Skocz do zawartości
Gość Hdd_Cut

Atari

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w chacie Atarynke 65XE i mam pomysl zeby go odpalic. napewno dziala, tylko nie pamietam jak sie gierki z tasm i flopa odpalalo. niepamietam juz zadnej komendy proszee napiszcie jak sie to robilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaseta:

1. wkladasz kasete

2. start+option

3. slyszesz beep

4. wciskasz spacje

fdd:

sprawdz czy jest z tylu ustawione D1 wloz dyskietke i zabutuj.

Porady nie sa na 100 % pewne, nie zaczego uzywam XE.

Pomoc na pewno znajdziesz szukajac forum http://atariarea.histeria.pl/forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w basicu wpisujesz LOAD "NAZWA PROGRAMU" :P Przerzuć się na komodorka bo na atari bez turbo ocipiejesz :P

Pozdrawiam!

1663158[/snapback]

nie bede sie przerzucal ja chce tylko sbie jakas gierke odpalic troche pograc i znowu w kat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam emulatory atarynki na PC. Aha mozna Atarynke podlaczyc do PC ktory robi za 8 stacji dyskow. Robilem tak 10 lat temu interfrejs nazywal sie sio2pc -co do nazwy nie mam pewnosci. Eewentualnie wladować do niej płytke z pamięcią 1MB od starych 386, 486 zrobić ram dysk podłączyć akumulatorek do podtrzymywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, ostatnio dorwałem również atarynkę 800xl, ale niestety mam problem z opaleniem gier - pewnie kaseta jest już zajechana. Słyszałem, że są jakieś przejściówki SIO na czytnik kart CF, ma ktoś z Was może coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...