Skocz do zawartości
0pajonk0

Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegoś czasu planuje zakupic kompa,niestety moja wiedza ogranicza sie do kilku przeczytanych artykulów a z kazdym kolejnym wiem mniej niz wiedzialem :) Postanowilem wiec zwrocic sie o pomoc na forum. Odlozylem przez jakis czas sumke na kompa okolo 9-10tys i tyle zamierzam poswiecic na kompletny zestaw.I tu zaczynaja sie schody.Komputer ma byc glownie przeznaczony do gier.Nie zajmuje sie raczej ripowaniem czy tam kodowaniem filmow w tle czy jakims renderingiem graficznym.Komputer ma sluzyc wylacznie do grania, ogladania filmow sluchania muzy i tego typu spraw.Jak do tej pory wiem tylko ze chce 7800gtx, tylko nie wiem jeszcze czy inwestowac w 2 karty na sli , z tego co wyczytalem to chyba najsilniejsze obecnie dostepne zestawienie do gier,do tego athlon tutaj problem jaki model, kompletnie sie nie znam, myslalem o 2 rdzeniowym x2 4200+, to taka mala inwestycja na przyszlosc,wyczytalem takze ze najlepszy bylby fx-57 niestety to chyba za drogie rozwiazanie po za tym mozliwe ze za jakis czas 2 rdzenie moga sie przydac i w grach. Do tego 2gb ramu niestety nie wiem czy oplaca sie inwestowac w wieksze predkosci niz 400mhz,doszukalem sie ze wazne sa timingi jesli chodzi o ten element komputera, a z tego co widze to na tych wyzszych predkosciach timingi sa kiepskie, znow gdzies indziej wyczytalem ze te wysokie timingi rekompensuje szybsza szyna... i juz sam nie wiem :) jesli chodzi o plyte glowna absolutnie nie mam pojecia .Chcialbym dodac ze nie zajmuje sie raczej kreceniem kompa korzystam ze standardowych ustawien.To by byly chyba te 4 najwazniejsze i sprawiajace najwiecej problemu elementy.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, jesli nie ma sie zestarzec po pol roku to proponuje cos takiego:

 

Tyan Thunder K8WE S2895A2NRF = 2035 zl

2x AMD Opteron 248 = 2x 1306 zl

4x Kingston DDR 512MB PC-400 ECC-R Double Row = 4x 282 zl

2x GeForce 7800 GTX Gigabyte GV-NX78X256V-B 256MB ViVO & DVI = 2199 zl

 

Wychodzi troche ponad 10.000, ale ceny w/g komputronika wiec mozna dostac taniej :)

 

Co prawda nie wiem na jakim Windowsie by Ci to poszlo (i pokazalo pelnie mozliwosci), ale gwarantuje ze zaden kumpel przez pol roku nie bedzie mial od Ciebie szybszej maszyny ;)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym da sie grac duzo dluzej pod warunkiem ze gierki beda sobie radzic z obsluga 4 logicznych procesorow - 2 procki z HT. Poza tym dochodza inne problemy - architektura calego systemu opartego na Opteronach serii 2xx troche rozni sie od PC-towych konfiguracji dwuprocesorowych, gdzie oba procki sa podpiete pod jeden mostek polnocny, w ktorym znajduje sie kontroler pamieci. W Opteronach kontroler pamieci jest wbudowany w procesor, co widac na przykladzie tej plyty - kazdy CPU ma swoj wlasny bank pamieci i jest podpiety do innego mostka chipsetu. ktorych na tej plycie sa 3!

