i mu pasuje i tyle, a ze za malo plnow mozna miec szybkiego procka to trzeba podziekowac AMD,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ale nie jestem wstanie przewidzieć na 100% czy każdy pójdzie na 4ghz tak samo nie każdy semp musi iść na 2,4ghz....np. mojego celka tylko MOBO ogranicza....a jeśli chodzi o testy napiszcie ile macie w 3dm03 w cinebenchu albo w jakichś innych a nie tylko spi :wink:

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...