Skocz do zawartości
StuntManX

Kłopoty Z Temperaturą!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dotychczas na procesorze miałem standartowy wiatrak będący na wyposażeniu podczas zakupu.Temperatura na procku osiągała 49 st. w spoczynku.Wydawało mi się to za dużo więc zakupiłem wiatrak Thermaltake SilentCool z miedzianym radiatorem. Skusiłem się na niego ze względu na cichą pracę (21 db) i na właśnie ten miedziany radiator. Temperatura opadła o...5 st. Tylko! Co jest nie tak? Pastę termiczną nałożyłem, w budzie są 3 wiatraki, nic nie jest podkręcone. Czy jest to wina czujnika? A może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dotychczas na procesorze miałem standartowy wiatrak będący na wyposażeniu podczas zakupu.Temperatura na procku osiągała 49 st. w spoczynku.Wydawało mi się to za dużo więc zakupiłem wiatrak Thermaltake SilentCool z miedzianym radiatorem. Skusiłem się na niego ze względu na cichą pracę (21 db) i na właśnie ten miedziany radiator. Temperatura opadła o...5 st. Tylko! Co jest nie tak? Pastę termiczną nałożyłem, w budzie są 3 wiatraki, nic nie jest podkręcone. Czy jest to wina czujnika? A może coś innego?

1668212[/snapback]

Nie sadze, iz jest to ciche, chociaz pewnie bardziej ciche niz poprzednie (boxowe) chlodzenie. Mniejsze obroty, mniej halasu wiec 5C to juz cos. Zreszta nie ufalbym za bardzo odczytom czujnika. Sprawdz reka czy radiator jest cieply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dotychczas na procesorze miałem standartowy wiatrak będący na wyposażeniu podczas zakupu.Temperatura na procku osiągała 49 st. w spoczynku.Wydawało mi się to za dużo więc zakupiłem wiatrak Thermaltake SilentCool z miedzianym radiatorem. Skusiłem się na niego ze względu na cichą pracę (21 db) i na właśnie ten miedziany radiator. Temperatura opadła o...5 st. Tylko! Co jest nie tak? Pastę termiczną nałożyłem, w budzie są 3 wiatraki, nic nie jest podkręcone. Czy jest to wina czujnika? A może coś innego?

1668212[/snapback]

moze za duzo pasty?

 

moze pomiar wariuje, sprawdz organoleptycznie

 

a mozesz dac jakiegos linka jak ten cooler wyglada?

bo jakos nie moge go znalezc w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze za duzo pasty?

 

moze pomiar wariuje, sprawdz organoleptycznie

 

a mozesz dac jakiegos linka jak ten cooler wyglada?

bo jakos nie moge go znalezc w sklepach

1668255[/snapback]

To jest ten wiatrak: http://www.thermaltake.com/coolers/volcano/rs/a1889b.htm

Jak napisałem wcześniej, radiator jest ledwie ciepły.

Edytowane przez StuntManX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dioda dobrze podaje to radiator nie odbiera dobrze ciepla

i albo go zle zalozyles, moze odwrotnie?

zle nalozona pasta, wiesz jej ma byc tyle co kot naplakal i dobrze ja rozsmarowac

 

a moze to wina zasilacza? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dioda dobrze podaje to radiator nie odbiera dobrze ciepla

i albo go zle zalozyles, moze odwrotnie?

zle nalozona pasta, wiesz jej ma byc tyle co kot naplakal i dobrze ja rozsmarowac

 

a moze to wina zasilacza?  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

1668333[/snapback]

Sprawdziłem,radiator siedzi ok. Wyczyściłem procek i nałożyłem nową pastę,innej firmy i tylko troszke. Teperatura bez zmian,dochodzi do 45 st. i tak pozostaje.

Podejrzewam że to jest jednak wina czujnika.Czy jest jakiś inny sposób na pomiar temperatury?

Edytowane przez StuntManX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czym przejmowac. Plyty GB tak odczytuja temperatury, wiec wszystko jest ok. Tez na poczatku z tym walczylem, ale dalem sobie spokoj. Odejmij sobie od tego z 10st :)

1668465[/snapback]

Chyba masz racje,poczytałem na innych forum araz poszperałem w necie i znalazłem bardzo dużo podobnych do Twojej opinii. Dziękuję wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...