 

Podalem ten konfig jako przyklad ze jak sie chce to mozna wpakowac kupe kasy w sprzet ktory za pol roku bedzie nadal mocarny, ale nie wiem czy na tym da sie bez problemow pograc. W koncu Opteron to procesor serwerowy, a gry zwykle tworzy sie pod bardziej "domowe" platformy.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym dysponował taką kasą wziąłbym coś takiego:

-procek AMD x2 3800+ (ok.1500zł)

-mobo asusa a8n-e (ok.400zł)

-jakieś pamięci 2x1gb (ok.800zł)

-grafika 7800gtx (ok.2100zł)

-dysk maxtora 250GB z 16mb cache (ok.550zł)

-muzyczna x-fi (ok.450zł)

-topower p6 450W (430zł)

-obudowa wg uznania (100-400zł)

-nagrywarka dvd np:lg (ok.200zł)

Razem ok. 6500zł

Nie wiem czy potrzebujesz monitora, myszki, klawiatury, głośników i innych peryferiów, ale jak widzisz troche kasy zostało to może Ci wystarczy :)

 

Osobiścienie nie kupował bym nic lepszego, tak jak np: drugiej grafy do sli, bo da to zbyt mały przypływ wydajności w porównaniu do wydanych pieniędzy (druga sprawa, że procek mógłbym być wtedy wąskim gardłem, a także zasilacz mógłby nie dać rady).

Taka konfiguracja wystarczy na dłuugo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zakupie taki zestaw

 

AMD Athlon 64 X2 4400+

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2

GeForce 7800 GTX Gainward Ultra/3500 PCX 256MB 2xDVI+VIVO "GS

Seagate 200 GB Barracuda 7200.7 ST3200826AS 8MB Serial ATA / NCQ

 

co sadzicie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 10k kupiłbym takie coś:

 

Procesor AMD Athlon 64 3000+ VENICE 636 I krecić na maxa...

Płyta główna DFI LanParty nF4 SLI-DR 826.00

Pamięć RAM DDR 4x 512MB Twinmos Twister 1214

Karta graficzna 2X GeForce 7800 GTX ~4500

Dysk 2XSeagate 200 Rajd 0 906

Zasilacz Antec True 550 640.00

 

Razem: ~8900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym brał zestaw za ~10k zł to only X2,

Athlon X2 3800+

DFI Sli-DR

2x 1gb TwinMOS

2x 7800GTX Leadtek

200Gb Samsung S-ATA2

NEC 3540-A

7994zł

Do tego porządny zasilacz (~500-600zł) i obudowa (~300-400zł)

i zostaje 1000zł na resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 10k kupiłbym takie coś:

 

Procesor AMD Athlon 64 3000+ VENICE 636 I krecić na maxa...

Płyta główna DFI LanParty nF4 SLI-DR 826.00

Pamięć RAM DDR 4x 512MB Twinmos Twister 1214

Karta graficzna  2X GeForce 7800 GTX ~4500

Dysk    2XSeagate 200 Rajd 0 906

Zasilacz Antec True 550 640.00

 

Razem: ~8900

1654094[/snapback]

hohoho jak ma chlopak 10 tyś i kupi venica to bedzie najwiekszym frajerem ... venice już jest wąskim gardłem dla kart 7800 ... a w przyszlosci gry beda obslugiwały procesory dwurdzeniowe - to jest pewne

 

jak chcesz zeby komp ci starczyl na jak najdluzej to ja bym kupil kompa za 5 tyś i po 2 latach kupił drugiego za 5 tyś chyba ze za 3-4 lata bedziesz mial znowu 10 tyś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zakupie taki zestaw

 

AMD Athlon 64 X2 4400+

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2

GeForce 7800 GTX Gainward Ultra/3500 PCX 256MB 2xDVI+VIVO "GS

Seagate 200 GB Barracuda 7200.7 ST3200826AS 8MB Serial ATA / NCQ

 

co sadzicie?

Pozdrawiam.

1653863[/snapback]

nie kupuj x2 poniewaz póki co są słabe w grach kup 64 4000+ (San Diego) na tym to pogiercujesz b długo... karte bierz tylko jedna za rok dokupisz drugą gdy stanieja i pozostaje jeszcze sprawa zasilacza mysle że 420Watowy Taganik da rade

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...