Skocz do zawartości
jalo

Ile...kosztuje Zrobienie Wc..

Rekomendowane odpowiedzi

to pochwal się wahaniami napięć np. podczas 3Dmarka 2001 se (oczywiście z miernika)

POzdr.

1654289[/snapback]

Sam mi odpowiedz, boś go przeciążył, a szczerze wątpię czy dawałeś 2,2v. Bo dla zasilacza z 20A to już wyzwanie. Wiem coś o tym, tak prawie zjarałem NeoTECa V4202.

wahań nie było jakichs wielkich a pc był stabilny na 2,06v w biosie

BENITO: to, ze prawie zjarałes zasiłke to juz twój problem

KONIEC OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aWC za ile... za dużo więcej niż Ci się wydaje. Ja zaczęłem od ergonomii i wydajności a będę kończył na na drożyźnie i wydajności... Niestety najwydajniejsze WC kosztuje. A cisza bez wydajności mnie nie interesuje (moje AC to ponad 20 wentyli i żeby taką samą wydajność osiągnąć na WC muszę mieć 6 wentyli 120 mm z czego 1 na maxa co łącznie daje grubo ponad 14 dB - oceniam na 25dB)

 

Pozatym WC wciąga (tak jak i AC - po prostu chłodzenie). Teraz buduję dla mojego WC nową budę, kupiłem nową chłodnicę, nową pompę CWU i... 4 wentyle 120 mm ale kupię jeszcze co najmniej 10 a potrzebuję ze 30... czyli tanie to nie jest...

 

 

1654852[/snapback]

:blink: :blink: :blink:

Może lepiej zmienić platformę i dać dwa wentyle na chłodnicę.Wtedy na pewno będzie wydajniej,cicho i temperaturki będą niższe niż te co masz w podpisie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:

Może lepiej zmienić platformę i dać dwa wentyle na chłodnicę.Wtedy na pewno będzie wydajniej,cicho i temperaturki będą niższe niż te co masz w podpisie  :-P

1655230[/snapback]

W sumie tak ;-) Ale ja po prostu lubię się bawić. Gdybym chciał mógłbym w miarę wydajny i w miarę cichy układ zrobić z 3 wiarakami.... ale dzięki 30 mam 10 razy więcej zajęcia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 wentyli?!?!?!?! oooo, tego to ja jeszcze nie widziałem...... Gdzie Ty chcesz je poupychac?!

 

Toz to łatwiej zrobic chłodzenie WSZYTKIEGO woda i duza miedziana chłodnica z nawiewem, jeszcze najlpeiej tak, zeby był ruch powitrza w kompie. Wtedy to by fajnie było :D

 

ale co to za frajda miec 30 wentyli...

 

O_o dam Ci rade kup sobie 30 noiseblockerów :lol: ale cena... łohohoh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak ;-) Ale ja po prostu lubię się bawić. Gdybym chciał mógłbym w miarę wydajny i w miarę cichy układ zrobić z 3 wiarakami.... ale dzięki 30 mam 10 razy więcej zajęcia ;-)

1657175[/snapback]

Jak dla mnie bardzo duzy przerost formy nad trescia. Chocbys chcial chlodzic w kompie wszystko przez WC ( mosfety, pamieci, cpu, dysk, grafa ) to i tak te wszystkie nagrzewnice beda mialy spory zapas.

Jak widze, ile Ty wydajesz na to WC ( nie mysl, ze to jakas zazdrosc ) to mi troche smiac sie chce, bo niedawno berkut chcial sprzedac kaskade ktora osiaga -85 z obciazeniem za 3k ... Ty na swoj projekt wydasz mniej kasy... lub tyle samo.

 

IMHO bezsens. Ale to Twoje pieniadze wiec mozesz z nimi robic co chcesz :)

PS: zrob temat jak to wszystko juz dokonczysz... Ciekawy jestem wynikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grosze? Mnie takie [ciach!]ly kosztowaly razem 60 zl  :blink:

1664131[/snapback]

zakładałem ze węże ok 1,5zł za metr, poxipol ze każdy ma w domu :-P , a krućce - jak są już wmontowane w blok i w chłodnicy, to pzostaje tylko 2 na pompkę (2x 4-5zł), cybanty (10gr sztuka?)..

oczywiście wsystko zależy ile (i jakie) tych "części za grosze" będziemy potrzebwać, bo moze z tego wyjść na prawde ładna sumka

 

może masz trochę racji, ze pisząc grosze troche przesadziłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładałem ze węże ok 1,5zł za metr, poxipol ze każdy ma w domu  :-P , a krućce - jak są już wmontowane w blok i w chłodnicy, to pzostaje tylko 2 na pompkę (2x 4-5zł), cybanty (10gr sztuka?)..

oczywiście wsystko zależy ile (i jakie)  tych "części za grosze" będziemy potrzebwać, bo moze z tego wyjść na prawde ładna sumka

 

może masz trochę racji, ze pisząc grosze troche przesadziłem  :wink:

1664393[/snapback]

I tak i nie.

