Skocz do zawartości
KIULIK

Nokia 6230 I Kabel - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do mojej Nokii najprostszy kabel na Allegro.

Zainstalowałem Prolific USB to Serial Port.

A w Menedzerze Urządzeń dalej pisze, że wirtualny port Prolific ... nie jest poprawnie zainstalowany :?

Próbowałem zmieniać przerwania, zakresy we/wy i dalej nic ;/

Nie wykrywa komórki na żadnym programie ;/

Tylko Menedżer Urządzeń wykrywa Nokie 6230, ale nie ma do niej sterów.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Menedzerze Urządzeń dalej pisze, że wirtualny port Prolific ... nie jest poprawnie zainstalowany  :?

1616041[/snapback]

To moze sproboj jeszcze raz, na sile zainstalowac sterowniki do tego portu (przez menedzer urzadzen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kabel? jesli dku-2 to musisz zainstalowac stery nokii, sa na plytce do tela lub w interku na ich stronie

1617648[/snapback]

No właśnie nie wiem jaki mam kabel, ale w instrukcji pisze, że musze zainstalować tylko Prolific i ma chodzić.

A z tym Prolific mam problem ;/

U koleżanki instalowałem podobny kabel do Nokii 3230 czy 3220 ( też Prolific ) i wszystko chodzi bez najmniejszego problemu, a u mnie właśnie nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem jakiś tam sterownik do nokii z plytki od kabla a potem oprogramowanie z tej plyty. Potem podlączylem kabel i musialem wszystko instalowac (juz z dysku) - teraz uruchamiam soft od nokii i wchodzi wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kiedy kabel dku 2 nie jest oryginalny stery nokii niestety nie są kompatybilne

(tzn będą działać jak chca) i będa problemy, np, prześlesz audio a nie prześlesz foto. proponuję prostsze rozwiązanie; kupić adapter bluetooth jakiś zwykły za 4o plnów można już nabyć, wtedy np. ixpek wykrywa go z automatu i po sprawie, instalujesz nokia pc suite i nie ma żadnych kłopotów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kabel? jesli dku-2 to musisz zainstalowac stery nokii, sa na plytce do tela lub w interku na ich stronie

1617648[/snapback]

mialem ten sam problem i stery nokii pomogly, swoja droga mogliby zaczac dodawac do tych plytek z kabelkami na allegro wlasnie te stery, bo te co daja nie dzialaja przynajmniej w kilku przypadkach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te stery to produkt nokii dodawany do oryginalnego kabelka lub telefonu wiec nikt nie moze ich dodawac. co do nie dzialania nieoryginalkego kabla to musial byc jakis trzefny bo sporo ich sprawdzalem i nie bylo problemu. a co do bt to sa jeszcze wieksze problemy niz s kablem bo px suite wspolpracuje tylko ze sterownikami microsoft lub widcomm'a, poza tym pc suite to badziew oxygen phone manager to najlepszy program do nokii jaki jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem: Kupile kabel na USB do noki 6610, 7290 nic na nim nie pisze (firma itp), mam nokie 6230 i nie moge jej podłączyć na tym kabelku. POMOCY!!!! Zainstalowalem niby to co wykrywalo pry podpinaniu kabla (USB to UART) i nie wykryw w zadnym programie telefonu. Próbowalem kablem na COM od noki 6610 i tez nic. POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon i miałem duże problemy z podłączeniem go przez kabel do kompa. Kupiłem dwa jeden za 8zł a drugi za 40zł i zaden z nich nie chciał działać na sterach dołaczonych do tych kabli.

 

Rozwiazanie znalazłem tutaj:

 

HOWTO Install the Nokia DKU-2 USB cable drivers

http://www.mobymemory.com/Content/HOWTO.In...rivers.469.html

 

HOWTO Install Nokia PC Suite and Connect your mobile phone

http://www.mobymemory.com/Content/HOWTO.In...mobile.477.html

 

ps.

sprawdźcie kilkatrotnie czy wtyczka jest dobrze podłączona do telefonu i druga sprawa, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale jak miałem wyłączony telefon (zablokowany) to też nie chciało go wykryć

 

kabel:

FooF USB NOKIA DKU-2 6230 (8zł na Allegro) i po co przepłacać :-)

 

soft:

Nokia PC Suite 6.6.16 (dla nokii 6230)

 

 

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy z tym telefonem, jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje temat bo mam ten sam problem

mam nokie 6230i i kabel dku-2 (bluestar)

problem polega na tym ze dziala mi mniej wiecej polowa opcji dostepnych w progsach do obslugi tego telefonu np moge robic wszystko z kontaktami a wgrywanie dzwonkow mi juz nie dziala

 

jak podpinam fona (po wylaczeniu trybu przesylania do mmc) to pojawia sie ikonka ze znaleziono nowy sprzet (mam winxp sp2) ale pozniej wywala mi ze nie znaleziono odpowiedniej sekcji w pliku inf nokii 6230i USB

pc suite (6.5) wywala mi ze nie mozna polaczyc sie z fonem, nowsza wersja (6.7) wszedzie wywala ze nie mozna zaknczyc operacji

probowalem tez 2 rozne wersje cpm (w tym jedna byla na plytce do kabla) ale one wogole nie widza fona (testowanie nieudane)

 

moj kabel wyglada identycznie jak foof z tym ze jest na nim logo bluestar

mozna cos jeszcze zrobic (poza wymiana kabla na inny albo bt) zeby dzialaly mi wszystkie opcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

O kurcze :| Hmm sam kumplowi instalowalem tą nokie na 6230i. Tylko teraz nei pamietam co jest potshebne :/ wiem ze ten nokia pc suite, ale jeszcze cos :/ zorbilem mu tak ze jak podlacza i aktywuje kabel usb w komie to wyswietla nowe urzadzenie Nokia 6230i i ze wszystko dobrze. jak bede u niego to zobacze jak to jest.

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazalem problem u siebie :)

winowajca okazał sie na 99% nlite wersja 1.0rc4 (mozliwe ze bylo to rc5 nie pamietam dokl)

poprzednia instalke windy robilem tym wlasnie nlitem a obecna najnowsza wersja rc6

w tamtej wersji nie bylo opcji "telefony komorkowe" w funkcjonalnosci do pozostawienia w rc6 byla i naturalnie ja zaznaczylem :)

inne sterowniki, hotfixy, programy... byly na obu systemach (tym ze starej i z nowej instalki) takie same

instalka oprocz nlite'a byla modyfikiowana ale stan przed uzyciem nlite'a (baza) byl taki sam, w drugim przypadku uzylem dodatkowo hfslipa do integracji paru rzeczy (poprzednio instalowane byly recznie)

ustawienia nlite'a byly praktycznie takie same (jakies nowe opcje mogly sie pojawic w rc6) dodalem tylko liste plikow do pozostawienia tak aby dzialal "hfslipowany" WMP (btw i tak nie dzialal ;) )

 

zaznaczam ze nie robilem reinstalki dlatego ze mi polaczenie z fonem nie dzialalo tak jak trzeba, poprostu problem sam sie rozwiazal przez przypadek :)

kilka dni po instalce kiedy potrzebowalem zgrac foty, podlaczam fona a tu :blink: nie wywala bledu z plikiem inf

pc suite 6.7 dziala (wszystkie opcje) oxygen tez, cpm nie sprawdzalem ale mozna przypuszczac ze zadziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...