Skocz do zawartości
victor89

Kingstony Nanya Cl3 - Poważny Problem

Rekomendowane odpowiedzi

A więc.. dzisiaj rano postanowiłem pobawić się memkami

Świadom tego że abit nf7 zawyża napięcia na ramach, zapodałem 2,9v na kingi, wrzuciłem timole 2-2-2-5 1T i odpalam memtesta.. po 45minutach postanowiłem że sprawdze w windzie odczyty, reset, wlazłem do biosu by podżyłować je troche, ustawiając FSB na 205.. nie wstały, reset biosu, kom wstał, więc do biosu, 2-2-2-5 i do windy... BSOD

oczywiście zapomniałem dać im 2,9v :] (w międzyczasie konieczny był fix boot)

zapodałem, wbijam do windy... ale coś tak drętwo się pracuje :/

no nic.. reset, wsio na deafult, komp odpalił wlazł do windy, wyłączyłem monitor i na śniadanko posuwam :D

po sniadanku włączam monitor, BSOD.. i zrzucanie pamięci fizycznej jądra... reset... i to by było na tyle :( Czy to padły memki?

Konfig:

Abit nf7

athlon 2000+ Tbred B0 (wtedy ustawiony na 8x200@1,6v)

kingsston 256mb nanya

modecom mc 350W

 

czy to padły memki czy coś innego... w nocy bawiłem się prockiem , poszełd stabilnie na 2,4Ghz... odkręciłem rano procka, zaqczałem bawić się memkami i klops :( (procek nie przekraczał wtedy 48*C (na 2,4Ghz@2v)

 

Proszę o diagnoze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jestes . Timingi 2-2-2-x 2,9V na kosci nanya :)

 

moze sie system rozsypal .

pamieci maloprawdopodobne zeby padly bo memtestem niespociles ich bardzo.

Moze clear cmos. Ta plyta tez ma dziwne fochy. Moze ponowne flashowanie biosu.

 

sprawdz pamieci goldmemory. jak sa sprawne to uszkodzilo sie kilka plikow w windzie jak uruchamiales na podkrecowych mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde viktor ty masz naprawde zryty czerep- zajechałeś raz płyte potem 2 raz tym razem na amen. Miałeś dozbierać na nowa i przestać kręcić bo wybitnie kończy to sie u ciebie awariami sprzetu. Ulitował sie forumowicz na labie i zasponsorował płyte to znowu coś zjechałeś.. :mur:

 

A ustwić takie timingi na tych kościach to naprawde trzeba mieć talent do psucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna diagnoza - memkom nic się nie stało, świetnie sie czują... abit sie rozjechał.. mam naszczęście gwarancje więc bez paniki :)

1683227[/snapback]

Moja rada:

1. ustawiles za wysoko timingi dla tych kingstonow na kosciach nanya przy 2.9v

2 Nf2 nie lubi command rate 1 , musisz dac CPC of (trzeba wgrac bios Merlina)

3. Uważaj jak podkrecasz: przeczytaj sobie FAQ

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, chyba się obejdzie bez oddawania.

Mam takiego samego kingstona i on ma chyba jakieś zabezpiecznia przed o/c.

Przed wymianą na nową, miałem pamięć elixira na timingach 2.5 3 3 6. Gdy włożyłem kingstona komp się odpalił i tylko nie było obrazu (tak jak u ciebie). Włożyłem starą pamięć i przestawiłem timingi i taktowanie na auto. Wszystko działa! Jeśli już nie masz starych pamięci to zobacz sobie na stronie producenta biosu do twojej płyty, lub na instr. mainboard jak to tam masz w menu. Po włączeniu kompa wciskaj del aż komp nie przestanie myśleć :lol2: . Później musisz po omacku, bez obrazu przestawić timingi na auto idąc po instrukcjach *(ile strzałek w dół, ile w góre, kiedy enter).

 

w komisie to ci dużo nie pomągą bo płyte masz na 99% sprawną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna diagnoza - memkom nic się nie stało, świetnie sie czują... abit sie rozjechał.. mam naszczęście gwarancje więc bez paniki :)

1683227[/snapback]

Może abit umarł sobie poprzez te 2v na cpu :blink: jeżeli tak bedziesz traktował sprzęt to niedługo proc Ci zdechnie bo na AC 2v to juz lekki Hardcore..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...