Skocz do zawartości
Mack1981

Problem Podczas Flashowania Biosu Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas flashowania biosu karty wystapil problem, po ktorym karta nie daje zadnych oznak zycia. Monitor wogole sie nie wlacza. Po wlozeniu karty PCI komp wogole nie startuje mrugaja tylko kontroli dysku i napedu i na tym koniec. Jest jakas mozliwosc wgrania dobrego biosu na karte? Za kazda pomoc z gory dziekuje, zalezy mi rowniez zeby dosyc szybko rozwiazac ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to kilka sposobów.

Pierwszy polega na wgraniu nowego Biosu z dyskietki. Jeśli po wgrywaniu Bios-u został jescze kawałek kodu odpowiedzialny za tę funkcję (awaryjnego wgrywania)to po włożeniu do napędu dyskietki zawierającej: bios oraz (chyba - zależy to od mobo) program flasciach!ący i odpaleniu systemu rozpocznie sie procedura automatycznego wgrywania.

Jeśli płyta ma port ISA to spróbój uruchomić ją przy uzyciu karty VGA (tak tej stareńkiej! ) - podobno czasem to pomagało, ale na własne oczy nie widziałem!

Możesz wyjąć kostkę biosu.Odpalić u kolegi co ma IDENTYCZNĄ płytę, wystartować procedurę flashowania i tuż przed samą procedurą wgrywania(ostatni "ENTER") zamienić kostki biosu (tzn wyjąć kość kolegi i włożyć swoją) - ryzykowne. Możesz wreszcie użyć zewnętrznego programatora albo udać się do serwisu. Jeśli chodzi o serwis to poszukaj kogoś na allegro kto się tym zajmuje - tak będzie najtaniej. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jest prosta.

* Odpalasz kompa z karty PCI.

* W Biosie ustawiasz, żeby VGA ładował PCI.

* Potem wyłączasz, wsadzasz obie karty.

* Odpalasz z PCI.

* Uruchamiasz program flasciach!ący i dajesz mu do zrozumienia, że ma flashować kartę na AGP.

* Potem zmieniasz opcje w Biosie na AGP

 

Po kłopocie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jest prosta.

* Odpalasz kompa z karty PCI.

* W Biosie ustawiasz, żeby VGA ładował PCI.

* Potem wyłączasz, wsadzasz obie karty.

* Odpalasz z PCI.

* Uruchamiasz program flasciach!ący i dajesz mu do zrozumienia, że ma flashować kartę na AGP.

* Potem zmieniasz opcje w Biosie na AGP

 

Po kłopocie ;]

1649748[/snapback]

wszystko pieknie, tylko tak wlasnie robie i komp nie startuje. Jezeli wloze w AGP swojego R9500 i w pci druga karte to startuje z pci ale jak w AGP wloze tego 9800 to koniec czarny ekran i zadnych oznak zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to jak masz obie karty w komputerze, to odpasza program flasciach!ący i wybierasz, żeby flashował kartę w  AGP.

1649790[/snapback]

no tak ale akurat 9500 jest dobry tego flash na 9800 trzeba zrobic, chyba ze jest mozliwosc uruchomienia kompa na karcie pci i przy wlaczonym wlozyc karte do agp?? ale raczej watpie aby bez jakichs konsekwencji to sie skonczylo chyba ze sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze jest mozliwosc uruchomienia kompa na karcie pci i przy wlaczonym wlozyc karte do agp?? ale raczej watpie aby bez jakichs konsekwencji to sie skonczylo chyba ze sie myle?

1649808[/snapback]

Dać się da bo ja tak kilka razy przez przypadek zrobiłem. Mi się nic nie stało ale to dość ryzykowny sposób :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wloz inna grafe na PCI ! mialem usiebie tosamo na jednej nei wstawal na drugiej(inny model ) juz wstal z grafa na pci i agp wlozona.

