Skocz do zawartości
bobby_moore

Poszukiwany Bios

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje BIOSU do płyty głównej Shuttle HOT-649/661 ( ID 02/22/2000-i440BX-ITE867-2A69KH2BC-00 )

 

Wklejam fragment raportu z programu diagnostycznego:

Typ BIOS'u Award Modular

Typ BIOS'u Award Award Modular BIOS v4.51PGM

Informacja z BIOS'u Award (6610S164) Intel i440BX PCIset

Data BIOS'u systemowego 02/22/00

 

Potrzebuje nowszy bios, aby umożliwić działanie funkcji zarządzania energią w WIN 2k3 ( aktualnie nie działają żadne, nawet stan wstrzymania, w winXP wszystko idealnie działało) , oraz do obsługi dysków powyżej 132 GB. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz juz najnowszy bios to nic nie poradzisz.Co do dyskow to nie ma i nie bedzie biosu do BX'ow itp plyt umozliwiajacego wykrycie dyskow wiekszych niz 137GB, ale to nie problem bo system powinien bez problemu wykryc cala powierzchnie np. XP z SP1, nie wiem jak to jest W2k3.

 

Ps. Po co uzywasz systemu serverowego w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starego kompa, ale może to i dziwne ale w win2k3 wszystko chodzi mi dużo szybciej i lepiej niż na XP. Gdy pracowałem na XP sypał się samoczynnie gdzieś po 3 miesiącach użytkowania, było widać że nie był dawno formatowny, uruchamiał się coraz dłużej, wolniej chodził. W win2k3 nie mam czegos takiego, przynajmniej u mnie, a chodzi juz prawie 5 miesiecy bez formata. Zresztą po odpowiednim dostosowaniu nie różni się wcale od XP, różnice są jedynie w szybkości i stabilności działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było widać że nie był dawno formatowny, uruchamiał się coraz dłużej, wolniej chodzi

 

Wykonaj raz czyszczenie dysku i defragmentację, a zobaczysz efekty, o dysk trzeba też dbać, usuwać zbędne śmieci, poukładać pliki na odpowiednie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...