Skocz do zawartości
miloo1981

Temperatura Celerona A Temp Nb Na Neo2 Pl.e

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupilem plyte glowna msi neo2 platinium edytion jak na moje wymagania plytka jest super , dzieki core center mam mozliwosc monitorowania temp i innych parametrow z poziomu windows i zastanawiam sie jaka jest srednia temperatura obciazonego celerona wymagajaca gra np nfs u2 na standardowym chlodzeniu intela a jaka temp pracy w spoczynku , u mnie temperatura ta dochodzi (wg wskazan core center) do 55-56 topni C pod obciazeniem a ok 40 na spoczynku ,i jeszcze jedna rzecz zauwazylem ze mostek polnocny na tej plytce cholernie sie grzeje czy to normalne ( nie mam wentylatora sam radiator)????????

Edytowane przez miloo1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jak najbardziej ok. Mogłaby być trochę niższa gdyby użyć dobrej pasty termoprzewodzącej (masz pewnie tę standardową glinę z boxowych coolerów Intela) i obudowy z tunelem powietrznym.

Fakt, mostek strasznie się grzeje, ale jeśli nie podkręcasz to nie ma się czym przejmować. Ja wstawiłem 80mm wentylator między grafiką a coolerem procka i NB jest ledwo ciepły.

Ten CoreCenter to wg. mnie dziadostwo - zajmuje to to 10MB pamięci systemowaj, strasznie wolno się uruchamia i często się gubi, zwłaszcza w przypadku podniesionego FSB. Ale co kto lubi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tej gliny z boxow ,zmienialem plyte to musialem procka nowa pasta posmarowac wiec kupilem cos lepszego.zamierzam kupic jakis cooler na NB bo podkrecam (D.O.T. i mat Z poziomu biosu) wiec chlodzenie sie przyda a co do boxowego coolera to umnie core center tak go ustawia ze wchodzi na max obroty dopiero przy bardzo obciazonym kompie i to na krotko wiec nei suszy tak bardzo ale tez zamierzam zmienic

 

 

u mnie core center chodi jak narazei bez zarzutu oby tak dalej dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podkręcasz tylko DOT-em to nie ma potrzeby zmieniać chłodzenia NB - u mnie standardowy radiator bez nawiewu przestał wystarczać dopiero po przekroczeniu FSB 190 MHz. Samą temperaturą się nie przejmuj. Radiatorem na płycie k8ne można się niemal poparzyć, a wszystko chodzi bardzo stabilnie :). Poza tym ciężko znaleźć toś taniego mocowanego na te haczyki. Zalmany odpadają.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie celD 2,8 bez na boxowym coolerze z zamknieta buda bez zadnej wentylacji dodatkowej na pascie (a wlaciwie to takim plastrze) ktory byl razem z coolerem) w idle ma ok. 32 stopni, a w stresie (prime95) nie przekracza 50 (ma tak kolo 48). NB oczywiscie jest o wiele cieplejszy, a najgorzej to jest z HDD, bo przy zamknietej budzie jak komp dlugo chodzil to temp. siegala prawie 50 stopni, co dla dysku chyba troche nie zdrowe. ale teraz otworzylem i postawilem tylko tak tymczasowo 80mm kolo dysku i ma w granicach 26 stopni. chyba bedzie trzeba zainwestowac w zalmana na dysk (tak a propos - jak to sie sprawuje, duzo obniza temp dysku??)

 

EDIT

 

acha, a co do boxowego coolera, to w speedfanie ustawilem na max 80% (bo ten program core-center dostarczany przez MSI to niezle gowno - cooler raz mieli jak powalony, a potem sie prawie zatrzymuje i tak w kolko - speed fan o wiele lepszy) i jest cisza, a temperaturki, jak pisalem, w normie (i to w dolnych granicach normy) 50 w stresie nie przekracza nawet przy tym ustawieniu 80% (czyli 2300 obr/min). a gdy nie jest obciazony to kreci automatycznie tak 60-70% (kolo 2000obr) (ustawione automatic fan speed).

 

wkrotce przesiadka na nowy socket (775) i nowego proca - P4 2,66 64bit, ciekawe jak wtedy bedzie...

Edytowane przez fly-bane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...