Skocz do zawartości
Slow

Pierdziawki Komputerowe Vs Wzmacniacz + Kolumny

Rekomendowane odpowiedzi

Z-5500 zagra zdecydowanie czyściej niż stare, zmęczone Altusy. Nie wiem, po co w ogóle robić takie katastrofalne porównania -_- Jednak za cenę Z-5500 moizna kupić zestaw stereo, który zagra zdecydowanie lepiej niż Logitech czy Altus. W tej cenie musisz po prostu wybrać: FILMY CZY MUZYKA. Odrazu powiem, że na kolumnach stereo w tej cenie muzyka stereo bedzie grać przyzwoicie, a i filmy mozna oglądać. Przy zestawie 5.1 Logitecha filmy oglądać się będzie dużo lepiej, ale dużo gorzej będzie brzmieć muzyka stereo. Ciężka sprawa nie ? Ja osobiscie wolałbym wzmak + kolumny (słucham wiecej muzyki).

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam logitechy x-230 do kompa i do gierek

a do muzy kupilem se magnaty motion 144 +wzmak+tapedeck+cd

do tego burr brown - takze mp3, cdaudio/dvd moge sluchac przez kompa ale na magnatach, a gierce chodza na 2.1 i sblive z eaxami i bajerami;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

hmm widzie że temat jest już obcykany począwszy do wypowiedzi: Lumperator (warto się z tym zapoznać) a więc nie będę się zbytnio rozpisywał.

QuicksilveR jeżeli dysponujesz większą gotówką to zapomnij o w.w. pierdziawkach. (dobry piecyk + monitorki ), ewentualnie amplituner z 5_ma niezależnymi kanałami wzm., zwróć uwagę na stopień mocy (unikaj układów scalonych typ: tda itp. żaden układzik nie wytrzyma ostrej rzeźni, nie mówiąc już o dobrej: dynamice, szybkości, przestrzeni itd. …_ ), w stopniu końcowym wzmacniacza mocy wyszukuj tranzystorów markowych producentów: Toshiba T, SanKen S_K, Motorola M, NEC, gdzie fgr. tranzystorów mocy sięga od 20Mhz do 60Mhz. Im wyższa częstotliwość pracy Tr. tym bardziej będziesz zadowolony z brzmienia (piecyka). Co do wyboru kolumn daję ci wolną ręka choć regułą jest im nowsze tym ponoć lepsze. Ja jestem zwolennikiem kolumn nie posiadających elementów R,L,C. Natomiast wzmacniacz jest tu najważniejszy , nie biegnij od razu po jakąś cieniutką nowinkę bo to nie ma sensu. Większość tych niby nowych wzm., to powielanie starej konstrukcji nawet i z lat 80 tych. Kwestia nowej obudowy sterowania (pilot) pojemności w zasilaczu oraz Tr. mocy . A tobie pewnie nie zależy na wygodzie i nowinkach a tylko na bez stresowym słuchaniu dobrej muzyki. Niektóre a nawet 60%. starszych wzm ma lepsze walory brzmieniowe niż dzisiejsze konstrukcje. Jeżeli dana firma wypuszcza jakieś arcydzieło czyli model 10000 to kolejne tańsze wersje będą mocno okrojone co do jakości trwałości i rodzaju zastosowanych elementów, kończąc na elementach tanich 20% .A dana firma i ma to w..

Bo przecie ma model 10000 o którym wszyscy piszą i słyszą a legenda o firmie xxx tworzy historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie Pionerek odkurzony juz na biurku... Zalujcie, ze tego nie slyszycie :D

Jeden szkopol tkwi w tych glosnikah basowych z moich kolumn...

Szlag je trafil przez kumpla uzytkowanie...

Jutro ide do sklepu za glosnikami :D

Narazie slucham cicho na vol.2 skala sie konczy na 10...

na 5 kolumny juz dostaja mocno po [gluteus maximus] :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm juz wszystko zostało powiedziane, dodam tylko od siebie dwa spostrzezenia;

Kumpel ma stereo podpięte przez wzmaczniacz ( jakis pionieerek) jest GLOSNO , CZYSTO, jak ktoś chce 2.0 miec to tylko wzmacniacz!. U mojej dziewczyny zrobilem prowizorke, 2 stare kolumny philipsa, podpięte pod "wzmacniacz".... z taniego zestawu glosniczkow 2.0 :P dziala na pol gwizdka b.dobrze i tlyko na glupiej AC97!!!

zgodze się ze stwierdzeniem ze drewniana obudowa lepiej "oddaje" dzwięk, jest taki glęboki, a nie tlumiony.

Mnie tylko boli fakt, w sumie nie boli, irytuje, smieszy jak ktos robi glosniki homemade, wygladajace jak z koziej [gluteus maximus] trąba ( przepraszam tu prawdziwych zapalencow ktozy maja o tym pojecie a ich homemady nie ustepuja produkcjom firmowym)

mianowicie mam takiego znajomego, podniecal sie ze przez 3 tygodnie robil kolumny . spoko wpadlem, zlookalem, wizualnie fajnie:) podniecal sie jak to wyliczal pokazywal rysunki itd, mi to zwisało nacią od kalafiora bo sie nie znam na tym, aż wkoncu odpalil....prawie mi szczeka opadla...ze smiechu! profanacja, nie wiem czy zjebal, czy tak brzmi kazdy homemade, ale to byla porażka! dzwiek jak z [gluteus maximus] i tyle lepiej juz chyba by te glosniczki lepiej brzmialy gdyby je w rękach trzymał....i to zjawisko mnie irytuje, ze wystruga sobie jeden z drugim kolumny, i sie chwali jak nie ma czym.

To tak jakby zlozyc samochud na zlomowisku co 30km\h jedzie.. fajne ale PO CO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się tylko znajomego czy wie co to znaczy TS głośnika oraz co sądzi na temat głośników Alphard.

Odpowiedzi na te pytania potrafią dużo powiedzieć na temat wiedzy jaką dysponuje twój znajomy.

A odbiór muzyki jest rzeczą czysto subiektywno i co Tobie się podoba nie koniecznie musi się podobać innym i na odwrót, a może ty masz bardzo inne wyobrażenie jak powinna brzmieć poprawny zestaw muzyczny ;)

Z ukłonami

Edytowane przez zeberko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"łoemgje" toż to jakiś klasyk :) Ale ważne że Tobie się podoba ;)

1690670[/snapback]

Klasyk... Końcówka mocy na japońskich tranzystorach... :D Trafo wielkości komputerowego zasilcza... Moc nominalna 2x65W, skuteczna 2x150W. Daje rade...

A do tego gra czyściutko...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...