Skocz do zawartości
best-boy

Jaki Ram (dlugie/nudne.. ) ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Pisze w sumie tylko dla jasnosci tematu...

Obecnie posiadam 2x256 PC3200 Kingston Value Ram CL2,5

Plyta jak w podpisie..... EP-8RDA3 (bez +)

Procka nie krece raczej, na chwile obecna trzymam sie FSB200 MHz... (i bawie sie mnoznikiem jak mnie ochota najdzie :razz: )

 

Tak poza tematem to wyniki moich kosci....

 

 

350 Mhz > 2-2-2-6 / 2.6V

400 MHz > 2-2-3-7 /2.6V

 

(podnoszenie Vdimm prawie nic im nie daje, to i nie podnosze bez sensu...)

 

Przy 400 FSB mam w Aidzie odczyt ok 3.1 GB/s , wiec jestem zadowolony :)

 

I teraz sedno sprawy, w najblizszym czasie chcem dolozyc 512 MB , tak zeby bylo 1 GB i w zwiazku z tym , czy pojdzie dual na 2x256 + 512 (slyszalem ze tak....) i jaki ram kupic do pary do tych kingstonkow, zebym nie musial timingow zwalniac i zebym sie nie martwil o ten ram wogole (tak jak do tej pory - moje kingstonki chodza swietnie...)

 

 

P.S. No i zebym majatku nie wydal..... Hard O/C raczej nie, ale (ostre) 200 Mhz mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, masz fote tych pamiątek? Jak nie to podaj choć na jakich kostkach, jakie oznaczenia?

1670129[/snapback]

Fotki nie, a oznaczenia moge podac :)

 

najwazniejsze : W942508CH-5

Mniej wazne :

0326WI

431360900

Kosci chodza tak jak napisalem w poscie wyzej , oczywiscie w dualu, odczyt z ramu w AIDZIE ~3.2GB/s , lepiej juz nie bedzie na FSB200 :wink:

Z mila checia dowiem sie co dokupic do pary :)

Edytowane przez best-boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem że ch-5 :D Ale ten timing na 3 to jaki masz ustawiony, bo napisałeś

400 MHz > 2-2-3-7 /2.6V

a ch zazwyczaj chodzą 2-3(ras to cas)-2-x.

 

Do pary to kup też coś na winbondach, niekoniecznie musi być ch-5, może być bh-5 ( mialem kiedys stabilny dual z bh-6 i ch-6), najlepiej też na KVR400 (bh-5, ch-5) lub KVR333 (vh-6, ch-6). Raczej nie ładowałbym się w KHX bo z pracą w dualu może być ciężko, u mnie się na przykład KHX z KVR kłóciło.

 

Oczywiście możesz też poszukać pamięci inej firmy na winbondach, jednak ja bym nie eksperymentował bo niekoniecznie bedzie działać prawidłow w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem że ch-5  :D Ale ten timing na 3 to jaki masz ustawiony, bo napisałeś  a ch zazwyczaj chodzą 2-3(ras to cas)-2-x.

 

Do pary to kup też coś na winbondach, niekoniecznie musi być ch-5, może być bh-5 ( mialem kiedys stabilny dual z bh-6 i ch-6), najlepiej też na KVR400 (bh-5, ch-5) lub KVR333 (vh-6, ch-6). Raczej nie ładowałbym się w KHX bo z pracą w dualu może być ciężko, u mnie się na przykład KHX z KVR kłóciło.

 

Oczywiście możesz też poszukać pamięci inej firmy na winbondach, jednak ja bym nie eksperymentował bo niekoniecznie bedzie działać prawidłow w dualu.

1670639[/snapback]

CAS 2

T(RP) 2

T(RCD) 3

T(RAS) 7

 

Tak to wyglada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...