Skocz do zawartości
Hakunamatata

Nowy Komputer I Problemy :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To nie jest mój pierwszy temat tutaj. I tak, jak poprzednimi razy - szukam pomocy.

Kupiłam kilka miesięcy temu nowy komputer. Myślałam, że w końcu uwolniłam się od piekła starego złoma, a tu się okazuje, że z tego nowego też niezłe ziółko :/ No, a z racji tego, że na komputerach się nie znam, to mam problemy :( Komputer wielokrotnie lepszy od poprzedniego, a sprawia mi jeszcze więcej problemów :(

Podam parametry (jako takie), bo może będzie to potrzebne:

 

Intel Pentium 4 3.00GHz

512 MB RAM

Radeon 9200 Series

 

Yyy...i w sumie nie wiem, co jeszcze mogę podać (coś tam zapewne jeszcze jest ;) ) :blink:

 

No i mam kłopot za kłopotem.

Najpierw świrowała mi grafika, ale ujarzmiły ją sterowniki.

Następnie pojawił mi się problem ze "znikającym" miejscem na partycji systemowej.

Potem, z kolei, komp zaczął się sam restartować.

Do tego nie mogę podłączyć mikrofonu, nie mogę używać Skype'a.

Wszystko, czasami, chodzi mi tak wolno, że zastanawiam się, czy ja naprawdę kupiłam komputer, czy maszynę do pisania :/ Przeglądarka włącza się, czasem, niesamowicie mozolnie; jeśli przeskakuję między oknami różnych programów, to mam wrażenie, że ten komputer wysiada :/ Eeeh...

 

Obecnie najbardziej trapi mnie to "znikające" miejsce z partycji systemowej. Na system mam przeznaczone 2,69 GB. Po zainstalowaniu Windowsa XP zostało tam trochę ponad 1 GB. Nie instaluję na tej partycji, oczywiście, NIC. No, ale mimo tego, w ciągu 3 dni "zeżarło" mi tyle miejsca, że obecnie zostało mi tam 125 MB :blink:

I co ja mam z tym zrobić? Próbuję to czyścić coraz to nowymi programami, ale to nic nie daje :( Ciągle mam te wymęczone 100 MB z groszami :(

Pomóżcie, proszę!

 

Z góry dziękuję!

Edytowane przez Hakunamatata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłacz przywracanie systemu, jak nie grasz w gry to możesz też wyłączyć plik stronicowy, jak masz go na C; to napewno spora miejsc zabiera.

 

ps. Gdzie kompa kupowałeś w hipermarkecie?

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA chyba mi się berserker włączy !!!

 

ale nich tam...

 

Kliknij prawym na "moj komputer" i właściwości , potem zakładka "przywracanie systemu" i jest tam taka opcja że mozna wyłączyć , dla wszystkich dyków lub jak chcesz.

Edytowane przez alberto56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zrobiłam tak, jak radził mi jeden z użytkowników - wyłączyłam przywracanie systemu. Przez jakiś czas miejsca mi nie "zjadało", ale od kilku dni znowu mam ledwie 190 MB :/ Jeny...

 

PS. Komputer nie jest z żadnego hipermarketu.

 

 

 

1. Czy masz Symanteca coś zainstalowane?

2. Jaki masz zasilacz ?

3. czy komp jest z "nie dla idiotów" ?

1623743[/snapback]

1. Nie.

2. Nie wiem, jak mogę to sprawdzić.

3. Nie.

Edytowane przez Hakunamatata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanowałaś pamięci memtestem??

Jak sprawdzić zasilacz? Zdejmujesz obudowe i tam, jest taka skrzynka (w lewym górnym rogu budy) Przeczytaj co na niej pisze...

1644004[/snapback]

Nie skanowałam.

Mam blomby na obudowie - nie ma takiej opcji ze zdejmowaniem jej (mam gwarancję na 2 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak komputer  prawie " nie dla idiotów" , jak jest na gwarancji to go tachaj tam gdzie go kupiles i powedz im co jest nie tak ( jesli to jakis sklep komputerowy ).

1645573[/snapback]

Już byłam pytać, co to może być etc. Nie będę przecież kompa teraz wysyłała do serwisu na kilka tygodni, tylko dlatego, że mi się sam restartuje co jakiś czas - mam gdzieś taki interes. Koleś w sklepie powiedział mi, że to najprawdopodobniej temperatury i trzeba coś tam poustawiać i bla, bla, bla, ale do końca nie wyjaśnił mi niczego. Eeh... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj program speedfan. I tam będziesz mieć temperatury i napięcia (wszystko jest wartościami przybliżonymi ale ;) ). Jak go już zainstalujesz to podaj nam napięcia i temperatury.

1654236[/snapback]

Temp1: 76CTemp2: 35CTemp3: 37CHD0: 42C

Hmm...

Edytowane przez Hakunamatata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natychmiast zanieś kompa do seriwsu w sklepie którym go kupiłeś !!

