Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

pisze w sprawie problemow jakie maja nasze plyty z KARTAMI SKYSTAR2

 

aby stwierdzic czy plyta sie nie spali trzeba sprawdzic naklejke na ostatnim slocie pci jest tam wydrukowana tylko 1 literka od A do M. jezeli ma G i wyzej to jestes szczesliwcem. jesli od A -F to mozesz wyslac plyte do serwisu abita w katowicach i oni w ramach gwarancji przelutuja co trzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma byc naklejone na slot a nie przy slocie...jesli komputer stoi w pozycji defaultowej to musisz uzyc lusterka

1697241[/snapback]

ok tak zrobie... dzięki

 

edit : też mam B, ale czy 1 to nie wiem.. bo napisałem sobie to na karteczce co widze w lusterku i nie ma bata tego ustawić żeby to wyglądało jak B1 :) chociaż żadnej innej cyfry to nie przypomina

 

edit2: czy ktoś wysłal tego imejla?? bo jak każdy myśli że ktoś inny wysle - to nigdy tego nie wyślemy :D- więc ja moge jak nikt jeszcze tego nie zrobił

Edytowane przez margielm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy tej płyty. Sam mam ją od niedawna i generalnie jestem zadowolony.

Wybaczcie mi moje lamerstwo w kwestii platformy pod AMD 64, ale dopiero od niedawna mogę sprawdzić jak wygląda to "w praniu". :D

Zacznę więc od poczatku.

Mój zestaw to oczywiście Abit AN8 Ultra bios z 07/21/2005r., proc. Opteron 144 na s. 939, 2x512 MB Geli Golden Dragon, Ati X800XL z 512 MB pamięci, dwa dyski sata Maxtor 120 GB podłączone w raid O, nagrywarka Yamaha CRW-F1E, zasilacz BeQuiet - BlackLine 470W.

Nie za bardzo znam sią na podkręcaniu, ale na próbę ustawiłem w biosie magistralę 260x9, co dało mi taktowanie procesora 2340 Mhz. Pamięci ustawione jako ddr 333, 1T cl. 2, 3, 2, 5.

W zasadzie wszystko było OK - SuperPI i i inne benchmarki przechodzi bez problemu, ale dyski twardze zaczęły się dziwnie zachowywać.

Podczas pracy (bez względu na to czy w spoczynku, czy też pod obciążeniem) wyłączały się i włączały na ułamek sekundy czasem powodując zwisy systemu.

Po tym jak wróciłem do ustawięć standardowych problem znikał.

Dyski mam podpięte do gniazd nr 1 i nr 2.

Wykluczam wadliwość dysków - były sprawdzane PowerMaxem i HDD Regeneratorem.

Zastanawiam się, czy porty sata są zablokowane, czy też nie i czy to może mieć jakiś wpływ na podkręcanie i pracę dysków.

W tej płycie jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia. Mianowicie - nigdzie w biosie nie znalazłem opcji odpowiadającej za włączenie S.M.A.R.T. Jest to dla mnie o tyle istotne, że niektóre programy do monitorowania płyt głównych podają dane ze smarta, a tu nie jest on nawet wykrywany.

 

Bardzo proszę o pomoc w kwesti podłączenia dysków i opcji smart. Bardzo wdzięczny byłbym również za wskazanie optymalnych ustawień w biosie tej płyty, które odpowiadają za OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedzial przedmówca...SMART jest wlaczony i nawet nie wiem czy go mozna wylaczyc :P

 

A co ty bys chcial w biosie optymalizowac do O/C...?

Masz htt..masz mnoznik..volty i timingi..to wszystko...

W biosie tez jest zakladka z ustawieniami RAID..zobacz tam w sprawie tych portow..

 

 

 

 

OT : ON

@AdamekSOS

Jak chodzi ten wd w tym sata2 ??

OT: OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz kapa z tym że ja mam abita an8 gdzie ma tylko obsługe sata 1 a dysk mam już na sata2....ale szybko.kupiłem ten na sata2 żeby być przyszłościowy :D hehe ale tak serio to szybciutko ale czasami troszke mruczy jak ciężko pracuje....ale godny polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli smart jest standardowo włączony, to dlaczego zaden z programów typu SpeedFan lub HDD Healt informują, że S.M.A.R.T. is Disabled.

Nie wiem może jestem ślepy, ale w biosie tej opcji nie widzę. Nie znalazłem jej też w instrukcji płyty.

Czy Wy nie mieliście problemów z dyskami sata podczas podkręcania? Pytam, bo wiem, że np. na płytach z nForce 3 Ultra taki problem występował. Nie wszystkie porty sata posiadały blokadę.

Co do optymalnych ustawień, to poprostu chciałem się dowiedzieć na jakich ustawieniach chodzą Wasze płyty - i tyle.

Nie mam tyle doświadczenia w OC co Wy, więc chciałem się poradzić kogoś mądrzejszego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem jeszcze nigdy dysku SATA :P

Moja płyta chodzi na htt310, ht 3x, mnoznik x9, napiecie na nForce zmienione o 0.1 V w góre...

eee co jeszcze...

sory ale no nie wiem co moge mieć w tej płycie jeszcze ustawionego co pomaga w oc

Raczej wszystko defaultowo...poza funkcjami o/c ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak mialem jesce fx5200 wiatraczek tez przez pierwsze 5-10 minut strasznie darl ryja...okazalo sie ze te 2 kabelki ktore go zasilaja ocieraly sie o wiatrak ;]

sprawdz sam..jak jestes hardkor to rozbierz...obadaj..wyczysc...przesmaruj...zreszta mysle ze mozesz wyslac na gware..tam to naprawia i ci odesla raczej ta sama mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podlaczyc dyski pod porty nr 3 i 4. Czytalem gdzies ze porty 1 i 2 sa taktowane razem z chipsetem, prawdopodobnie dlatego po podkreceniu miales takie objawy. Sprawdz i napisz czy pomoglo.

