Skocz do zawartości
Kagan

Co O Tym Myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. ostatnio myślałem nad zmianą swojej nagrzewnicy (kadett w opłakanym stanie, troszke uszkodzony :sad: ) chodziłem po allegro i znalazłem takie cuś moim zdaniem budowa tej chłodnicy wygląda na wydajną konstrukcje..... a może coś lepszego moglibyście mi doradzić?? mam do wydania 150zł. pozdro

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że mój kadett ma 25% powyłamywanych żeberek :lol: a w środku nie wiem jak jest.....wygląda na to że źle....pewnie dlatego ma taką słabą wydajność. Ta łada to niezła propozycja, a co myślicie o black ice pro I ??

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam takie coś w moim układzie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=151874

 

z tego co sie dowiadywałem, to pochodzi z autosana... :unsure:

kupić można znacznie taniej, np na allegro w okolicach 60zł.

 

co do wydajnści, to mi w zupełności starcza do chłodzenia samego proca (barton 2,6ghz, 1.95v), myślę że jakbym dołożył bloczek na niezbyt "gorącą" grafikę to też by uciągnęła.

Aktualnie siedzi na niej glacialtech 120mm (~1300rpm) wiec jest w miare cicho, i nie za ciepła woda. Ale gdy zamontowałem grubego papsta 120mm (na 12v to potwór) to temp wody była dużo niższa (ale jaki hałas :lol2: )

innymi słowy chłodniczka ta lubi być sowicie (chyba jak każda miedziana :-P ) owiewana...

 

wymiary jej też są znośne (szerokość 15mm) to wchodzi w zatoszkę 5,25"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze to jest bardzo dobry zakup jezeli okoló 60 zł. Bo za tyle co chce msc to odrazdzam

1640304[/snapback]

droga bo nowa :D na alegro niestety nie mogłem jej znaleźć....zgadza sie, jest z autosana....ale chyba wydajna?? ciekawe jak sie prezentuje w stosunku do kadetta i serii bi? a w dodatku jesli bym ją kupił to mam bardzo dobry nawiew (wiatrak wielkości tej chłodnicy) dosc wydajny, bo chłód czuć 3 metry :lol: dalej a hałas nie gra dla mnie większej roli....a poza tym mam tylko jeden blok i zalezy mi na niskich tempach proca....to co brać ją?? Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 60zł kupiłem NOWĄ, żadnego syfu w środku, i wysyłkę jeszcze ugadałem gratis :-P

 

"ciekawe jak sie prezentuje w stosunku do kadetta i serii bi? "

sam jestem ciekaw, ja też sie nad tymi ww zastanawiałem, ale za "ludzkie" pieniądze znalazłem autosanika i chyba nie żałuję :wink:

 

a czy brać czy nie, to sam zdecyduj (ja nie podpowiem bo bdzie na mnie :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

droga bo nowa :D na alegro niestety nie mogłem  jej znaleźć....zgadza sie, jest z autosana....ale chyba wydajna?? ciekawe jak sie prezentuje w stosunku do kadetta i serii bi? a dodateku jesli bym ją kupił to mam bardzo dobry nawiew (wiatrak wielkości tej chłodnicy) dosc wydajny, bo chłód czuć 3metry dalej a hałas nie gra dla mnie większej roli....a poza tym mam tylko jeden blok i zalezy mi na niskich tempach proca....to co brać ją??

1640333[/snapback]

Ale nowke? Jak nowke to nie bierz. Zagadaj do mechl!na, to co on wyprawie to sie w głowienie miesci. toz to artysta! moze twoi potomkowie beda jego działo sprzedwac za grube miliony! Za 120 zł to dostaniesz czysta super chłodnice, nie opłaca sie przepłacac za to cos. ale wybor nalezy do Ciebie. jezeli chcesz miec nowke to mysle ze sie oplaca, ale jak dla mnie wszystko co na msc to jest do ... bani ;] niestety musza płacic podatki itepe, wiec produkty maja za wysokie ceny. proste. jak chcesz koniecznie to bierz, ale lepiej sie wstrzymaj troche i upoluj cos na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie nad nią zastanawiam ale na fotce widać zapchane tunele więc pierwsze co to trzeba ją udrożnić i przeczyścić. Ale jak by sie utrzymała ta cena to i tak warto przynajmniej mi sie tak wydaje.

