Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy na tą płyte bezproblemowo wejdzie Scythe ninja?Tak na oko wydaje mi sie że rurka od heatpipe'a może przeszkadzać. Jaka jest odległość rurki od procesora? Da sie ją wyginać? Czy jest krucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić temperature na mostku, wogóle da sie programowo sprawdzić? Czy to te PWM (mi sie wydaje że to są główne układy zasilania)? Czy Wy to sprawdzacie osobnym, zewnętrzym czujnikiem ?

1684681[/snapback]

PWM - Temperature around the CPU power supplying circuit

Czyli jak dla mnie ejst to temperatura wokol proca (socket i te sprawy)

 

 

tak myliłes się - to tmp w obudowie

1684725[/snapback]

Wiesz mi sie tez wydaje te SYSTEM to temperatura nForce .. obudowe mam otwarta i nie ma tam napewno 30-35*C jak podaje czujnik (mam nowy bios do mojej mobo z przekalibrowanymi czujnikami..temperatury sa bardzo bliskie prawdy)

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi sie tez wydaje te SYSTEM to temperatura nForce .. obudowe mam otwarta i nie ma tam napewno 30-35*C jak podaje czujnik (mam nowy bios do mojej mobo z przekalibrowanymi czujnikami..temperatury sa bardzo bliskie prawdy)

1684857[/snapback]

No nie wiem na praktynczie wsyzstkich mobo czunik system odpowiada za temperature wewnątrz obudowy... ale moze w tej jest inaczej - ręki sobie za to ucią nie dam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

system to nie jest temp chipsetu, tylko moze nie doąldnie w obudowie, bo ten czujnik wysuwany nei jest :D

ale zaraz gdzies blisko pcb płyty, wiec takie temp sa dozwolone, temp chipsetu jest gdzies tma podana, w tym abitopwskim progrmaie, a jak nei to mykac do biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze system (jako płyta główna np w Everest'cie) to jest temp w obudowie a nie chipu. Zresztą temperaturki wyglądają następująco:

________Spoczynek:__Stres:

Sytem____29C_______31C

Procesor__24C_______ 43C

PWM_____34C _______42C

 

Widać różnica temperatury "System" nie jest wielka czyli albo to nie jest temp chipu albo tak dobrze robi zmiana pasty na nim, bo procesor i PWM dostają troche gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system to nie jest temp chipsetu, tylko moze nie doąldnie w obudowie, bo ten czujnik wysuwany nei jest :D

ale zaraz gdzies blisko pcb płyty, wiec takie temp sa dozwolone, temp chipsetu jest gdzies tma podana, w tym abitopwskim progrmaie, a jak nei to mykac do biosu

1685107[/snapback]

w takim razie ani bios ani abitEQ NIE PODAJA TEMPERATURY CHIPSETU....

dla mnie to conajmniej dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Czy też po wyłączeniu kompa pali się wam jedna dioda i wskaźnik? Też chciałbym się dowiedzieć jak można wyłączyć inicjowanie usb przy starcie kompa. Na DFI tego nie miałem a tu skaner ciągle mi brzęczy przy restartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co.. mam dziwaczną sytuacje... mianowicie, zauważyłem że od jakiegoś czasu coklowiek ściagne - to po ściągnięciu pliki zawierają błędy - archiwa nie dają się rozpakować, pliki instalacyjne nie instalują się (błąd crc np). działo się to tylko podczas ściągania z przeglądary - pliki przesłane tlenem czy ściągnięte torrentem działały dobrze... kiedy się już upewniłem ze to wina po mojej stronie a nie uszkodzonych plików zacząłem kombinować. Najpierw poszedł w ruch Kasperski, potem ad-aware - ale niczego mi nie wykryły... jako że system czysty i cały dysk ma na siebie bez żalu sformatowałem dysk, i zainstalowałem raz jeszcze windowsa po czym zainstalowałem sterowniki do płyty z płyty :) (wszystkie) następnie chciałem sobie odpalic tlena.. wyskoczył mi nvidiowy firewall - kliknąłem "allow" i co?? niebieski ekranik... i reset systemu :| (miałem już kiedyś taką sytuacje jak pierwszy raz zainstalowałem nowe sterowniki do płyty v666, ale pomyślałem że t wina tych nowych sterów więc sformatowałem dysk - innego wyjścia nie było, zainstalowałem jeszcze raz te nowe bez fw i wsio było ok), teraz po kolejnym formacie (dziś było ich 2:) ) i zainstalowaniu sterowników bez całego tego narzędzia do zarządzania siecią jest wsio ok - pliki ściągają się dobrze.. no i system się nie wysypuje. ale powstało w mojej głowie pytanie - czy uszkodził się na mojej płycie sprzętowy fw,a może coś więcej?? jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przez stery..ja no w swoim abit ai7 intelowskim nie moglem zainstalowac sterownikow z cd( w polowie blad wyskakiwal)...musialem se sciagac z neta...