 

albo źle ci założyli wicherek albo za słaby i tyle nic nie poradzisz domowymi metodami, chyba że masz dużo miejsca w lodówce ;). A komp ci się restartuje bo procek ma za gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natychmiast zanieś kompa do seriwsu w sklepie którym go kupiłeś !!

Popieram, albo procek się przegrzewa, albo zasilacz jest uwalony (wcale nie jestem z tych co uważają że bez chief 420 komputer nie będzie dobrze działał).

Ewentualnie pamięć może być trafiona lub płyta główna, a co do miejsca na dysku to radzę zrobić partycję systemową na przynajmniej 5GB. Nie dość że przywracanie systemu, to plik wymiany, plik w temporary internet files i w temp, a do tego instalujesz coś na pewno na partycji systemowej nawet takie [ciach!]ły jak winrar, kodeki etc. i w końcu okazuje się że Program Files ma 700MB. BTW. Sterowniki najczęściej od kart graficznych ściągnięte z netu rozpakowują się najpierw na C przed instalacją i same się nie usuwają, podobnie DirectX. Popatrz na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze :) to zżera Ci miejsce... gdyż pewnie system ściąga automatycznie poprawki(moze sciagnął poprawki + serwis packa 2 minimum wtedy 1 gb zżera) :D To jest na BANK :-) .Już nie pamiętam dokładnie do jakiego folderu to scię ściąga :) hmm jakbyś mogła mi podać wszytskie foldery na literkę "S" z c:/windows :) . Druga sprawa, komp raczej nie wyłącza sie od przegrzewania... w sumie najlepiej jakbyś wszedła :) do biosu (czyli jak włączasz komputerek to jak tylko pojawia się czarne tło dajesz "delete" tak sie wchodzi do biosu ...tam zakładka power magnament - chyba tak to się pisze :)...tam są podane temperaturki :) jezeli nie przekraczają 60 stopni to mozna uznać ze jest git :), i w tym momencie wiadomo ze masz wirusika :D ściągasz ad-aware i skanujesz dysk ...to by było na tyle. Powodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnei to problem sklepu komputerowego gdzie kupowałaś komputer, że on ci sie retartuje. I powinnaś zanieść go do serwisu bo w en sposób komputer daje ci znać że coś jest nie tak i że może być gorzej np. przegrzewajacy się procek wkrótce padnie.

Wieć nei mów że [ciach!]lisz taki interes tylko zanoś ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworz obudowe i popracuj troche na otwartej. Jezeli to pomoze na restartowanie sie kompa to na pewno wina chlodzenia. Pozdro.

1689094[/snapback]

 

.

Mam blomby na obudowie - nie ma takiej opcji ze zdejmowaniem jej (mam gwarancję na 2 lata).

1645526[/snapback]

 

 

Tachaj sprzęt do serwisu , jak dali Ci plombe to niech teraz oni grzebią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ayem

 

reinstall :P Nadpisujesz pliki które już są na systemie a jakieś wirusy i adware zostaja... przecież ich nie usuwasz robiąc reinstall :)

 

 

Ja również się przyłączam do pozostałych opini o robieniu z procesora grzanki :P Obowiązkowo szoruj do sklepu gdzie kupiłaś komputer i niech się bawią chłopaki przecież masz gwarancje :) Co do znikającego miejsca na dysku widzę dwie opcje :

- Wirus,

- automatyczne aktualizacje :P

 

 

Jak już problem zwisów kompa zniknie KONIECZNIE zainstaluj jakiegoś Antywir'a i FireWall'a :) Symantec :)

 

 

Pozatym zastanawia mnie jedno :

 

Na system mam przeznaczone 2,69 GB. Po zainstalowaniu Windowsa XP zostało tam trochę ponad 1 GB.

Co za MATOŁ ustawił Ci tak małą partycję systemową :blink: Edytowane przez -=agent=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy -=agent=- ale skad zalozenie ze nie usuwam? robiac reinstall formatuje partycje systemowa - jak kazdy rozsadnie myslacy czlowiek.

 

dodatkowo polecanie komus symanteca to troche robienie mu krzywdy - komp przy tym zamula niepotrzebnie - lepiej uzyc 2 lzejszych programow:

antyvir: Eset Nod32

firewall: sygate personal firewall pro

 

zaniesienie kompa do serwisu to jest zostanie bez maszynki przez min 2 tygodnie (no chyba ze chlopaki sa znajomi). jak da mnie bezsensowna strata czasu. lepiej najpierw wyczerpac najprostsze rozwiazania. dodatkowo zaniesienie do serwisu kompa z systemem do przeinstalowania bedzie kosztowalo - roznie w zaleznosci od serwisu ( 50-200zl - nie jest objete gwarancja ;) ) - dodatkowo zroba to tylko jesli przyniesie sie im wlasna plyte windy + ma sie nalepke licencji na budzie - jesli zgodza sie to zrobic bez tego to ja bym im w ogole kompa nie zostawil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...