Skocz do zawartości
Mati666death

Nowykomp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich uczestnikow forum(mam nadzieje, ze bedzie sie wam chcialo odpisywac:). Mam kumpla, ktory sklada sobie wlsnie nowego kompa. Budzet raczej nie stanowi ograniczenia. Zdecydowal sie na taka konfiguracje:

-athlon64 3800+

-asus a8n sli nforce4

-geforce 7800gtx gigabyte

-hitachi 120g i jeszcze jeden stary dysk 70g

-2 giga ddr 400 geil

Fajna konfiguracja, ale wybral sobie obudowe modecom z zasilaniem 400w(dokladnie Modecom Tamid U2 400w) Nie znam sie za bardzo na zasilaniu, ale wydaje mi sie, ze 7800 potrzebuje troszke energii i 400w nie zaltwi sprawy. Zatem, jakie zasilanie polecacie??(nie bedzie nic podkrecal-bo i po co??) To pierwsze pytane, a drugie dotyczy chlodzenia procka, jakie bedzie najlepsze?? takie, ktore wystarczy na athlonika, ale nie bylo zbyt glosne. Potrzebne sa jeszcze jakies wentylatorki do obudowy.

A moze polecacie po prostu inna obudowe??

Bede wdzieczny za odpowiedzi!

P.S. Wiem,z e to temat tylko czesciowo o nvidi, ale mam nadzieje,z e wybaczacie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W załatwi sprawę, ale prawdziwe 400W np. od firm Tagan, Enermax, Topower, BeQuiet, Chieftec.

 

Wentylatorki polecam Arctic Fan Pro TC

 

Chłodzenie - Arctic Freezer 64.

 

PS. jeśli kolega faktycznie śpi na kasie to niech lepiej dorzuci trochę do procka AMD Athlon 64 X2 4200+, bo kupowac 3800+ to na moje strata pieniędzy.

 

Następnym razem wrzuć to w Podstawowe Zagadnienia -> Co Kupić? :)

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, to chłodzenie by ci dwa takie procki pociągnęło ;) To że jest tanie to nie znaczy że słabe, ale jak chcesz to proponuję Thermaltake Sonic Tower + 12cm wiatrak.

 

Konkretny zasilacz, proponuję Tagan 480W (ok 400zł) albo może nawet 420W starczy (330zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...