Edytowane przez Jacek_Qomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutu masz takiego autosanika (od 60zł), tylko chyba nie jest nowy, i coś tam jeszcze do niego jest....

może da sie kupić bez tej całej reszty ? zapytaj kolesia

chyba że... łada ;]

ładna rzecz

 

ten sam link co 'Jacek_Qomi' dał, sory, nie odświeżyłem strony

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1640378[/snapback]

link dał gaz na poczatku tematu. Co do autosana to zagadaj czy chce sporzedac osobno, a jak nie chce to zawsze mozesz kupic razem jak zostanie taka cena jak teraz...

 

Ja dalej polecam zapytac sie mechl!na CO MA W ASORTYMENCIE :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autosan ma tez wady. Wg mnie grubosc jest wada, bo zbyt slaby nawiew nie starcza i powietrze prawie nie przelatuje. Ciezko moze to byc umiescic w niektorych obudowach rez z racji na grubosc. Imo Łada lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autosan ma tez wady. Wg mnie grubosc jest wada, bo zbyt slaby nawiew nie starcza i powietrze prawie nie przelatuje. Ciezko moze to byc umiescic w niektorych obudowach rez z racji na grubosc. Imo Łada lepsza.

1640421[/snapback]

tak jak wczesniej pisalem, nawiew będzie bardzo dobry, a chłodniczka będzie nazewnątrz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. władzie widać, ze miedzi jest aż "gęsto" ;]

swoją drogą kulku ludzi juz takie coś ma i sobie chwalą

 

do końca aukcji 2 dni, wiec niezaszkodzi zaczekać, zaczaić sie i upolować :P

1640526[/snapback]

No miedzy innymi ja ją mam i z 2x120 mm thermaltake na 3V (!!!) jest 28 stopni w idle na amd64@2800mhz. Nie mowcie ze to duzo. Przy 12V schodzi do 24/25, a w stresie 38. JAk na taka moc jest ładnie. Pompa grundfos zeliwny jakies 1000l/h, a blok od gaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj mu wiecej voltow. Po co ci wc jak chesz na 1.45 leciec  :wink:

1640620[/snapback]

wiesz... 1,45V to było na ac, a ze wc mam dopiero w wersji beta ( w zasadzie to sz powrotem jest ac, bo wc wchoodzi całkowicie do budy) to nie kreciłem wiecej. Na razie tyle mi wystarczy, zobaczymy pozniej na wc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w tej chwili mam kadetta....wypolerowałem go wyczyściłem w środku i wlasnie bede montował ten mój nawiew i sie zobaczy czy jest jakis sens zmiany na kadetta.....pozdro

1640800[/snapback]

Myle ze do tego co masz w sigu to kadett jest wystarczajacy: solidna niemiecka konstrukcja. Jak chcesz co s wiekszego kalibru to łada, solidna ruska konstrukcja. Tyle. mysle ze jak masz dobre temp na procu z tym co teraz to poczekaj troche ze zmiana, jak jakis blok dodasz, albo zmienisz sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow no bajer .. pewnieze sie oplaca.. hehe mysle ze na tm to spokojnie napet bez fana by sobie poradzila :) z tego co widac na zdjeciu to jest miedziana .. choc moge sie mylic ... :) jesli tak to poprawcie mnie :)

1641326[/snapback]

Jest cała miedziana - pytałem się sprzedawcy, i jest NOWA normalnie bajka... TYLKO GDZIE JĄ UPCHNĄĆ ????

A może najpierw kupić a potem się o to martwić ???

 

EDIT Z tymi bocznymi blachami do zamontowania ma 79cm (sprawdziłem na schematach... - KATALOG na tej stronie: http://www.gabrat.com.pl/ BARDZO PRZYDATNA STRONKA !!! - sam znalazłem ;-) )

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...