Skocz do zawartości
Nieobeznany

Prolink Geforce 4mx440

Rekomendowane odpowiedzi

Hę, że co proszę ? mx 440 z tego co wiem to 2 potokowiec, majacy 2 jednostki tmu i wspierajacy DX 7. Więc... kij go tam wie, czego ta nędzna karta jest odpowiednikiem. Coś ci się w głowe porobiło czy masz kompleksy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pedero53 z całym szacunkiem do kolegi, ale że tak powiem, jest bajkopisarzem nie z tej ziemi. Zrozum, to jest bardzo przestarzała karta. Ale nieźle cię wkręcił, i ty mu jeszcze uwierzyłeś. Poszukaj sobie w google testy 4 mx 440 (wyniki w 3D Markach itp, choć watpie by 2003 sie na tej karcie odpalił, ee tzn niektóre aplikacje - nie uruchomią się) :lol:

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz demon szybkosci to to nie jest, jednak o dziwo da sie na tym nawet pograc.

 

ostatnio od ziomka wziolem taka grafe dla izomka. chyba prolink to jest gf440 128bit/128 mb.

 

jesli chodzi o gry, to starsze chodza przyzwoicie, gta 3 gra sie nawet fajnie, il-2 forgotten battles chodzi spoczko, nfs:u 640x480 i wlaczone wszystkie detale ktore mozna walczyc, czyli sporo niewlaczone ;P

 

i gra chodzi naprawde niezle az sam bylem zdziwiony :blink: zdarzaja sie przycinki ale ogolnie nie jest zle , jak na grafe ktora kosztowala chyba 40 zl.

 

co do reszty kompa, to kolezka ma plytke asusa (nie wiem dokladnie to nie moj sprzet ;P) a 1.7 plush i 256 mb RAM-u

 

co do markow to napewno mizernie ale nei robilismy testow, bo 2k1 nie chcialo mi sie sciagac ;P a 2k3 sie nie uruchamia B)

 

aha naturalnei nie mowie tu o granei np w il-a w full detalach, ale w 800x600 srednio liczac na medium gra chodzi przywoicie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon

Testwoales kiedys GF4MX440?

Jesli nie to nie mow glupot ;)

Karta swietnie daje sobie rade z NFS:U2 wiem bo gralem na tej karcie w ta gre do tego na procku AXP1900+ nic nie podkrecone i gra dala sobie rade w 1024x768 ale dla plynnej gry(bez przycinek) lepiej wlaczyc 800x600. GTA3 i VC tez swietnie dzialaja na tej karcie niedlugo postestuja ja w najnowszej GTA czyli w San Andreas. Dodam rowniez ze HL2 rowniez daje sobie niezle rade na tej karcie.

Grafa nie jest demonem szbkosci, nie pozwala na gre w rozdzielczosci powyzej 1024x768 a idealna rozdzielka dla niej to 800x600 z ktora radzi sobie bardzo dobrze. Glowna przyczyna dobrych wynikow tej karty to obsluga max DX7.0 a do tego standardu jest to grafa wstarczajaca w 100% jednak brak niektorych efektow(jak blur w NFS:U1/2 PS itd.) zmiejsza czasem znaczaco jakosc grafiki ale za to mozna na niej pograc w nowsze gierki bez martwienia sie ze grafa nie wyrabia(chyba ze potrzba do uruchomienia PS, wtedy gra sie nie uruchomi ale to wie kazdy-emulatory PS nie dzialaja za dobrze).

 

na tej karcie Mark 2003 sie nie uruchomi, bo...

 

1. test dx 8.0(8.1)

2,3,4 test dx 9.0

Cos z tym 3DMmarkiem ci sie pomylilo ;)

Test pierwszy jest zgodny z DX7.0

Test 2 i 3 z DX8.x

A test 4 z DX9.0

 

Wiem bo na GF4MX mozna bez problemu uruchomic 3DMarka03 w tescie 1 a test 2 i 3 uruchamialem na radku 9100 ;)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon

Testwoales kiedys GF4MX440?

Jesli nie to nie mow glupot ;)

Karta swietnie daje sobie rade z NFS:U2 wiem bo gralem na tej karcie w ta gre do tego na procku AXP1900+ nic nie podkrecone i gra dala sobie rade w 1024x768 ale dla plynnej gry(bez przycinek) lepiej wlaczyc 800x600. GTA3 i VC tez swietnie dzialaja na tej karcie niedlugo postestuja ja w najnowszej GTA czyli w San Andreas. Dodam rowniez ze HL2 rowniez daje sobie niezle rade na tej karcie.

Grafa nie jest demonem szbkosci, nie pozwala na gre w rozdzielczosci powyzej 1024x768 a idealna rozdzielka dla niej to 800x600 z ktora radzi sobie bardzo dobrze. Glowna przyczyna dobrych wynikow tej karty to obsluga max DX7.0 a do tego standardu jest to grafa wstarczajaca w 100% jednak brak niektorych efektow(jak blur w NFS:U1/2 PS itd.) zmiejsza czasem znaczaco jakosc grafiki ale za to mozna na niej pograc w nowsze gierki bez martwienia sie ze grafa nie wyrabia(chyba ze potrzba do uruchomienia PS, wtedy gra sie nie uruchomi ale to wie kazdy-emulatory PS nie dzialaja za dobrze).