 

Pozdr.

idibus

1705373[/snapback]

Spróbowałem. Niestety komputer się restartuje podczas, gdy pojawia się ekran powitalny windowsa.

Czy na Waszch płyach S.M.A.R.T. jest aktywny? Wiem, że moje dyski obsłudują tą fukcję. Tak przynajmniej było na mojej poprzedniej płycie (Gigabyte 7NNXP - nForce2 ultra).

Dzięki za sugestie co do OC, na razie jednak muszę uporać się z "twardzielami". Jeżeli macie jakieś sugestie, to byłbum bardzo wdzięczny.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata 2 jest naprawde wporzo tylko niektórzy mają fajne problemy......dzięki - obadam ten wentyl ale kabelki na pewno nie trą o wentylator.....to bym zczaił :D a tak za niedługo chce zmienić chłodzenie mostka na jakiś radiator....masz jakąś propozycje co do chłodzenia chipsetu?? jakiś wydajny radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata 2 jest naprawde wporzo tylko niektórzy mają fajne problemy......dzięki - obadam ten wentyl ale kabelki na pewno nie trą o wentylator.....to bym zczaił :D a tak za niedługo chce zmienić chłodzenie mostka na jakiś radiator....masz jakąś propozycje co do chłodzenia chipsetu?? jakiś wydajny radiator...

1705575[/snapback]

Dyski sata2 napewno są w porzo. Mój problem dotyczy dysków sata 150. Obsługa S.M.A.R.T. jak dla mnie ważna - wolę wiedzieć wcześniej, kiedy może paść mi dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata 2 jest naprawde wporzo tylko niektórzy mają fajne problemy......dzięki - obadam ten wentyl ale kabelki na pewno nie trą o wentylator.....to bym zczaił :D a tak za niedługo chce zmienić chłodzenie mostka na jakiś radiator....masz jakąś propozycje co do chłodzenia chipsetu?? jakiś wydajny radiator...

1705575[/snapback]

Niebieski ZALMAN jest polecany przez wszystkich do chłodzenia chipsetu

zalman blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw:

 

Athlon 64 3200+ Venice

Abit AN8-V

2x TWINMOS M-TEC 512MB

HDD MAXTOR 160GB SATA (160M0)

GF 6600GT GIGABYTE

DVD LG

DVD-R LG

THERMALTAKE VENUS 12

THERMALTAKE PURE POWER 420W (CHIEFTEC 420-302)

BUDA THERMALTAKE SVIKING

LOGITECH MX5000

 

Niby sprzet full wypas ale mega problemy:

 

Z poczatku problemy z instalacja XP, stawało na samym poczatku instalacji (na niebieskim ekranie dos) na 9% i 13%, pozniej po kolejnym formacie dysku instalcja poszła system sie zainstalowal, stery od płyty weszły grafiki takze, natomiast po zainstalowaniu sterów i oprogramowania do DVD-R LG i restarcie kompa sprzet stoi na kodzie 75 podczas postu, po wyłączeniu/właczeniu podczas uruchamiania XP szybki niebieski ekran i restart (rózne błedy lecz trudne do przeczytania w tak krótkim tempie) i znowu stoi na poście z kodem 75, odinstalowałem z trybu awaryjnego oprogramowanie LG i ruszył bez problemu, ale... teraz instalacja Logitecha MX5000 i znowu to samo zamraża kompa przy incjalizacji systemu (szybkie blue screeny), po odinstalowaniu z trybu awaryjnego to samo niebieskie ekrany lub stop na poście i kod 75, bios 06/09/2005, nie wiem co sie dzieje, pamiec sprawdzona jest OK, raczej nie zasilacz, co do sterownikow karty, płyty tez watpie poniewaz nie maja one znaczenia na ekranie post i właczaniu kompa (na kodzie 75 komp stoi po rozpoznaniu napedów przy rozpoznawaniu HDD). Ma ktoś moze sugestie? Gdy odinstaluje wszystkie stery normalnie windows startuje... ku...wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 Detect & Install all IDE devices: HDD,LS120,ZIP,CDROM ...

 

W sumie to moze byc wiele rzeczy...ktores z tych urzadzeń...płyta główna...

Ostatnio na forum bylo kilka przypadkow ze taśma była poluzowana, naderwana, źle dociśnięta do dysku/mobo ... sprawdź to wszystko

 

 

Chociaz szczerze powiem że miałem kedyś podobny problem z instalacjami i ogólnie ze stabilnoścą na moich zepsutych ramach...dostałem nowe i śmigało aż miło...ale u Ciebie przyczyna może być inna...odłącz te DVD-R LG i wtedy włącz kompa i zobacz jak tam stabilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba problem rozwiazany, najgorsze ze nie ja skladalem ten komp i po kolei musialem wszystko sprawdzać, okazalo się ze winą jest samo podłączenie napędów: były recznie ustawione na zworkach jako master/slave, a na kablach podłaczone jako master do gniazd IDE, obnizylem timingi na pamieciach i gitara teraz tylko jeszcze prime i super-pi kilka 3damarkow gwarantowana stabilność "a'La skała"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...