Skocz do zawartości
Marwit

Drastyczny spadek tranferu uploadu w sieci LAN i na zewnatrz

Rekomendowane odpowiedzi

Dane:

1. Transfer uploadu wewnatrz sieci spadl do 2Kbs

2. Tranfer downloadu wewnatrz sieci normalnie 1Mbs (karta 10M)

 

Podjete dzialania:

1. Reinstalacja systemu(98SE oraz w2000): bez zmian

2. Zmiana sterownikow karty na najnowsze: bez zmian

3. Podlaczylem inny komp: dziala normalnie

4. Podlaczylem sieciowke z tego innego kompa do mnie: bez zmian (2Kbs)

 

Dane sprzetu:

Duron 1000, ECS K7S5A, 256ram, gf2 mx 400 64mb, sieciowka (on board)

 

A i jeszcze jedno: nie mam firewalla.

Jak ktos wymysli cos co mi pomoze, ma umnie duuuuuuuuuuuze

Rozwazam jeszcze update biosa ale boje sie

 

A i bym zapomanial, zrobilem maly test:

upload na swoj ftp tzn w obrebie tego samego kompa jaki wynik?: zgdanijcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze ze zasilacz jak masz karte onboard, to takie dosc enigmatyczne by bylo, ale jak ktos juz tak mial...

Inna sieciowka nie pomaga (raczej odpada problem z przerwaniami), inny komp smiga (czyli kabel ok):

Tutaj raczej jest cos powalone w jakims sofcie.

 

Ja mialem kiedys podobny problem ale wystarczylo przeinstalowac stery do sieciowki, ustawic od nowa tcp/ip i netbui, poznaznaczac <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly ze sie chce wymieniac plikami i pomoglo. Ale to tez robiles pewnie juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie M79 robilem wszystko co mozliwe, zastanawia mnie czy moglo sie cos na plycie popsuc ze "blokuje" transfer tylko UPLOADU do 2kbs. Sprawy switcha, routera i admina nie wchodza w gre bo go znam i on nic nie robil wiec nie ma blokady. Pomyslalem ze ktos mi kawal robi i blokuje moje ip ale jak podlaczalem innego kompa to na jego ip chodzilo ok:) W tym tygodniu bedzie postawiony nowy router sprzetowy, maskarada od poczatku i jak w tedy sie nie zmieni to ide do serwisu.... swieta sie zbilzaja...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marwit, a nie zwiększasz częstotliwości magistrali? ja tak miałem na starej płycie, gdzie dzielnik BUS/PCI był 1/3, jak podniosłem magistralę to sieciówka mi nie wyrabiała i przy okazji wariował SB 128 PCI. Masz to samo na FTP i protokole udostępniania windows?

Aha. Drivery do chipsetu, bo jak się nie mylę, to ta płyta jest na SIS, i masz tam drivery do LAN, AGP, nie do samych urządzeń, tylko obsługi ich prze płytę. Bez driverów do AGP grafika chodziła fatalnie, jakakolwiek, o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...