Pamietaj ze wiekszosc producentow liczy sobie za zlaczki do blokow extra, szczegolnie za skrecane albo wtykowe. Mi same zlaczki, trojniki, przejscia i cybanty wyszly ponad 100zl... Jak ma byc ladnie to niestety nawet to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich ;)

jak tna rurki to mozna je troche pilnikiem przygladzic :) reszta to kwestia szczescia ale mnie sie jeszcze nie zdarzylo zeby mi zardzewial jak nie ma kontatku z woda to za bardzo nie ma jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grosze? Mnie takie [ciach!]ly kosztowaly razem 60 zl  :blink:

1664131[/snapback]

 

10 gr sztuka za Cybant ? gdzie ty zyjesz ?! 1,50 to najmniej co dostalem u mnie.... poxipol nie nadaje sie bo mieknie w wodzie.... poxylina tymbardziej nei ( u mnie na 3 polaczenia poxylinowe 2 ciekly po miesiacu czasu) wszystkie polaczenia w WC powinny byc lutowane - a lutowanie proste nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 gr sztuka za Cybant ? gdzie ty zyjesz ?! 1,50 to najmniej co dostalem u mnie.... poxipol nie nadaje sie bo mieknie w wodzie.... poxylina tymbardziej nei ( u mnie na 3 polaczenia poxylinowe 2 ciekly po miesiacu czasu) wszystkie polaczenia w WC powinny byc lutowane - a lutowanie proste nie jest...

1666398[/snapback]

ta, nawet te plastik- plastik

 

słyszałeś o kleju distal?

nie mięknie, używam go w wys ciśnieniowym połączeniu i już prawie miech i twardy jak skała, mechanicznie też jest wytrzymały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, nawet te plastik- plastik

 

słyszałeś o kleju distal?

nie mięknie, używam go w wys ciśnieniowym połączeniu i już prawie miech i twardy jak skała, mechanicznie też jest wytrzymały

1666516[/snapback]

gdzie go dostane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za swoim chodziłem dość dużo u siebie, znalazłem w sklepie z farbami perfumami itp

ogólnie w chemicznym ;)

są dwie odmiany, rapid i standart, dopłać pare $$ do rapida bo zwykły schnie tydzień a rapid 24h, tak naprawde rapida testowałem po 4h od sklejenia i wytrzymał :D

P.S

za tubki po 50g (składnik a i B ) płaciłem coś koło 8zł

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na wode w kompie juz wydalem ponad 1000

mysle ze zamknal bym sie w 1500 chociaz watpie

licze pierwsze cpc + to wc ktore mam teraz +

zniszczony kadet ( sito zrobilo sie po graniu na kuchni )

+ duzo klejów roznych poszlo +

rurki

krocce....

 

masakra!!

 

nie chce mi sie liczyc bo juz sie pogubilem.... w kazdym razie pakuje w to sporo kasy.....

 

lubie to robic jak wiekszosc ktora tu przebywa

moja kobieta juz mowi ze jestem jebniety i kupuje złom :D

 

taki lajf :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to podobnie jak ja - aktualny bilans mojego WC to 1090zł - i to też jest bilans od początku - przy każdej zmianie sprzedawałem poprzednie komponenty ;) np. pompki (o parę złotych mniejszą cenę uzyskiwałem) lub bloki(no... tutaj to miałem w sumie zysk bo sam sobie robiłem)

 

teraz już doszedłem do takiego etapu że poprostu nie widzę sensu zmienienia czegokkolwiek... no może po za tymi nieszczęsnymi wentylamie Tt :/ które by dało się żyć muszą chodzić poniżej napięcia startowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bilans na moje drugie WC ( moje 1.0 bylo totalna porazka ;) akwarium + jakis bloczek "G" i PH802 ;P ) :

 

- Prison PRO V2 z paroma detalami 120

- Abadon GPU 92

- Zlaczki, UV dye 44

- Nagrzewnica Jelczyk 50

- 2x Akasa Amber 92mm 90

- pompka aquael + pojemnik 50

 

lacznie 446 :)

 

dojdzie do tego jeszcze Woda dest. , borygo... i pare drobiazgow...

jutro/pojutrze przyjda paczuszki :)

Edytowane przez Sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...