 

na tej karcie Mark 2003 sie nie uruchomi, bo...

 

1. test dx 8.0(8.1)

2,3,4 test dx 9.0

Cos z tym 3DMmarkiem ci sie pomylilo ;)

Test pierwszy jest zgodny z DX7.0

Test 2 i 3 z DX8.x

A test 4 z DX9.0

 

Wiem bo na GF4MX mozna bez problemu uruchomic 3DMarka03 w tescie 1 a test 2 i 3 uruchamialem na radku 9100 ;)

1672689[/snapback]

:mellow:

no rzeczywiście... teraz mi sie przypomnialo, ze jak mialem GF2MX to puszczalem ten test i wynik byl ok. 60 pkt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon

Testwoales kiedys GF4MX440?

Jesli nie to nie mow glupot ;)

Karta swietnie daje sobie rade z NFS:U2 wiem bo gralem na tej karcie w ta gre do tego na procku AXP1900+ nic nie podkrecone i gra dala sobie rade w 1024x768 ale dla plynnej gry(bez przycinek) lepiej wlaczyc 800x600. GTA3 i VC tez swietnie dzialaja na tej karcie niedlugo postestuja ja w najnowszej GTA czyli w San Andreas. Dodam rowniez ze HL2 rowniez daje sobie niezle rade na tej karcie.

Grafa nie jest demonem szbkosci, nie pozwala na gre w rozdzielczosci powyzej 1024x768 a idealna rozdzielka dla niej to 800x600 z ktora radzi sobie bardzo dobrze.

 

1672689[/snapback]

Próbujesz zarzucić mi, że nie testowałem 4mx 440 ? Kolega mój ją ma i wiem jak działa. No coprawda NFS: U2 działał na niej na kompie Pentium 4 1.7 Ghz, jakis Epox płytka i 256 DDR 266 Mhz i nawet w 1280/1024 grał na tej karcie (w opcjach prawie na min. detale, w sumie co to za opcje, jak połowa jest niedostępna) ale co z tego, że grasz w 800/600 czy tam 1280/1024 jak wygląda do du.py i podobnie chodzi, tzn. zacinki, doczytki itp. Więc jesli tobie się wydaje, że masz płynną grę w 800/600, hmm tzn. doczytki, zacinki co pewien czas (ee tam, ty masz płynnie jak cholera do tego na 256 ram) to jesteś w błędzie, albo nie przeszkadza ci gra w trybie slideshow. Ta karta to prawdziwa kometa wydajności, mocarz jakich mało. Nie wiem co spaliłeś, ale też to chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon ty umiesz cztac ze zrozumienie ;)

Napisze jeszcze raz.

GF4MX440 to karta kosztujaca 60-80zl. wiec nie wymagaj od niej wdajnosci na poziomie R9800PRO lub wiecej. Karta jak na swoja cene daje nawet sporo. Brak pewnych efektow jest normalny bo jest zgodna z DX7.0 ale wydajnosc jest spoko nie jest to 100fps ale w 800x600 w NFS:U2 utrzymuje sie na pomiomie 30fps'ow i tylko przy naprawde dosc duzych scenach potrafi chrupnoac ale to zadkosc. Bluzgasz kare ze jest do d...py tylko dlatego ze grafa jest troche gorsza, wciskasz kity ze framerate jest straszny a nie testowales tej karty(pozatym ze kolega ja ma). Ja przeszedlem celgo NFS:U2 na tej karcie(gralismy ze znajomym) i gralo sie calkiem fajnie mimo ze brakowalo paru efektow jednak nie grafika mowi o tym czy gra jest dobra ale miodnosc.

Wiec jak nie miales stycznosci z ta karta to nie gadaj glupot bo ja przy niej spedzilem naprade duzo czasu i jesli ktos ma 60zl. do wydania to bdzie z tego GF'a zadowolony mimo swoich wad jakie posiada karta.

I jeszcze raz powtorze przeszedlem na tej karcie NFS:U2, HL2 oraz GTA3/VC i wiem do czego ta karta jest zdolna. Nie jest to rewelacja ale daje sobie rade.

I niech zgadne jestes czlowiekiem dla ktorego liczy sie tylko grafika w grach i pkt w 3DMarkach i jesli karta nie ma min. 2000pkt. w 3Dmarku03 to jest szajs.

I ja czesto gram w taka fajna gierke o nazwie Eggsucker jest ptosta, bez graficznych bajerow i dziala idealnie na starym PII300MHz z s3Virge. Polcam ta gre bo jest naprawde super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam od tej karty wydajności niewiadomo jakiej, w końcu wiem ile jest warta. ; ] A te ostatnie zdanie w moim powyższym poście jest ironią (trudne słowo :P). No na dzisiejsze czasy jest ona już przestarzała, no ale np. jak ktoś sprzedaje swoją kartę grafy, ma uzbierane trochę kasy na lepszą, to wiadomo, że sobie jakąś musi sprawić. Gf 4 mx 440 jest jak znalazł jak na tymczasową kartę. U kolegi framerate był rzeczywicie straszny, ok 22 fps, czeste doczytki, przycinki, sprawdzalismy frapsem.