kiedys jak bedziesz mial zamiar robic formata to sciagnij se najnowsze stery do tego internetowego badziewia i zobacz czy dziala...chyba ze chce ci sie teraz..ale to moze zakonczyc sie ..hmm... formatem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz cytowaną przez Ciebie wypowiedź maćka a może sam się domyślisz odpowiedzi...

no ale co to ma za znaczenie?? przecież nie dajesz pasty miedzy rure i otes... :/

1683661[/snapback]

Ad.1 Chodzi mi o konkretną odpowiedz: Tak to ile. Nie, czemu...

Ad.2 Chodziło mi oto: Chciałem sobie zauważy, iż jest to bardzo wydajne rozwiązanie i tylko tyle :-). Podzielić się spostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co.. mam dziwaczną sytuacje... mianowicie, zauważyłem że od jakiegoś czasu coklowiek ściagne - to po ściągnięciu pliki zawierają błędy - archiwa nie dają się rozpakować, pliki instalacyjne nie instalują się (błąd crc np). działo się to tylko podczas ściągania z przeglądary - pliki przesłane tlenem czy ściągnięte torrentem działały dobrze... kiedy się już upewniłem ze to wina po mojej stronie a nie uszkodzonych plików zacząłem kombinować. Najpierw poszedł w ruch Kasperski, potem ad-aware - ale niczego mi nie wykryły... jako że system czysty i cały dysk ma na siebie bez żalu sformatowałem dysk, i zainstalowałem raz jeszcze windowsa po czym zainstalowałem  sterowniki do płyty z płyty :) (wszystkie) następnie chciałem sobie odpalic tlena.. wyskoczył mi nvidiowy firewall - kliknąłem "allow" i co?? niebieski ekranik... i reset systemu :| (miałem już kiedyś taką sytuacje jak pierwszy raz zainstalowałem nowe sterowniki do płyty v666, ale pomyślałem że t wina tych nowych sterów więc sformatowałem dysk - innego wyjścia nie było, zainstalowałem jeszcze raz te nowe bez fw i wsio było ok), teraz po kolejnym formacie (dziś było ich 2:) ) i zainstalowaniu sterowników bez całego tego narzędzia do zarządzania siecią jest wsio ok - pliki ściągają się dobrze.. no i system się nie wysypuje. ale powstało w mojej głowie pytanie - czy uszkodził się na mojej płycie sprzętowy fw,a może coś więcej?? jak myślicie?

1686977[/snapback]

Ja mysle ze mozesz miec problem z taśma do dysku ide lub kontrolerem dysku ide. Chyba że masz dysk na Sata, to podejrzewałbym sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze mozesz miec problem z taśma do dysku ide lub kontrolerem dysku ide. Chyba że masz dysk na Sata, to podejrzewałbym sterowniki

1687604[/snapback]

sadzisz ze problem lezy po stornie dysku ??

