Skocz do zawartości
Greebqu

Dsl 4mbit Od Tpsa

Rekomendowane odpowiedzi

TPSA zaczyna trząść portkami :)

Jak ruszy od nowego roku konkurencja to 4Mbity będziemy mieli za 280zł

 

Swoją drogą jestem w sieci LAN 30 userów na DSL 2000 i ciekaw jestem czy coś sie w tym temacie zmieni , :/

Edytowane przez BenQ2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadlem do telepunktu w gdansku i zrobilem male zamieszanie, "pani czesia" pierwszy raz slyszala o 4mb, nie ma formularzy do przejscia z 2 na 4mb i ODDZWONI DO MNIE JAK SIE CZEGOS DOWIE! :mur:

 

ktos dorwal papier na przejscie z 2mb TP 24 na 4mb TP 24 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest. Facet u którego składałem wniosek, usmiechnal sie i powiedzial, ze sie zaczyna. Znalazl cos w necie, sciagnal wydrukowal (zajelo mu to 10 minut)

 

 

 

Teraz juz mija 7 dzien od zlozenia wniosku. A tu nic nie wiadomo, dzownilem na - 800- i tam tez echo, mowia ze z telepunktu bedzie dzwonic. Ma ktos juz ta opcje ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już złożyłem zamówienie :)

Musiałem dorysować tabelkę z usługą DSL 4000

Chyba byłem pierwszy bo oczywiście miła pani nic nie wiedziała.

A najśmieszniejsze jest to, że w telekomunikacji ta pani twierdzi ze nie trzeba wypowiadac istniejacej umowy zeby podpisac ta nowa TP24 a na infolinii mowia cos calkiem innego. :)

Bylem w piatek zapytac co tam slychac w mojej sprawie ale mojej milej pani nie odpisali na maila czy w ogole bedzie taka mozliwosc, bo najpierw pan Zdzisio sprawdza na centrali czy taka "duuuza" predkosc bedzie mozliwa na mojej linii.

Jak w koncu ktos sie do mnie odezwie to zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

 

Skoro w mojej sieci był dotychczas DSL 2Mbity i admin sieci placil za owe loncze coś okolo 550zł ,to czy niejako automatycznie TPSA przełączy nas

na nowe DSL 4Mbit ??? i pozostawi dotychczasowy abonament ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ2k dokładnie to samo u mnie. Dzisiaj go opier..lę - niech wraca z urlopu natychmiast, bo ja chcę nowego DSL'a!! :lol:

 

 

EDIT: YES! YES! Złożył zamówienie!!! :D

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ2k dokładnie to samo u mnie. Dzisiaj go opier..lę - niech wraca z urlopu natychmiast, bo ja chcę nowego DSL'a!!  :lol:

1647934[/snapback]

no no... już wróciłem z urlopu i bez takich... zamówienie leży w tepsie od poniedziałku :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam. 4mbity po testach na dsl speedzie (czeska strona), bez kolejkowania 4000 mbitów ! ! !

 

Ze stron to sie przekłada na równe i większe jak 512 KB/s, nieźle jest GIT.

 

 

 

Przez chwilę nie było neta, potem wskoczył pingi niskie, ale ściąganie ze stron po 10kb/s. Resert serwa, reset modemu, ustawienie w kolejkowaniu na 4000 i śmiga jak ta lala. Dokładnie czekaliśmy 10 dni roboczych (licząc soboty)

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nieco o umowach

 

- jezeli teraz konczy sie umowa ktora podpisales (albo mama, tata, dziadek czy tam ktokolwiek inny) na czas okreslony to podpisujesz nowa na jaki tylko pakiet chcesz

- jezli masz dalej aktualna umowe 1mbit lub 2mbit i chcesz przejsc na wyzszy pakiet czyli 4mbit nie doplacasz ani zlotowki a umowa obowiazuje do czasu wygasniecia starej a nie nowa od czasu przejscia na 4mbit

 

jak sa jakies pytania to prosze pytac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisze na moim przypadku

 

1.mialem dsl 512 przez pol roku i nagle obnizyli ceny, co spotkalo rowniez mnie bez podpisywania ani jednej nowej umowy badz tez aneksu do starej - zostalem o tym fakcie poinformowany:)

2.po krotkim okresie z 512 zrobilo sie 1mbit

- wszyscy ktorzy mieli 512 dostali w prezencie 1mbit za te same pieniadze

- wszyscy ktorzy mieli 1mbit dostali 2mbit rowniez za te same pieniadze

 

podsumowujac

 

jesli teraz 1 mbit kosztuje 100zl (teoria ofkors) a za pol roku tpsa obizy cene np na 80zl do nowi beda placic ta cene od razu a starzy rowniez bo zostanie im obnizona oplata ze 100 na 80 - tak samo ma sie teraz 2mbit kosztowalo niedawno w okolicach 500zl lub nawet lekko ponad a teraz od 1go wrzesnia wszyscy ktorzy posaiadali owe 2mbit i placili wspomniane wczesniej 500zl teraz beda placic 425,78 bez podpisywania nowej umowy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie jest tak że DSL 2000 poprzednio koszcił w okolicach

547zł i teraz za prawie te same pieniądze dostaniemy

niejako automatycznie DSL 4000 ???

Jestem ciekaw , bo admina mojej sieci nie będzie do końca roku

więc jak trza będzie coś podpisywać to kapa totalna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był człowiek z tepsy.

Robił pomiary sieci. Czy w ogóle taka prędkość będzie mozliwa.

Wyniki były w miarę OK, wiec może będę miał te 4Mbity.

Teraz pozostaje czekać na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to byl u Ciebie ? U mnie nikt nie był haha ! Nagle net zwolnil, potem brak i nagle 4mbity ! Kilka minut to wszystko trwało.

 

Chyba mieszkasz na jakiejs pipdówce, mam na myśli coś lepszego jak blokowiska w moim przypadku ?

 

 

Ktos jeszcze sie pochwali transferami, czy ktos wycisnal rowne 4096 ? Ja maks 4000, wiecej nie idzie ! Pora dnia nie ma zadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na osiedlu. W bloku. Może za daleko od centrali, że robią pomiary.

Do tej pory nikt się ze mną nie kontaktował. Poczekam jeszcze kilka dni i najwyżej czekam mnie wycieczka do TPSA. W moim przypadku to chyba najpierw każą podpisać umowe bo biore to na 24miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na osiedlu. W bloku. Może za daleko od centrali, że robią pomiary.

Do tej pory nikt się ze mną nie kontaktował. Poczekam jeszcze kilka dni i najwyżej czekam mnie wycieczka do TPSA. W moim przypadku to chyba najpierw każą podpisać umowe bo biore to na 24miesiące.

1666408[/snapback]

ja mam do centrali w lini prostej 30m moze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pierwszy na unicasty, kolejny to bramka, kolejne 5 to uzytkowe adresy z puli i ostatni 8 to brodcast.

W 4 adresowej puli masz tylko jeden uzyteczny adres.

Wreszcie bede mogl userom dawac zewnetrzne ip tylko oczywiscie tylko 4 userow bedzie moglo dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...