Skocz do zawartości
AceSkubi

X800gto... Kazdy Egzempl. Sie Moduje :)

Rekomendowane odpowiedzi

wydajnosc bardzo podobna - tu pent zalmanowi nie usteppuje

1702592[/snapback]

i tu bardzo sie mylisz,oststanio były gdzieś testy pentagrama i zalmanka AL, wpentagram był lepszy o 4 stopnie i to na high, a zalman był na Medium, i weź pod uwage to że była to wersja zalmana AL , tak więc myślę że CU, BEDZIE WYDAJNIESZY OD PENTAGRAMA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały szlif spodu i wydajnosc ta sama . Gora roznica 2 stopni . Podstawa u zalmana jest lepiej wyszlifowana , ale mozna to zrobic z pentagramem w 5 minut .

1702747[/snapback]

CAŁKIEM MOZLIWE, ALE chyba lepiej dołożyć 10-15 zł i miec zalmanka, napewno jest cichszy od Pentagrama, wiem bo mam fioła na puncie ciszy, i słyszałam jak chodzi jeden i drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to byla kwestia 10 - 15zl, to by nikt penta nie kupowal. ale niestety jest tak, ze alcu zalman kosztuje tyle, co cu pent - a to sie juz nie oplaca

 

ps.

kassiunia - gdzie ty widzialas zalmana AL ?? szukalem po necie, ale nigdzie nie znalazlem - wszedzie tylko AlCu :?

1703344[/snapback]

wiem że nie ma,testy widziałam na jakimś zachodnim forum :) , acha Pentagram kosztuje 95 zł, zalman kosztuje w tej chwili na allegro 115 zł z wysyłką, tak więc warto dopłacić, ja kupiłam za 108 zł

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko - czy ma ktos (mial stycznosc z) gto FIREBLADE ??

z tego co sie orientuje jest to generalnie taka sama grafa jak gto2 gpu 480, 10warstwowe pcb, te same memki) a kosztuje sporo mniej

mysle wiec, ze jest bardzo prawdopodobne, ze sie moduje tak samo jak gto2...

co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe sledze na bierzaca dzialu karty graficzne.... ale wystarczylo przeczytac tylko ten topik.

 

gto FIREBLADE wystepuje na 8 i 10 warstwowym PCB i podobno tylko wersje z 10 warstwowym PCB daja sie przerobic na X850XT, a wiec jest tansza ale nie masz pewnosci ze sie przerobi, zapwene wiekszosc kart bedzie na 8 warstwowym PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wydajnosc ma ok GTO2?

 

Radeon X800GTO2 -> X850XT Sapphire 256MB DVI + TV bulk (PCI-E)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22709

Cena brutto: 1199,- zł

 

Zamierzam niedlugo wybrac cos do nowego kompa. Przesiadka z GeForca. Interesuje mnie glownie to jak zmieni sie wydajnosc z 800GTO2 na 850XT. W koncu to drugie kosztuje 600zl wiecej.

 

1. Ma ktos jakiegos linka do benchmarka?

 

2.

a jak odroznic 8 od 10 warstwowego pcb

No i oczywiscie co to jest to PCB?

 

3. Uwolnienie 4 potokow odbywa sie ze srodowiska windowsa (Stery itp) czy potrzeba modowac bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja krótka historia. wczoraj kupiłem GTO, wczoraj spaliłem GTO.

:mur:

i zasilacz ModeCom  też!

:rolleyes:

 

thank you for your attention  B)

1705833[/snapback]

 

Teraz juz rozumiem skąd taka Twoja o firmie opinia tutaj

ale czy to napewno wina sprzętu? :D

Edytowane przez flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odroznic.. chyba ciezko golym okiem.. tez szukalem czegos o tym i za duzo nie nzlazlem, ale wydaje mi sie ze to jest grubosc (ilosc nalozonych warstw) i im wiecej tych warst sciezek tym lepsze przewodnictwo pradu a tym samym lepsze mozliwosci i wieksza przepustowosc.

Jesli sie myle proszę o poprawienie

PS PCB=Printed Circuit Board :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ma jaknajbardziej wplyw.. chociazby fakt roznicy miedzy gto2 a np gto fireblade to wlasnie 8 warstwowe PCB, z drugiej strony jeszcze nie slyszalem aby ktos odblokowal w niej potoki chociaz ponoc sa wersje z 10 warstowowym PCB - pewnie to jakas sciema marketibgowa.. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka jest w komputroniku,a na stronce sapphire jest napisane ze fireblade jest w wersji 8 i 10 warstwowej.. a niepodkreconego nie ma zabardzo nawet co porownywac

1707354[/snapback]

fotka w komputroniku jest ze zwyklego sapphire gto 256mb :P

a co do 8 i 10 warstw... wlasnie czytalem sobie stronke szafira i chyba przeoczylem...

nadal nie wiem jak to odroznic. czy ktos z was ogladal sobie moze w jakims sklepie fireblade? ja sie przeszedlem dzisiaj do znaku i byla 1 na niebieskim pcb... chlodzenie oczywiscie na 2 sloty (takie jak w gto2 czy x850xt)

wszystko fajnie - tylko ten kolor. moze po tym da sie odroznic. w kazdym razie ja widzialem niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

takiej odpowiedzi sie nie spodziewalem :?

moze podasz jakes szczegoly

1705883[/snapback]

 

podłączyłem włączyłem...

bzzzz puf....bleeep

end of story...

może nie powinienem trzeciego hdd trzymać w wymiennej kieszeni moze wtedy by żył.

Chciałem być dzielnym harcerzem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...