Skocz do zawartości
Kyo

Segate 200gb Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem ten dysk i niewiem jak go zkonfigurowac nic go niewidzi :C moze ma ktos linka z jakimis poradami itp cos mi ktos mowilz ze terzeba cos z dyskieti wgrac jak ja nie mam stacji dyskietek :C Moja plyta to MSI K7N2 Delta-ILSR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz powłączane kontrolery SATA w Biosie.

Jeśli tak zobacz czy w Biosie go nie widać czy tylko winda nie widzi (nie napisałeś szczegółów jak to u Ciebie jest).

Jeśli w Biosie to moze trzeba zrobić update biosu albo są jakieś opcje dotyczące ustawień SATA (teoretycznie nic takiego nie powinno być i powinien zostać wykryty od razu jeśli jest sprawny, ale nie miałęm tego MSI to warto zajrzeć do ustawień).

W manualu napewno jest cos o podpineniu dysków do SATA, może coś pominąłeś.

Jeśłi chodzi o dyskietke to napewno jest ona potrzebna jak się chce postawić macierz RAID 0 i na nią wgrać Windowsa. Nie słyszałem by była potrzebna w innym wypadku.

Napisz więcej szczególów bo narazie to mzoęmy sobie gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no patrzcie podlonczylem moj stary dysk niech bedzie na nim win najpierw tak zrobie podlanczam SATA pokazuje mi sie cos ze musze dac Ctrl Y chyba i dalem i dalem cos auto zeby zrobil z tym dyskiem wykrylo go 200 SATA wlancza sie windows instalowalem sterowniki do plyty glownej do SATA resetuje komp daje moj komputer i go niewidac a daje menddzer jest tam ten dysk jak daje wypelnij znajduje mi tez go ale w mojim komputerze go nie ma :C|

pisze tak|

Promise 1+0 Stripe/RAID0 SCSI Disc Device tam dam wypelnij jest dysk :C i co zrobic zeby sie normalnie pojawil pisze jego pojemnosc a typ nieznany stan nie zaincjonowany tylko pojemnosc

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...