Skocz do zawartości
Gosu

Nowy Komp.socket A,albo 939...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam następujący problem,będe mial do dyspozycji 2650-2800 zl,siostra chce odkupić odemnie mojego kompa za 2300 zl(z jednym dyskiem 40 gb,512 ramu,bez stacji dyskietek,i bez nagrywarki dvd)do tego mam w tej cenie kupić jej monitor.No i dogadalem się z nią wie co i jak więc wałka na rodzinie nie będzie :D

Mam do wyboru sprzedac jej swojego kompa bez czesci ktore wypisalem w nawiasie,i przejsc na Socket 939 gdzie kupie Venice 3000+ DFI Lan Party Ultra-D (albo Abit AN8/AN8Fatal1ty,Radeon x800gt HISa,z iceq turbo II i 1gb ramu hynixa(jedna 512 idzie z mojego kompa do mnie)do tego pare innych rzeczy jak zasialcz itp,etc,obudowa i takie tam [ciach!]ly.

NO i zastawniam sie czy nie zrobic tak ze nie sprzedam jej swojego kompa a kupie jej podbnego na socket A,z tym ze dam jej swoja grafe a sam w cenie tego co mam kupic dla niej kupie Radeona x800xl 512 ramu hynixa(bede mial wtedy 1,5gb)jakis dysk twardy.Co myslicie,co bedzie lepszym wyborem,wydaje mi sie ze mój obecny komp starczy jescze na jakeis 2a lata,a po upgraidzie w wariancie nie przechodzenia na S939 bede mial znacznie lepsza grafe,i wiecej ramu.NO i siostra bedzie miala kompa podbnego do mojego.Czy jest sens zrobic w ten sposób?Czy od razu przechodzic na s939 z gorszą grafa i ,za troche wieksze pieniądze?Bo przeciez i tak chyba kompa bym zmienial za 2-3y lata nawet tego z s939,a wydaje mi sie ze po upgradzie moj obecny wariant (z opisu) na soceta A(zmiana grafy i wiecej ramu uprgade)pozwoli mi cieszyc sie sprzetem ponad rok.Mam dylemay,prosze doradzćie coś :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy nami...

jestes pierwsza osoba ktora planuje zmiane kompa za '2 lata' :)

ja sie boje zmieniac kompa teraz bo nie wiem czy za 6 miesiecy nie wejda technologie ktore wywroca swiad up-side down....

a co bedzie za dwa lata? jakiego kompa bys teraz nie kupil za 2 lata bezie zlomem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe,ze za dwa lata juz nie bedzie tak kolorowo,no ale nie bede przeciez co chwila zmienial platfory teraz powiedzmy ze przejde na s 939 a potem co s m2 ?s 1410 (Grunwald story :-) ) itp.ALberto jak duzą zmiane odczułes?A co do s939 wkurza mnie to ze od nowa bede sie musial uczyc podkrecania itp,te wszytskie dzielniki,no i podbno DFIl Lan Party 4 ultra-d ma problemy z hynixami.Sam nie wiem,czy wedlug was nowa platforma da mi wiekszego kopa z Radkiem x800gt i 1 gb ramu czy ta z x800xl i 1.5 gb ramu?

 

UPDATE.

Właśnie tak pomyślałem ze moze wezme tą płytkę http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2326

 

WTedy będe mógł siostrze kupić np Radka 9800pro,i wtedy bede mogl wydac wiecej np na ramy,i inne rzeczy.A swojego wykręconego Radka za czas jakis zmienie,na inna grafe na AGP.W sumie to NF3 chyba nie jest o wiele gorszy od NF4,nie ma saty II pci-e,i innych dupereli.Co myslicie o takim rozwiązaniu?Warto?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że NF4 z PCI-e

1676197[/snapback]

Tak,z tym ze to będą wieksze koszty+zmiana grafy pod pci-e a to się równa dodatkowe zielone :D Sądząc po konfigu jaki posiadasz to nie robi ci to róznicy,jak bym mial fundusze na sprzęt tego typu,to bez wątpienia bym go kupił.A tak swoją drogą,to co ty jesteś inwestorem jakimś?Niezły sprzęt :lol:

 

Update

Ah tam jest na dole "marzyć każdy może" : D dobre,dobre :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy nami...

jestes pierwsza osoba ktora planuje zmiane kompa za '2 lata' :)

ja sie boje zmieniac kompa teraz bo nie wiem czy za 6 miesiecy nie wejda technologie ktore wywroca swiad up-side down....

a co bedzie za dwa lata? jakiego kompa bys teraz nie kupil za 2 lata bezie zlomem....

1675847[/snapback]

Ja raz na ok. półtorej roku robie duże upgrade (czyt mobo, proc)...

Grafy wymieniam częściej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...