Skocz do zawartości
Neo_x

Jakie Techno polecacie?? :)

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie drum'n'bass! :-) dzwieki z czarnych winylowych plackow wypiekanych na gramofonach, ktore wierca dziury w mozgu i urywaja glowy :-) do uslyszenia tutaj:

JungleTrain: http://jungletrain.net/

BassDrive: http://bassdrive.com/

nooooo 8) 8) 8) 8) to jest muza!!!!! jeszcze powiedz skąd można zassać z sieci jakieś seciki i nic więcej do szczęścia nie bedzie mi potrzebne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja poleca coś z deathmetalu i heavymetalu! Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika...

sork za ot

jak ktos chce to niech slucha sobie tekno ale wiadomo ze od tekno sie mozg lasuje

Heavy death metal RULEZ

mi z tekno tylko jednek kawalek sie podoba

ORBITAL - halcyon - podoba mi sie w tym taka cisza i spokoj na poczatku nagrania - zajebiste :evil:

Jeee, panowie zgadzam sie :D

Techno neeee (nie mam nic do ludzi sluchajacych tego) ale osobiscie wole mocne uderzenie :D

 

Szacunek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Mam zapytywowanie:

Slyszalem utwor, nie znam tylko tytulu: "la basuca", "lala su.ka" czyc cos takiego ;PP  

Zna ktos?

znajdz kogos od tego rodzaju muzy kto nie zna... chyba jest to jednak lala zuka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Mam zapytywowanie:

Slyszalem utwor, nie znam tylko tytulu: "la basuca", "lala su.ka" czyc cos takiego ;PP  

Zna ktos?

najlepsze techno to to przy którym najlepiej się tańczy takie jeste moje zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Mam zapytywowanie:

Slyszalem utwor, nie znam tylko tytulu: "la basuca", "lala su.ka" czyc cos takiego ;PP  

Zna ktos?

najlepsze techno to to przy którym najlepiej się tańczy takie jeste moje zdanie :D

tez tak uwazam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ludzie ludzie...

Ja 'techno' nazywam wszelkie rushe, minimale, trance itd. to co sie gra na paradach, mayday`ach itd. Lubie sobie do tego poskakac ale w domu tego sluchac bym nie mogl, przy tym sie nie da siedziec a w domu nie tancze .. ;]

A w rozumieniu 'techno' jako muzyki elektronicznej najlepsza odmiana sa oczywiscie : house, jungle i drum&bass

A najlepsi to w/g mnie :

 

D&B :

-oczywiscie LTJ BUKEM (GoodLookingRecords) - bog drum&bass`u, jest po prostu najlepszy, niepokonany i w ogole the best po prostu, niesamowity feeling, jakosc, mix skill, sample, poza tym kocham go za to ze wydaje plyty praktycznie co miesiac..

-oczywiscie Progression Sessions czyli live LTJ BUKEM & MC Conrad - rewelka, szczegolnie czesc 7 - Tokyo live ale tego nie sciagniesz z nikad a CD kosztuje 15 funtów, ale warto kupic chodzby dla opakowania ktore jest nie powtarzalne jak kazde opakowanie GLO Records

-Aphrodite i jego rewelacyjne remixy hiphop`owych kawalkow (Fugess itd.)

-BLAME (GLO Records)

-NOOKIE (GLO Records)

-Makoto (r0x mix na Tokyo)

-JuJu

-Calibre (rewelacyjne remixy)

-DieselBoy (dobre sety live)

-MIST:I:CAL

-The Insiders

-Tee Bee

-Influx Datum

-High Contrast

-AK1200

-DJ Dara

-DJ Simba (PL)

-RoniSize

 

INNE:

-Cassius (r00000x house, mozna posluchac na www.cassius.fm - polecam video)

-Daft Punk to wiadomo

-Dimitri from Paris

-FisherSpooner (takie electro)

-DJ Touche (housik)

