Skocz do zawartości
tomek1906

Sprzet Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeczytalem pare tych stron ale mimo to mam wiele watpliwosci wiec pytam jaki polecalibyscie sprzet audio chodzi mi o składaka tzn wzmacniacz, odtwarzacz cd oraz kolumny sprzet ma sie nadawac do domu jakie firmy polecacie i sprzet nowy nie z allegro cena tak ~ 2500 zł i żeby dobrze łupało a nie jak głośniczki komputerowe :lol2: i jeśli łaska prosze o jakieslinki będe dozgonnie i jeszcze dlużej wdzięczny a nie chce wydac kasy na total shit :unsure:

///

wzglednie moglbym kupic narazie wzmacniacz i glosniki a to podpiac do kompa i z niego brac muze dało by sie tak?

Edytowane przez tomek1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o rozwiniecie wypowiedzi :D  moze jakies linki konkretne modele?

1640937[/snapback]

 

Ogólnie wszystkie NADy są dobre :D ze wzmacniaczy polecam 3020i :-P

Zależy o jaki ci sprzęt chodzi bo wzmacniacz wyglądem nie szokuje lat też ma kupe ale za to gra B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto powiedzial ze mi chodzi o zestaw nada? ja prosze o propzycje, co myslicie o technicsie cena/jakosc albo o pionnerze

1641452[/snapback]

 

Hmm wiesz dla mnie porównanie Technics/ pionier <-> NAD :blink: jest dla mnie śmieszne, niejest to chyba sprzęt dla ciebie. Kup Yamahe napewno bedzie lepsza od tego[ciach!]a :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Pan chce coś żeby dobrze łupało czyli 2 wielkie kolumny po 300W każda i ogromny wzmacniacz :D

1641680[/snapback]

mozna to tak nazwac a co proponujesz przypominam ze dal bym okolo ~ 2500 zeta ale to z odtw cd a bez troche mniej a co do tej dzwiekowki to mam dobra B)

Edytowane przez tomek1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 można obłatwić niezłe stereo. Zacznijmy od tego jaką masz powierzchnię pokoju, ilość mebli, wysokość sufitu itp. Widać, że jesteś osobą, która ekscytuje się konkretnym, mięsistym basem (niekoniecznie szybkim) schodzącym niemalże do "piwnicy". Jeśli zależy ci na czymś pod imprezy, albo po rpostu chcesz mieć potęgę niezbyt wyrafinowanego basu (powiedzmy jak wystąpienie Leppera na mównicy), to za 969 zł (patrz allegro) można nabyć kolumny 300W polskiej firmy AudioMega z Wiskitek (prawda, że brzmi to zachecająco? ^___^). Oczywiscie brzmienie tych kolumn jest tragiczne, aczkolwiek głośniki montowane w AudioMegach są nieco lepsze niż szajs Alpharda. Generalnie bas w tych klocach (duuuużeeee kolumny!) jest ciężki, mocno podbarwiony, ale na swój sposób głęboki. Byłem w Wiskitach i przesłuchałem kilka kolumn. No cóż... dla kogoś kto nie miał do czynienia z większym ciśnieniem, dźwięk wysyłany z AudioMegi moze się wydać "niesamowity". Tu mowa o posiadaczach komputerowych bzyczków :) Z czasem natrętny bas zaczyna męczyć. Z kolei ciche słuchanie na takiej kolumnie nie wchodzi w grę. Głośnik, kóry ma 30cm średnicy siłą rzeczy wymaga niezłego kopa, zeby zaczął pracowac jak należy. Trzeba sobie wszystko poukładać w głowie nim się człowiek rzuci na coś takiego.

 

Jesli interesuje Cię łomot i zdecydowanie nachalny bas to łapaj te Audiomegi i jakiś

tani Denon 2x75W. (zagłąda sąsiadów gwarantowana :) )

A jeśli interesuje cię jakość brzmienia, szeroka scena i wysoki poziom dynamiki

poszukaj czegoś w takich firmach jak Jamo, Yamaha czy Tonsil. Niestety nikt

ci nie powie co bedzie dobre pod twoje ucho. Tu kazdy wybiera sam. 2500 zł

to całkiem konkretna kasa. Zrób sobie listę zestawów które cię interesują i zacznij tego

po prostu odsłuchiwać. Czasem człowiek nastawiony na zestaw 1 wejdzie do sklepu,

posłucha coi nieco i wyjdzie z zestawem numer 2 :) (tak jak osttanio mój kolega, który nastawił się na Tonsila Fenix II, a wyszedł z Jamo ^^).

 

Jeśli masz zamiar wydać te 2500 zł, to przynajmniej 700-800 przeznacz na wzmacniacz. W tej cenie na allegro dostaniez niezłego Denona albo fajną Yamahę.

Jeśli masz pokój około 20m2 to wzmak jakieś 2x80W styknie spokojnie i do tego

kolumny najwyzej 2x200W.

 

Mniejsza srednica basu = zazwyczaj większa dynamika

Za mała srednica basu = spłaszczenie dźwięku, brak głębi.

 

Szukaj czegoś na minimum 20cm (bo kolumn do 1500-1700 zł z porządnym

basem i małą średnicą głośnika raczej nie dostaniesz).

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...