Skocz do zawartości
HaL

Zaćmienie Słońca

Rekomendowane odpowiedzi

juz 3 pazdziernika bedziemy mogli ogladac czesciowe zacmienie slonca w Polsce ... pisze o tym teraz bo warto temu sie przyjrzec ... ma byc zakryte maksymalnie 45% slonca i dlatego pewnie czesc ludzi nie zwroci nawet na to uwagi ... zacznie sie kolo 10 , maksimum 11:30 ...

 

http://news.astronet.pl/news.cgi?5071

 

warto sie zaopatrzyc w jakas szybke spawalnicza i popatrzec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r:

Ja też bym pojechał!!! Nie interesuję się specjalnie astronomią ale zaćmienia to fajna sprawa!!! Ile taki wyjazd kosztuje??? B)

 

Może ktoś wie kiedy będzie w Polsce kolejne zaćmienie - jakieś takie wysokoprocentowe (bez skojarzeń :-D ) bo nie chce mi się po witrynkach astronomicznych grzebać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r:

Ja też bym pojechał!!! Nie interesuję się specjalnie astronomią ale zaćmienia to fajna sprawa!!! Ile taki wyjazd kosztuje??? B)

Z 10k minimum, a tak realnie to 15-20k :? (a jak na miejscu okaze sie, ze nie ma pogody to ostro prze****ne;]) . Trzeba mieć na uwadze, ze "dojazd" z Polski na Wyspe Wielkanocną jest ciut skomplikowany;] Najpierw samolot do Chile, poźniej prom na Wyspe... Sam prom to koszt 4-5k... :?

 

Może ktoś wie kiedy będzie w Polsce kolejne zaćmienie - jakieś takie wysokoprocentowe (bez skojarzeń :-D ) bo nie chce mi się po witrynkach astronomicznych grzebać???

1678488[/snapback]

Całkowite bedzie zdaje sie za ok 40 lat, o ile mnie pamiec nie myli. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 10k minimum, a tak realnie to 15-20k :? (a jak na miejscu okaze sie, ze nie ma pogody to ostro prze****ne;]) . Trzeba mieć na uwadze, ze "dojazd" z Polski na Wyspe Wielkanocną jest ciut skomplikowany;] Najpierw samolot do Chile, poźniej prom na Wyspe... Sam prom to koszt 4-5k... :?

Całkowite bedzie zdaje sie za ok 40 lat, o ile mnie pamiec nie myli.

1678523[/snapback]

O kurde!!! :-( Chyba jednak pozostanie czekanie 40 lat na zaćmienie w Polsce :-D No jakbym taką kaską dysponował to bym sobie kompika z sygnaturki ostro odmłodził a jeszcze na jakiś wypadzik (trochę bliższy) by styknęło!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o całkowitym zaćmieniu słońca w Polsce bo najbliższe jest w piątek, 7 października 2135 roku. W Polsce cień Księżyca przejdzie przez Wrocław, Wałbrzych, Katowice, Kraków, Zakopane, Bielsko-Białą, Żywiec, Jelenią Górę.

http://news.astronet.pl/news.cgi?3133

Edytowane przez Plum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o całkowitym zaćmieniu słońca w Polsce bo najbliższe jest w piątek, 7 października 2135 roku. W Polsce cień Księżyca przejdzie przez Wrocław, Wałbrzych, Katowice, Kraków, Zakopane, Bielsko-Białą, Żywiec, Jelenią Górę.

http://news.astronet.pl/news.cgi?3133

Faktycznie - nie chciało mi sie samemu szukac :) . Nie wiem skad mi sie ten 2047 rok ubzdurał;]

 

za te 15-20 k co potrzeba na wyjazd na wyspe wielkanocan to mozna  jaka łajbe kupić i odszykował i samemu można by popłynąc , do 2010 5 lat to akurat mozna sie żeglować nauczyć :)

Nie wiem jak Ty, ale ja bałbym sie płynąc przez Atlantyk 'wyszykowaną' łajbą za 15k :lol: . Zwłaszcza, ze potem trzeba oplynąc okryty złą sławą przylądek Horn:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hie hie, no to nasze dzieci sobie może obejrzą zaćmienie słońca [; no chyba że przeszkodzi rok 2012 [; a co do wyspy wielkanocnej, to może na piffko sie tam zmówimy? Akurat 18 będe mieć [; i bardzo chętnie bym sie tam wybrał by obejrzeć owe zaćmienie słońca [; to jak? Zamawiamy już bilety by jak najtniej polecić? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty, ale ja bałbym sie płynąc przez Atlantyk 'wyszykowaną' łajbą za 15k :lol: . Zwłaszcza, ze potem trzeba oplynąc okryty złą sławą przylądek Horn:>

1678910[/snapback]

A nie lubisz dreszczyku emocji??? :)

hie hie, no to nasze dzieci sobie może obejrzą zaćmienie słońca [; no chyba że przeszkodzi rok 2012 [; a co do wyspy wielkanocnej, to może na piffko sie tam zmówimy? Akurat 18 będe mieć [; i bardzo chętnie bym sie tam wybrał by obejrzeć owe zaćmienie słońca [; to jak? Zamawiamy już bilety by jak najtniej polecić? [;

1679066[/snapback]

Co ma być w 2012 - koniec świata? Widzę że nie jestem na bieżąco z takimi informacjami!

Co do biletów to jak mi załatwisz największą zniżkę - tak z 90% to mogę się z tobą wybrać :wink: !!! Ja już wtedy spokojnie 18 przekroczę B) !!!

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie w sumie ciesze, w poniedzialek mial mnie czekac duuuzy sprawdzianik z fizyki a dzis sie dowiedzialem ze go nie bedzie bo bedzie na zaćmieniu :) (Pan profesor oczywiscie) :D

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi sie uda fote zrobic nawet [; dzis dla testu szczelilem fote sloncu ;p aparat minolta dimage x31 i filtr od maski spawalniczej [;

 

max zoom optyczny

Dołączona grafika

 

max zoom cyfrowy+optyczny

Dołączona grafika

 

bedzie fajnie widac zacmienie? :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lubisz dreszczyku emocji??? :)

"Dreszczyk emocji" to byłby w wyszykowanej łajbie za 150k - w takiej za 15k to samobojstwo :lol:

 

Co do biletów to jak mi załatwisz największą zniżkę - tak z 90% to mogę się z tobą wybrać :wink: !!! Ja już wtedy spokojnie 18 przekroczę  B) !!!

Bankowo jakies koło astronomiczne bedzie organizowalo przelot... W grupie taniej wyjdzie, moze nawet ponizej 10k (tylko na zaćmienie i z powrotem);]

 

moze mi sie uda fote zrobic nawet [; dzis dla testu szczelilem fote sloncu ;p aparat minolta dimage x31 i filtr od maski spawalniczej [;

A to Ty nie masz teleskopu przypadkiem? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zdjęcia zaćmeinia :) zrobione analogowym aparatem jakieś 10 lat temu z mojego balkonu.. przez klisze czarną... Pamiętam że na dworze zrobił się ciekawy półmrok.. tak środek dnia a coś jakby wisiało w ppowietrzu.. na myśł mie przychodziły sceny jakby obcy przylecieli jakimś przeogrmonym "ufem" i zsłonili tym samym słońce :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była ładna pogoda :P ale nie dość że nie miałem aparatu przy sobie to jeszcze przegapiłem kluczowy moment :/ ale o 12:00 jescze było widać kawałeczek zasłonięty, fajnie to wyglądało przez 2 filtry z FDD 3,5 cala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...