 

Wymieniac by dlugo. Najlepszym sposobem na dobra muzyke to oczywiscie isc na jakis live albo chillout, zaglebic sie w kanapach np. Peweksu w Krakowie.. I love this place.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na DnB się nie znam za bardzo, chociaż ostatnio zaczął mnie coraz bardziej kręcic (po sylwestrowej imprze tak mnie ręce bolały od machania że... :) ) Z tych co sobie ostatnio zassałem najbadziej podobają mi się sety Dieselboya i Bad Company :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dobra rada idzcie wszyscy na MAYDAY , uslyszcie prawdziwa muzyke, poczujcie cudowny klimat stworzony przez 10 tys ludzi, poczujcie mocne uderzenie bassu i wiecej do zycia nie jest potrzebna.

A poniewaz kolejne MAYDAY odbedzie sie dopiero 10 listopada to idzcie na imprezke na swierzym powietrzu ( szczeguly na www.kanty.com.pl ) ma byc m.in Umek i Rush, polecam jeszcze EK w Piramidzie szczeguly na http://www.klubpiramida.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ludzie ludzie...

Ja 'techno' nazywam wszelkie rushe, minimale, trance itd. to co sie gra na paradach, mayday`ach itd. Lubie sobie do tego poskakac ale w domu tego sluchac bym nie mogl, przy tym sie nie da siedziec a w domu nie tancze .. ;]

A w rozumieniu 'techno' jako muzyki elektronicznej najlepsza odmiana sa oczywiscie : house, jungle i drum&bass

A najlepsi to w/g mnie :

 

D&B :  

-oczywiscie LTJ BUKEM (GoodLookingRecords) - bog drum&bass`u, jest po prostu najlepszy, niepokonany i w ogole the best po prostu, niesamowity feeling, jakosc, mix skill, sample, poza tym kocham go za to ze wydaje plyty praktycznie co miesiac..

-oczywiscie Progression Sessions czyli live LTJ BUKEM & MC Conrad - rewelka, szczegolnie czesc 7 - Tokyo live ale tego nie sciagniesz z nikad a CD kosztuje 15 funtów, ale warto kupic chodzby dla opakowania ktore jest nie powtarzalne jak kazde opakowanie GLO Records

-Aphrodite i jego rewelacyjne remixy hiphop`owych kawalkow (Fugess itd.)

-BLAME (GLO Records)

-NOOKIE (GLO Records)

-Makoto (r0x mix na Tokyo)

-JuJu

-Calibre (rewelacyjne remixy)

-DieselBoy (dobre sety live)

-MIST:I:CAL

-The Insiders

-Tee Bee

-Influx Datum

-High Contrast

-AK1200

-DJ Dara

-DJ Simba (PL)

-RoniSize

 

INNE:

-Cassius (r00000x house, mozna posluchac na www.cassius.fm - polecam video)

-Daft Punk to wiadomo

-Dimitri from Paris

-FisherSpooner (takie electro)

-DJ Touche (housik)

 

Wymieniac by dlugo. Najlepszym sposobem na dobra muzyke to oczywiscie isc na jakis live albo chillout, zaglebic sie w kanapach np. Peweksu w Krakowie.. I love this place.

No już myślałem że o LTJ nikt nie pamięta!

 

techno to teraz tak czarna dziura do której wrzuca sie straszne kupy.

 

Granica pomiędzy starymi technawkami i tym co jest grane teraz jest ogromna.

 

Techno zdycha skundliło się z komerą i ładnie się sprzedaje.

 

Pamiętam jeszcze "ravy" w Holandii w jakiejś starej fabryce w 1994 to była jatka!!!

Tearaz na "hałsy" przychodzą karki z lalkami, biorą dropsa, walą alko i szukają dymu.

Najlepsze są impry zamknięte pod miastem - nikt spoza znajomych o tym nie wie i żadne burki nie przyjdą.

