Skocz do zawartości
czeki

Radeon X700 Czy Geforce 6600 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam was o pomoc! Chce kupić karte graficzna do 500 zł ale nie wiem czy wybrac Radeona X700 czy Geforca 6600? (bez żadnych pro i gt, zwykłe) Ja wiem ze gf ma pixel shaders 3.0 ale po tym co przeczytałem na nvision.pl to grafika z ps 3.0 niczym sie nie rózni od tej bez ps3.0. Radeon jest dużo wydajnieszy w testach , ale czy bede mogł miec do tej karty DirectX-a 9.0c ? GF ma HDR ,ale czytałem że radek też obsłuciach!e HDR tylko nieco słabsze od tego w gf. Chciałbym grać na tych kartach w najnowsze giery (wiadomo ze nie bedę i tak grał na fuuuuull detalach , ale chociaż na medium). Planuje sobie kupić jeszcze P4 2,8 , 512 Ramu no. No i oczywiście karta grafczna ma mieć złącze PCI-express i 256 Ramu. PROSZĘ WAS O POMOC !! [z góry dzieki :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz kręcić bierz X700. Po podkręceniu 6600 wydaje mi się, że jest bardziej wydajny. Leadtek, Asus, Gigabyte kręcą się zazwyczaj powyżej 500gpu /700 mem.

 

Tak odbiegając od tematu... jesli chcesz kompa do gier kup athlona 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem pare dni temu Gigabyte x700pro 256ram 128bit za 500zł (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=65130078), dołożyłem SILENCER 3 bo oryginalny strasznie chałasował i wycisnąłem z niej stabilne 538 mhz - na rdzeniu (oryginalne 425) pamięci nie ruszam bo nie mam radiatorków . jeszcze :D . w sumie karta spoko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi , z tym radeonem x800gt to sie zastanowie . A nie uważacie jeszcze ze gf6600 będzie leszpy do nowszych gier z tą swoją śmienszą technologia PS 3.0 ?

Wracając do słów pkaliego - Ja uważam ze P4 są wydajnieszje mają 2 razy większe wszytskie parametry, w przeciwienistwie do A64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeki, a czytasz testy :)

masz tu link do porównania AMD vs Intel (coprawda niektórzy zarzucają że ma jakieś dziwne wyniki, ale obrazuje przynajmniej wyższość AMD w grach :))

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=145&action=all

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=124&action=all

 

Pozatym nie patrz się na cyferki :) A64 @ ~2.7ghz ma wyższą wydajność od PIV @ ~3.7ghz, posiada 2x mniej cahce l2 także.

Co do 6600, nawet gdybym chciał(a nie chcę) uważać że ten gf jest lepszy to testy mówią za siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do słów pkaliego - Ja uważam ze P4 są wydajnieszje mają 2 razy większe wszytskie parametry, w przeciwienistwie do A64.

1670815[/snapback]

Magia cyferek :D Rób jak chcesz, w końcu to są Twoje pieniądze i Twój komputer. Po prostu zgodnie z sumieniem poleciłem Ci do gier coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi , z tym radeonem x800gt to sie zastanowie . A nie uważacie jeszcze ze gf6600 będzie leszpy do nowszych gier z tą swoją śmienszą technologia PS 3.0 ?

Wracając do słów pkaliego - Ja uważam ze P4 są wydajnieszje mają 2 razy większe wszytskie parametry, w przeciwienistwie do A64.

1670815[/snapback]

loooooooooooooool dziecko drogie :mur: jesli sądzisz że ten p4 2,8 ghz (jaki deklarowałes na początku) jest lepszy od A64 to sie mylisz!, niekręcony a64 zje go w locie,a jak go na 2,7 gzh przekrecisz to pfff 2,8ghz p4 mozesz se w dupe wsadzic, szczegolnie do gier;] słuchaj jak ci ludzie dobrze radzą! a jak nie to nie zakładaj więcej topiców w stylu CO WYBRAC (juz wybrałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde naprawde wielkie dzieki za te linki kupuje AMD : tylko teraz poradźcie jaki wybrać procek a64 tak do ok.650 zl i jaki Socket przede wszystkim bo na tym sie nie znam, a płyty głownej i tak nie będę kupował jakiejś tam mega super bo poportu brak funduszy komp ma wynieść łącznie do ok.2000zł

 

Socket 754 też można podkręcić tak dobrze jak 939 ?

Edytowane przez czeki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...