Skocz do zawartości
majaboss

Jaki Wentylator Do Amd Semron - Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

czytam czytam i tyle tego ze az ,,zglupialem,, moze ktos polleci jakie chlodzenie bedzie pasowac na Semperona 2600 na plyte 7vt600P slot A??

 

a potrzebuje z rana zrobic zakup ,,wiec co byscie polecili na tego procka pilna pomoc

 

 

ThermalTake Tower 112

 

 

Thermalright SI-97

 

Thermalright XP-90C

 

Thermalright XP-120 ( jestem chetny do zakupu tego ale nei mam pojecia czy bedzie pasowalo to na ta plyte :mur:

 

PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu plus

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slot A czy Socket A? jak Socket A, to polecam pentagramy, jak masz miejsce to kup sobie QVC 120Cu+ (wytnij pasek 15cm, połóż na Sockecie i by środek paska tzn 7.5 cm wypadł nad środkiem podstawki). Z pozostałych to sugerowałbym unikać Towerów od TT (ponoć mają cienką wydajność, i taki Pentagram je grzmoci :D na głowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pentagramy.

Tylko jezeli bierzesz coś z miedzią ,to przyda sie dobra wentylacja ,bo miedz słabo oddaje ciepło i sie będzie grzało, ale jak ładna jest wentylacja to wymiata z wydajnością!!

Na moim sempronie prntagram freezone q-92 alcu zchłodził mi z 44 do 33C.

Jednak dopiero po dwóch dniach zauwazysz odmiane temperaturką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica pomiędzy QVC 120Cu a Cu+??? bo w komputroniku można za 90zł wyrwać :-P  :-P  :-P

1648835[/snapback]

CU+ ma więcej miedzianych żeberek i jest cięższy.

 

Możesz dać linka, bo ja w komputroniku widzę tylko QVC-120 Cu+ za 142zł

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro do 200zl, to może Thermalrighta SI-97 (to jest chyba odpowiednik XP-90 pod socket A?). Tylko jest ten motyw, że ten cooler jest tylko i włącznie pod SocketA...

 

A jeśli chcesz coś bardziej uniwersalnego, to może Pentagram 100Cu+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bobslej- możnaby to samo powiedzieć o różnicy pomiędzy 120 i 100 (dot. wydajności)...

Mom zdaniem, największą zaletą "120" jest to, że dzięki swoim rozmiarom wieje przy okazji na Mosfety,RAM i northbridge (o ile jest na płycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawialem się nad chłodzeniem na socket A i kompatybilnym z nowszymi platformami. Początkowo chciałem Big typhona ale jest za drogi i strasznie cięzki,balem się ukruszyć rdzeń.

Znalezłem kompromis - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18473

 

Bardzo lekki, zakłada się go bajecznie prosto, doskonale wykonany, ładny, na 1700 obr cichy i chłodzi komponenty obok socketu. Wydajnościowo odpowiada freezerowi i Si97. W necie znalezłem kilkanascie recenzji i większość była pozytywna.

http://www.atruereview.com/gigabyte/heatpipe3.php

Pozdrawiam

 

Do kolegi niżej - mnie tez nie rajcują, mam zamkniętą budę wiec tego nie widzę, najwazniejsze ze dobrze chłodzi, wazy połowę pentagrama, jest od niego łatwiejszy w montażu i równie wydajny ;-)

 

Ale jak kolega ma duzo kasy i spokojną rękę to polecam big typhona.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ,,widze ze wszyscy pisza o tych pentach CU+ moze i sa dobre ale chyba gorzej wypadaj od ThermalTake Tower 112 ,co do glosnosci to akurat jestem przyzwyczajony do szumu,,,bo mam w tym samym pokoju posiadam juz 2 kompy a ten bedzie 3 sztuka :D ,,wiec ucho mam przyzwyczajone do szumu

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Thermaltake Coolpipe 101. Widzialem kilka niezbyt pochlebnych recenzji tego coolerka, ale u mnie sprawuje sie calkiem niezle.

Sempron 2400+@2200 MHz (10x220, 1.775V), wentylator 92x92 2000rpm.

