Skocz do zawartości
szymon-1987

Który Creative>?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat bo chce sobie kupic odtwarzacz mp3 , ale nie wiem za bardzo jaki.

I tak upatrzylem sobie creativa tylko ze sa 3 modele: tx fm, v200 i n200.

No i teraz pytanie: Który wybrac???

Chodzi glównie o jakosc dzwięku... <_<

Prosze o porady

 

Z gOrY ThNx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam V200 i jestem z niego bardzo zadowolony. Odłanczalny od modulu z bateriami wiec mozna bezposrednio podpiac pod kompa i nie trzeba nosic ze soba kabelka. Jedy co nie polecam to sluchawki dolaczone do zestawo. Sa one bardzo kiepskiej jakosci. najlepiej zakupic sobie jakies sennheisery, albo koss'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat bo chce sobie kupic odtwarzacz mp3 (...)

1623083[/snapback]

zastanow sie nad iRiverem, naprawde bardzo dobry sprzet, extra jakosc dzwieku, niezle oryg sluchawki, do 40 h na bateryjce, w ogole hiper. polecam!

 

pozdro

 

Edit: Cena porownywalna

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie Creative? Też trochę się wzbraniałem przed zakupem (chciałem kupić iPoda Shuffle) ale ostatecznie zdecydowałem się na MuVo Value, jest to najprostrzy model ale gra bardzo dobrze. Słuchawki można zmienić (ale jeszcze tego nie zrobiłem). Także z wymienionych tu - TX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też puki nie usłyszałem Irivera myślałem że Creative gra "dobrze"

pozatym iriver w wielu opcjach, możliwościach, udogodnieniach i jakości przewyższa creativa

 

POzdr.

1639355[/snapback]

Porównywałeś na tych samych słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POlecam Muvo n20, ponieważ sam jestem jego właścicielem. Dźwięk jest bardzo czysty względem różnych odtwarzaczy noname. A można go poleszyc wielostopniowym ręcznie ustawianym equalizerem. Tylko trzeba zainwestować w słuchawki, ja kupiłem te:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63426680

 

Gorąco je polecam, ponieważ grają świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie różnice między poszczególnymi MuVo Creative'a są niewielkie więc głównym kryterium wyboru winna być cena.

Osobiście po testach i namysłach i z ciężkim bólem portfela wysupłałem 330 PLNów na MuVo TX 512 MB (4 miesiące temu ;) Wersja bez radia - sprawdzałem działanie tych "radyjek" zarówno w MuVo jak i w sprzęcie firmy "krzak" vel ergotech (patrz najbliższy Carrefour ;) i telefonach Nokia i stwierdziłem, że są one za przeproszeniem ciach!o warte. W centrum Poznania nie da się tego używać bo co pare metrów coś szumi, przerywa itp - cholernie irytujące.

 

Plusem tych creativów jest:

- przyzwoita jakość dźwięku (oczywiście na własnych słuchawkach ;) [tak swoją drogą: odtwarzacz mp3 z definicji nie zadowoli audiofila; odtwarzacz mp3 tej wielkości napewno nie będzie też używany do osłuchu na słuchawkach za 500 złotych w idealnej ciszy. Ma przedewszystkim fajnie, czysto grać na małych słuchawkach do/na-usznych kiedy jesteśmy na mieście, w autobusie etc czyli miejscach które z definicji nie nadają się do delektowania szczegółami i niuansami dźwiękowymi. Dlatego wywalanie nie wiadomo jakich pieniędzy w imię minimalnie lepszej jakości jest nieporozumieniem]

- działa jako pendrive. Przydaje się, zwłaszcza, że nosi się go prawie nonstop a nigdy nie wiesz kiedy się pare MB przyda ;)

- nie trzeba instalować jakichkolwiek irytujących sterowników. Wpina się w USB, bierze swojego ulubionego klona Norton Commandera i wrzuca pliki zamiast chrzanić się z tymi cholernymi, cukierkowymi programami które uruchamiają się kilkanaście sekund, chcą koniecznie indeksować zawartość dysku i są poprostu niewygodne w użyciu, a za 2 lata jak będzie Vista to pewnie się okażą niekompatybilne z nowym systemem, a producent stwierdzi, że do starego sprzętu nie będzie nowego softu (żeby nie było, że żartuje. Kiedyś strasznie tanio podczas wojaży kupiłem plejerka Sony NW-3. swego czasu rewelacja, wielkości zapalniczki, 64 MB pamięci, ale z ATRAC-3 itp. Tylko, że potem sony olało fakt, że np pod windows 2000/xp soft z którego trzeba korzystać praktycznei nie działał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja... sam mam v200, bawiłem się tx'em bodajże.. i z jedynych różnic jakie zauważyłem to inna obudowa + w TX był jeszcze ekran dodatkowy z napisem PLEASE WAIT... :lol: - np w momencie uruchamiania etc...

 

pozostaem opcje te sam, jakość dzwięku trudno ocenić bo nie testowałem razy tych raz tych na tej asmej piosence.. ale na oko (ucho) grały identycznie. Jak dla mnie to te wszystkie nazwy to po prostu literowy zamienniek versji softu (i obudowy) jak w programach komputerowych... zamiast poisać MUVO v1 MUVO v1.5 MUVO v2 to piszą po prostu n200, v200, TX etc... :) chociaż tutaj żeby nie mówić który model mp-trójnika jest nowyszy to może porównam je do windowsa XP PRO, HOME .. róznią się niektórymi opcjami... a ogólnie ten sam piece of shit :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies, kiedys czytalem na temat creative roznice sa prawie tjw. ,sa pewne zmiany w kroekrtorach czy w czyms tam(nie pamietam dokladnie) ale w zasadzie to ten sam sprzet. A jesli samego wyboru to wybral bym cretive ze wzgledu na universalnosc "wladasz i masz" w zasadzie. Ale jesli chdozi o samam jaksoc dzwieku to jestem za iriviera(lepszy dzwiek, taka jes moja opinia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[tak swoją drogą: odtwarzacz mp3 z definicji nie zadowoli audiofila; odtwarzacz mp3 tej wielkości napewno nie będzie też używany do osłuchu na słuchawkach za 500 złotych w idealnej ciszy.

1646742[/snapback]

iAudio, iRiver i mobiBLU jakoś zadowalają... ale oczywiście "w pełni zadowalają" dopiero na słuchawkach shure, sony itp. (ceny od 200zł)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYSCY moi znajomi + ja, ktorzy mieli Creative MuVo TX oddawali je do reklamacji, nawet po 3 razy i za kazdym razem dostawalismy nówki. IMO szajs jak nic... :/

1657541[/snapback]

Możesz rozwinąć? Z jakiego powodu i po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...