 

Z drumbasów polecam Szanownym DJ Krusha i DJ Patife ale to inteligentny bit zbliżający się do jazziku więc jak ktoś szuka nawalanki na "techno" to niezatrybi.

 

Z mocnych, dobrych rzeczy to DJ Oberon.

 

Dla szukaczy Kaazą: Pete Tonge - grają u niego najlepsi - jeśli sety są z jego programu to znak jakości.

 

Pozdro dla "techników"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drumbasów polecam Szanownym DJ Krusha i DJ Patife ale to inteligentny bit zbliżający się do jazziku więc jak ktoś szuka nawalanki na "techno" to niezatrybi.

Wlasnie taki styl jest najlepszy, d&b w klimatach jazz, LTJ tez robi tego typu rzeczy, ale na solowych plytach takich jak np. album 'Jurney Inwards'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie slucham innej muzy, ale niektóre gatunki techno (trudno to nazwac techno, to raczej muzyka elektroniczna), albo konkretni wykonawcy bardzo mi sie podobaja. W szczególności :

-underworld

-leftfield

-the prodigy

-stare chemical brothers

-fatboy slim

-mouse on mars (vitalogy!!!)

-daft punk

-amon tobin

-propellerheads

-aphrodite

-adam f

-crystal method

-duzo roznych kawalkow rodem z Ninja Tune oraz Warp

 

Wiem że rozrzut jest duży :wink: Mam pytanie do ludzi którzy są w temacie: Czy możecie mi coś ciekawego polecić mając na uwadze to co mi się może spodobać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brooklyn Bounce???? Co to za techno??? Zaniedługo bedziemy Hip-hopy zaliczac do techno 8) Osobiście zbieram essential mixy roznych kolesi i rozwalil mnie ostatnio Josh Wink. Zdecydowanie nie jest to muza dla fanów ostrej i szybkiej jazdy, powiedzialbym ze ociera sie o tribal house, house i techno.

 

Oprocz tego warte sa polecenia:

Carl Cox - Global 2002

Danny Tenaglia - Live at Athens

John Digweed - Bedrock CD 1,2

Etienne de Crecy - Novamix (lajtowy house)

Seb Fontaine - Global Underground Mix

Basement Jaxx - Essential Mix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ludzie ludzie...

Ja 'techno' nazywam wszelkie rushe, minimale, trance itd. to co sie gra na paradach, mayday`ach itd. Lubie sobie do tego poskakac ale w domu tego sluchac bym nie mogl, przy tym sie nie da siedziec a w domu nie tancze .. ;]

A w rozumieniu 'techno' jako muzyki elektronicznej najlepsza odmiana sa oczywiscie : house, jungle i drum&bass

 

jak sie troche napijesz czy zapalisz conieco, to i w domu niexle wychodzą jakes masakrycznei szybkie kawałki RuSha itp :),, ale tak normalnie do posluchania cos w tych klimatach techno itp, to jungle drum'n'bass itp to dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haaaaaaaa skoncz juz z tym undergroundem, bo jak to slysze kolejny raz ze underground najlepszy itd. to mi sie chce juz wymiotowac !!! Underground pozostanie undergroundem poniewaz trafia do waskiego grona ludzi, co tez mozna nazwac go inaczej > JEST PO PROSTU ZA C H U J O W Y ZEBY DOSTAC SIE NA PUBLICZNA SCENE !

Jasne... To ze cos docenia tylko waska grupa ludzi to nie znaczy ze to cos jest ciach!owe. Po prostu sie wyroznia tak samo jak ludzie ktorzy go sluchaja. Jest inne nie akceptowane przez szare spoleczenstwo.

 

. Zreszta niewiem czy wyskoczysz np. takiemu Paul van Dyk-owi tymi swoimi WSZYSTKIMI RAZEM WZIETYMI WYKONAWCAMI UNDERGROUNDOWYMI ! Sam taki Paul Van Dyk trafia do WSZYSTKICH i to jest sztuka, a nie strzelanie do jednego typu ludzi !