1649857[/snapback]

Sprobuje poszukac jakiejs innej karty na PCI, a jest jeszcze taka mozliwosc zeby uruchomic kompa np na zintegrowanej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok udalo mi sie znalesc inna karte i uruchamia mi sie z tym radkiem teraz mam nastepujacy problem. Karta nie chce sie sflashowac ani atiflashem ani flashromem pisze ze nie wykrywa karty i wywala ERROR 0FL01 jak zmusic te programy zeby flashowaly karte

Edytowane przez Mack1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne

ale ten problem cie chyba przerasta :/

 

miałem takie wpadki już 3x

za każdym razem odpalałem kompa z grafy na PCI (S3Virge)

i flashowałem Radeona ,trza tylko poznać komendy

żeby wybrać właściwy "adress" grafy

 

wiidać tu potrzebne by Ci było opisanie krok po kroku co trza zrobić

moze ktoś posiada stosowne oprogramowanie i zrobi koledze wykład

 

Ja juz wyrosłem z flashowania mojego Radka ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte flasciach!e niby nie pierwszy raz ale takiego problemu jeszcze nie mialem, zawsze wszystko szlo gladko bez zadnych problemow, no ale wkoncu i na mnie musialy trafic jakies problemy. Ok a wiec napisze jak to robie to mzoe mi ktos podpowie co robie nie tak. A wiec do flashowania uzylem nastepujacej komendy: "flashrom -p -f 0 dobry.rom" gdzie 0 oznacza adres karty pod ktora program jej nie wykrywa przy komendzie -i do wyswietlania informacji o aktualnej wersji pod zadnym adresem nie wykrywa karty. Moze uzyc do tego jakiegos innego programu?

 

Update

Czyzby nikt nie byl w stanie mi pomoc?

Edytowane przez Mack1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj flashować programikiem GVFlash. jest to flasher do kart gigabyte ale działa też z powodzeniem na innych kartach ATI. To program do zadań specjalnych :D Już nie raz uratował mi skóre ;) Omija zabezpieczenia write protect w kartach których nie idzie niczym innym sflashować więc może i tobie pomoże :)

 

Zarzuciłem do siebie na www

 

Ściągaj ;)

 

Link

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj flashować programikiem GVFlash. jest to flasher do kart gigabyte ale działa też z powodzeniem na innych kartach ATI. To program do zadań specjalnych :D Już nie raz uratował mi skóre ;) Omija zabezpieczenia write protect w kartach których nie idzie niczym innym sflashować więc może i tobie pomoże :)

 

Zarzuciłem do siebie na www

 

Ściągaj ;)

 

1656792[/snapback]

 

Dopiero dzisiaj udalo mi sie znalesc chwilke na dalsza zabawe z ta karta. Probowalem tym programem ale caly czas pokazuje komunikat UNKNOW card i nic nie chce robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Wydaje mi sie ze jedynym sposobem to wgranie biosu do karty przez programator bo jak wyswietla ci sie ze jest unknown card to pewnie masz zwalone boot blocki w biosie,z tym jest najciezej.Program flaszujacy na ironie zawsze sprawdza jaka karte flasciach!e jest to normalne gdy flasciach!esz karte ktora dziala ale gdy ta ma zwalone boot blocki i wogule jej nie wykrywa jako karta danego producenta to program nie wie co flasciach!e i dlatego wywala ci taki blad.Tak mi sie wydaje,mozliwe ze jest jakis sposob na obejscie tego ale jak mowie nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic nie trzeba ja niedawno flashowałem swojego 6800gt i przez przypadek wykasowałem cały bios na karcie,jednak poszukałem sobie na necie i znalazłem sposób na flash (dodam że moja lyta po tym wykasowaniu biosu, nie rozpoznawała grafy i dawała dzwięki jakby wogle jej nie było) jak masz grafe na pci to napewno jest sposób ja rozwiazanie znalazłem na tej stronie http://www.mvktech.net/ wiem że po angilsku ale sam też ledwo podstawy znam i dałem sobie rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...