 

"I niech zgadne jestes czlowiekiem dla ktorego liczy sie tylko grafika w grach i pkt w 3DMarkach i jesli karta nie ma min. 2000pkt. w 3Dmarku03 to jest szajs".

 

Hmm jakby ci to powiedzieć, spójrz na moją sygnaturkę. I co widzisz... 2000 pts w 03. I powiem ci, ze choc posiadam stosunkowo słabą kartę, nie liczy się dla mnie w dużym stopniu grafika w grach a w 3D Markach tym bardziej. Mam to co mam i muszę się z tym pogodzić. Najważniejsze w grach wg mnie to dobry klimat, fabuła, grywalność, grafika niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobił się mały offtopic, o..... życiu....

 

 

jak wyżej ten geforce jest jakim odpowiednikiem radeona

1671667[/snapback]

Jeśli chodzi o wydajność to myślę, że to taki R9200SE....

a jeśli chodzi o funkcję chipu (shadery itp...) to taki R7500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon

To powinienes zrozumiec ze GF4MX moze i daje gorsza jakosc grafiki ale da sie na niej jeszcze pograc i to nie jest szarpanie tylko normalna plynna gra na poziomie 30-40fps. I nie mowie toutaj o wersji 64bit'owej bo ta niestety nie wyrabiala jak powstala ale 128bit'owa jest calkiem calkiem i nikomu nie bede wmawial aby kupil GF4MX zamiast R9000 lub 9200 poprostu uwazam ze karta jak na swoje lata i cene za jaka mozna ja kupic daje wystarczajaca wydajnosc i mozna na niej jeszcze sobie pograc ;).

Co do kolegi to moze mial cos w systemie walniete lub ten pentium nie wyrabial ja gralem na Athlonku 1900+ i bylo calkiem calkiem. Oczywiscie mowie o rozdzielce 800x600 a nie 1280x1024 chociaz na 1024x768 tez gralo sie plynnie(caly czas mowa o NFS:U2 :P) ale czesciej chrupalo oraz grafa byla ustawiona na maxa(bez FSAA oczywiscie).

 

PS

Co to Ironia wiem bo zdawalem juz jakis czas temu mature oraz lubie czasem sobie poczytac jaks dobra ksiazke ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heu heu... Wiem, że ty wiesz co to ironia ;) też lubie książki sobie poczytywać. Sry za OT.

 

A taj apropos kolegi, to właśnie system miał stawiany na nowo, jak sprawdzaliśmy. Możliwe, że pentium nie wyrabiał no ok ;) niech już ci będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mxów, to miałem kiedys Gainwarda GS MX460. Kręcił się nieziemsko, pamięci na troche powyzej 700MHz!. No ale cóż, brak shaderów, to wada, dyskfalifikująca teraz karty z serii mx w seri low-end, więc lepiej kupic jakiegoś radeona 9200, aha co do kłótni na temat gier, które na mxach chodzą: HL2 chodził na rivie 2 tnt ;>. odpowiednikiem mx440 128bit pewnie bedzie jakis radeon 9000 - 9200 wydajnościowo, a technologicznie to... coś z serii 7xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa jak grafa dzisiaj juz żadna rewelka...Za dw lata nasze bedą do nieczego , ciekawe o co wtedy będziemy sie spierali?

Swoją drogą taka wymiana zdań, wszystkie za i przeciw sie przdadzą.Przynajmniej co niektórzy(mam na myśli mnie) przy okazji poduczą sie o mozliwościach i technologiach starszych kart.

Dzięki za oftop.

Peace... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzis taka karte ;P [doplacilem 20zl do mojego GF2mx32mb:) ) i nfs u2 na max detalach, bez FSAA oczywiscie 1024 smiga z 30-40 klatek, zdziwilem sie ze az tyle moze dac. taka mala zmiana. na s. 2300, nie kreconym. a wlasnie trzeba sprawdzic jak to sie kreci :D rdzen 250, pamieci 340, ile da sie z tego wyciagnac(ee czy to czasem nie jest jakis 64 bitiowiec?) opakowanie i ksiazeczka wskazuja na 128 bitow, ale w riva tunerze pokazuje mi 64, cholera, trzeba sie bedzie wybrac do sklepu. *nie kupilem tej karty do grania*, jedynie czasami w nfsa. wiec bez zbedny komentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na moim mx440 ciągne w smarku 2001 se 6924 punkciory, sprzęt mam taki jak w sigu. Katra jest 64 megowa 128 bit i nfsu2 śmiga elegancko i nawet dooma3 przeszedłem na tej karcie :D Ogólnie to daje rady :D

1687504[/snapback]

moj przy ustawieniach 300/400(standardowe 250/333) na semp 2300@1900MHz,256DDR400 wyciaga niecale 5000 hm..chyba to jest 64 bitowiec, wrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...