Hmm na takiej zasadzie to np Ich Troje trafia do wszystkich polaków...

 

Na jego setach ludzie zabijaja sie, wyrywaja kafelki z podlogi, a na takiego UNDERGROUNDOWEGO wykonawce powiedza co najwyzej... NO SPOKS GRA.... A jak jakis gdzies sie wychyli, to narazie (kontrakty z WIELKIMI wytworniami itd. itp.)...

ROTFL. Nie ma to jak wyrazanie zdania o czyms o czym nie ma sie zielonego pojecia. Bo widzisz UNDERGROUND'owe imprezki bija na glowe te pseudo techno na ktorym ludzie "wyrywaja kafelki z podlogi". Polecam kiedys sie wybrac naprawde, moze wtedy zrozumiesz...

 

A jesli ktos dobrze nadaje, wtrafia do szerokiego grona ludzi to juz nie jego wina ze jest PROMOWANY tu i owdzie... Po prostu to jest dla niego NAGRODA w postaci SLAWY itd. za swietne utwory !!!!!!! A pozniej przychodzi taki kolo i obraza ze to ze tamto, niepodajac powodow

To nie tak. Np Hardcore Techno nie wiadomo jak dobry by nie byl i tak nie znajdzie uznania w oczach tłumu. Komercja to komercja to wlasnie takie disco- polo ktore ma trafiac do mas. Heh Jennifer Lopez to swietne utwory, albo britneyka? A bija Paula na głowę pod względem popularnosci.

Ale tak czy siak oczywiscie zaczynalem od disco-techno, no a potem odkrywalem ta muze coraz glebiej i glebiej:) Oczywiscie nie wszystkie utwory komercyjne sa zle, ale ogolnie w wiekszosci nijakie IMO.

 

Ja ze swej strony polecam Neophyte, DJ Promo (dla fanow hardcore techno oraz tych ktorzy chca sprobowac:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa...porobilo sie tego techno :(

Ja polecam to czym kiedys bylo i czym techno byc powinno ...nie jakies tam gejowkie kawalki z Love Parade czy Mayday :evil:

Front 242

Frontline Assambly

Clock D.V.A.

Nitzer Ebb

Kraftwerk

LFO

Psychopomps

Leather Strip

Autechre

Aphex Twin

Dance or Die,

Covenant,

Haujob...oraz troszke electro industrialu :)

Skinny Puppy

NIN

Rammstain

KMFDM

X-Marks the Peedwalk

Die Krupps

Noise Unit

Placebo Effect

i wiele wiele innych...ale kto dzis pamieta ze Love Parade mialo inny cel i ludzie tworzacy pierwsze Love Parade dzis tworza mroczne indutrialne Fuck Parade...ech czasy, wszedzie komercha :(

szkoda...umc umc umc umc umc umc :(

 

macie weze boa, gwizdki i rozowe gogle ? :) :) :)

...techno ma dzis tyle wyrazow co i rock czy metal

Mozna grac jak baby metalowy zespol Jon Bon Jovi i walic niezly metal jak Fear Factory

Mam nadzieje ze jednak w koncu to gejowskie cos z gwizdkami i calym pieprzonym Love Parade zdechnie bo to nakrecila komercha a poczatki Techno siegaja zupelnie innych korzeni np KRAFTWERK, KLAUS SHULZE, GARY NUMAN...ale pewnie jestescie za mlodzi i Wam sie kojarzy z gwizdkami...jak myslisz techno i widzisz kolorki, panienki w boa i swiatelka to raczej jestes nakrecony przez rynek, jesli zas widzisz metal, skory, mroczna piwnice, lancuchy, kola zebate, maszyny, komputery, to wiesz czym jest ta muza...

 

Ja cytuje sam siebie a Wy dalej umc umc umc... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...