Przeciez napisal ze bez aplikajci internetowych z tego cd wszystko jest ok ...

chyba ze wiesz cos czego my nie wiemy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co.. mam dziwaczną sytuacje... mianowicie, zauważyłem że od jakiegoś czasu coklowiek ściagne - to po ściągnięciu pliki zawierają błędy - archiwa nie dają się rozpakować, pliki instalacyjne nie instalują się (błąd crc np).

To jest wina sterów nvidii (najnowze 6.66 sa skopane) na 100%, było juz kilka razy na forum o tym. Trzeba korzystać z np troche starszych 6.53 (link TU )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem , kupiłem dzisiaj rano Abita AN8 Ultra , a64 3000+ venice , 2x512 hynix d43 ramu, Arctic Frezzera 64 , oraz winfasta gf 6800-256 mb . Wróciłem z giełdy i wszystko podłaczyłem razem , czyli: plytke ,proca , ram ,grafe, zasilacz (Tagan 380W) , wentyl, klaw. , myche by sprawdzić czy wszystko jest ok przed wsadzeniem wszystkiego do budy. Niestety nie jest , gdy włączam zailacz do sieci na płycie zaczyna świecić sie czerwona dida i na wyswietlaczu numerycznym pokazuje sie 01. Odpalam kompa , wiatrak na grafie zaczyna sie kręcić , na procku niestety nie , pisk a plyta zgłasza bład nr 87. Na złączu cpufan nie działa zaden wentyl , na sysfan tak , co jest . Pomyślalem ze może ram. Próbowałem wiec obsadzać po jednej kości ramu w każdym slocie . Nic to nie dało . Co to może być , czy płyta walnieta , troche dziwne ze nie działa cpufan , może coś nie tak z prockiem . Co oznacza 87 na wyświetlaczu numerycznym. Prosze o jakieś sugestie co może być przyczyną , gdyż jutro chciałbym wymienić tą część która sprawia kłopoty.

 

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie znalazlem w książeczce , ale nie wiem co one znaczą :

 

01-to napoczątku jak tylko włączam zasiłke-Expand the Xgroup codes location in physical address 1000

 

83 przez chwile w momencie włączenia power on-Save all data in stack back to CMOS

 

87 świeci do chwili pisku i wyłączenia wentyla na grafie- NET PC Bulid SYSID Structure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob to co zawsze sie powinno zrobic w takim wypadku..zobacz czy wszystko poprawnie podlaczyles...pomanewruj pamieciami w slotach..albo wloz tylko po jednej pamieci

co do numeru 87 (Codename 87 :D).. Napisz jaka jest czestotliwosc piskow...(jeden dlugi czy kilka krotkich czy seriami czy pojedynczo itp itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem już ram , a piski to gdy pojawi sie code 87 to jeden dlugi i 3 krótkie sygnały . Nawet próbowałem włączyc kompa bez ramu , grafy , to samo sie dzieje.

 

Przepramam ale chyba z tymi komunikatami wprowadzilem wszystkich w bład .

Na wyswietlaczu sa jeszcze kropki , wiec komunikaty są następujące 0.1. nastepnie 8.3. a na koncu 8.7. . W książeczce jest jeszcze jedna tabelka : AC2003 POST Code definition i biorąc po uwage w/w tabelke komunikaty oznaczają :

 

8.3 - ATX Power Suply Ready

8.7 -Check CPU core voltage.

 

 

Chyba jutro rano pojade i wymienie płyte , może to ona sprawia kłopot. Niestety nie ma gdzie sprawdzić ramu , grafy , lub procka , wiec obstawiam płyte.

Edytowane przez Piotr23x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy walnieta karta graficzna moze byc przyczyną ze płyta nie daje napiecia na cpufan , a na inne ( tj, sysfan , oetsfan , auxfan )daje . Moze walnieta plyta powoduje ze sa problemy z grafiką.

 

W załączniku przesyłam pikniecia mojej płyty , nie wiem moze ktos kto ma wieksze dośwaidczenie oceni czy ta jest sygnał ze coś jest nie tak z grafą.

 

Teraz juz nie wiem z czym mam jechac jutro na gielde reklamować .:-(

VOICE001.MP3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...