Przy temperaturze otoczenia 25C: idle-32C, stress-49C. Cooler jest niewielki ale masywny, w komplecie ma zapinki na inne sockety.

J-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ciezki wybor :( ,,, juz nie wim na co sie zdecydowac ....kupil bym wszytko :-P ,aha pytanko do ludzi co posiadaj pentagrama 120CU+ ,chodzi mi o to czy czy wejdze mi na plyte 7vt600p ,chodzi o to ze mam kondensatory o wysokosci 2,4cm okolo 1cm od socet A ,czy zmiesci sie on nad tymi kondesatorami ??? mzoe ktos wie ile ten wiatrak ma np od podstawy procka do wysokosci ,chodzi mi o to

 

http://img101.imageshack.us/my.php?image=p...ram120cu3km.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Thermaltake Coolpipe 101. Widzialem kilka niezbyt pochlebnych recenzji tego coolerka, ale u mnie sprawuje sie calkiem niezle.

Sempron 2400+@2200 MHz (10x220, 1.775V), wentylator 92x92 2000rpm.

Przy temperaturze otoczenia 25C: idle-32C, stress-49C. Cooler jest niewielki ale masywny, w komplecie ma zapinki na inne sockety.

J-23

1652973[/snapback]

mam dokladnie te same ustawienia co ty.. i jesli wierzyc czujnikowi: 35 idle 51 stress tyle ze na Pentagramie QVC 100 AlCu+ puszczonym na 5V wiec obroty przypuszczam kolo 800.. (czyli calkiem cicho :) ) Za 75 zl nie ma nic lepszego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bobslej: Weź pod uwagę, ze na przykład "twój" nForce3 jest układem jednochipowym, więc trudno tu rozdzielać na NB i SB... a biorąc pod uwagę budowę A64, to nForce3 jest raczej SB, ale już mniejsza z tym :P

 

Wracając do tematu, te 100Cu i Cu+ to dobre coolery, uniwersalne, ciche, niedrogie i dostępne praktycznie w każdym sklepie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakupielm Pentagram Cu +120 + Artic Silver5 i po zalozeniu mam 44C idle (plyta Gigabyte wiec pewnie jakies przeklamania mam ) z zalaczonym Prime95 mam 53C :mur:chodzi mi jeszcze o to, czy na procku powinien zostac COPPER SHIM (bo ja u siebiei zostawilem ,ale nie wiem czy dobrze zrobilem :( ,, i czy mam sciaganc go czy zostawic ????

 

oto moja temperatura na Pentagramie 120 CU+

 

Dołączona grafika

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to jednak mam tak duza temperaturke bo mam na procku COPPER SHIMi to przeszkadza w przyleganiu wiatraka do Penat 120Cu+ a tak pozatym to dosyc cichy jest max obrotow :) ... w stresie mam 54C a w srodku w obudowie pokazuje ze mam 34 C ,,zebym wiedzial ze ten pentagram bedzie mial tylk oo 10C mniej od box to bym wybral to ThermalTake Tower 112 :) to jest moaj sugestia ,,te penta sa przereklamowane :mur:

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "cudo" ma cienką wydajność, chyba że ci uszy amputowali :-P ...

 

Majabos, a czy pent jest ciepły? wydłub Shima, przy montaży penta nie ma ryzyka uszkodzenia, dobrze pastą potraktuj... bo jak pisze MOBO że ma 50*C a pent jest lekko ciepły tzn 40*C to po prostu przekłamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jakies przeklamanai sa bo mam idle 45C i jest na dodyk ,,zimny i sprawdzalem termometrem (dla dzieci ) dotykajac miedzi przy wiatraku, to pokazuje mi od 34 do 36 C a ,,na kompie mam 45C wiec przeklamania

 

a co do Shima wyjme go jutro lub w poniedzialek i dodatkowo polerke wykonam na cu120+ ,,wedlugo linka http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=143069&hl= ,wrazie czego napisze posta z wynikami :)

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce, to sprzedam swojego QVC-120 CU za 100 zł :)

 

A co do porównania- CU ma mmożliwośc działania na ok. 1200 obr./min przez co jest cichszy od CU+ o dobre 3 bB. Wydajność obu jest właściwie identyczna.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...