Skocz do zawartości
derwu

do usunięcia

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze te 16 Mbit to duzo za duzo na 25 osob przez 1 ap.

watpie zebys przetoczyl 16bit naraz do wszystkich. Jeszcze wystarczy ze 1 osoba zlabie robaka/wirusa i masz lacze zawalone. Czyli klania sie dobre zabezpieczenie sieci.

Przy 25 osobach w sieci przy 1 AP film 700MB bedzie sciagal sie strasznie dlugo. Te 54Mb na AP to teoria w najdoskonalszych warunkach.

Wystarczy 2-4Mbit lacze. Wszyscy beda siedziec w necie naraz ???

to ztych 16Mb ponad 10Mb bedzie niewykorzystane, czyli przeznaczone na sam serwer czyli hosting.

 

Wykupcie 2-4Mb. Postawcie serwer i np. 2-3 AP.

Napewno zabron instalowania programow P2P. Bo zawala siec polaczeniami i juz granie w sieci bedzie utrudnione (wysokie pingi) AP kolejkuje wszystko a ze bedzie tego duzo to bedzie sie czekalo dlugo na odzew z zewnatrz.

Postawcie na serwerze program P2P i udostepnij haslo do zdalnego adminstrowania dla innych (Emule) i siec bedize odciazona.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam to co Luki proponuje z p2p. Ja mam neo emulek sobie chodzi 24/7 z 5 minutowymi przerwami na odswierzenie ip. Bedac np. w szkole mam latwy dostep do tego co zciagam :)

Edytowane przez -[rYu]-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Zasilacz tylko sprawdz zeby byl dobry. Najlepiej kup osobny jakis Modecom 350W.

Ram 1-2GB jak chcesz postawic klienta P2P i udostepniac inne uslugi.

 

3-5.

Modem DSL z TP :) -> Serwer/router - linux - zarzadzanie pasmem i uslugami. -> drugi komp na ftp i Emula - > 2 AP w dwoch kierunkach :)

 

Na 1 AP bedize to dzialac ale czasmi bedzie sie mulilo. Lepiej dac 2 AP.

Jak bierzesz DSL np 4Mb/512kb to dokup sobie dodatkowe 512 k i bedzie 4/1Mb :)

A masz szanse na te 4Mb ??? Musisz miec blisko do centrali zeby to sprawnie dzialalo na zwyklej miedzianej parze ;P

 

Jako router postawic cos slabego np. Celek 600, Duren 800, kilka GB i 256MB ramu i udostepnic na nim serwerek www. dostepny na zewnatrz.

Drugi postawic lepszy (ten co proponujesz). Zainstalowac Emula i udostepnic dyski w sieci.

 

Instalujesz Emule na serwerze (napewno opcja w wersji windowsowej, niewiem jak na amulu linuxowym) i tam jest opcja sewera www ktory udostepnia panel zarzadzany przez www - minusem jest tylko jedno haslo.

 

Pomysl sobie czy wszyscy beda wykorzystywac te twoje 500KB ???

Sciaganie bedize na jednym kompie a reszta bedzie uzywac tylko do WWW GG Gry sieciowe. Jak dobrze skonfigurujesz to wystrczy im po 20KB/ 150Kb a wtedy mozesz podlaczyc 25 osob. Jednoczesnie i tak bedize siedzialo max 10 osob wykorzystujacych te 150kb. a reszta po kilka kilo.

post-4143-1128537758_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja glupi chcialem proponowac jakies zasilacze redundacyjne do serwera, a tu tracer :)

Zasilacz zmien na dzien dobry :)

1 AP sie za szybko zapcha postaw 2, tak, jak pisza przedpiscy :)

Pozatym troche namieszam jesli moge - jesli to ma byc maly serwer www+ router, to moze cos na via epia? Mysle, ze wystarczy, a zuzywa znacznie mniej pradu.

Edytowane przez mick1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu jest chyba cos nie tak :mur: Czytam posty i nie moge uwiezyc w to co czytam.. Wytlumaczcie mi i samemu zainteresowanemu po co doradzacie mu kilka AP skoro ma do dyspozycji kompa ktory chodzi 24/7? Sluchaj wyjdzie lepiej i taniej jak kupisz do tego komputera sieciowke w granicach 200zl (polecam przejsciowke z miniPCI i karte na Prismie badz Hermesie w graniacach 200mW) Postawisz na tym linuxa (jesli sie nie znasz za przyslowiwa "flaszke" nie jeden student Ci to zrobi) i masz Router (kolejkowanie, limity P2P), AP i Serwer Plikow/WWW ktory nigdy sie nie zatka. Bez zadnego kombinowania z zdalnym zarzadzaniem P2P bo to bezsensu. Jesli chce powaznie bawic sie w hosting to DSL od tepsy sie do tego nie nadaje zupelnie - 512 uploadu to zamalo nawet dla was o czym sie przekonac szybko (radze kupic drugie 512 up - chyba mozna?) musialbyc ustawic przyzwoiti lmit na transfer ale wtedy juz zupelnie nic by nie zostalo dla was. Po "miedzi" nie da rady wiecej niz 8mbit (chyba ze 2m od centrali:)) i to ADSL'u wiec nie wiem czemu Tepsa Ci robila smaczek na lacze 16mbit ktore oczywiscie jest do osigniecia ta czy inna metoda.

Ktos wspominal o 5Ghz - czestotliwosc nie ma nic wspolnego z przepustowoscia to taka dygresja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie mam sily pisac w tym poscie!ta siec to jakas paranoja bedzie chyba a admin nei da rady z podstawowymi problemami!

chlopie daj sobie spokoj z ta siecia niech ktos inny to zrobi za ciebie(duzo osob sie znajdzie za nieduza kase, ale kompetentnych), bo naprawde bedziesz mial wiecej nieprzyjemnoesci i problemow z uzytkownikami!pamietaj ze inwestujesz i podpisujesz umowe z tp(podejrzewam ze na 24 miesiace), przy pbecnej twojej sytuacji i wiedzy wroze ci wspolprace ze wszystkimi do konca tego roku!pozniej mozesz zostac sam z 4 megowym dslem!

 

sory ze tak pisze ale naprawde mnie cos bierze jak widze ze tacy ludzie biora sie za takie rzeczy!pozniej cierpia na tym inni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze niewyedytowalem!

co do dsla jest opcja 4096/512 i nic wiecej!mozliwosc wykupienia ul jest tylko w 1 i 2 mega!

 

co do ap to chodzi mi o ilosc sieci na 2.4GHz!a swoja drogo na tsunami uzyskalem 8 mega symetryczne, co chyba na 2.4 jest slabo mozliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleję się za przeproszeniem do tematu. Chciałbym zrobić sobie z jedengo starutkiego komputerka rozdzielacz do internetu. Jaki sys op by się do tego najlepiej nadawał? Kompuerek jest na tyle dobry, że 2000 Serwer ruszy na nim. Czy też jakiś linuks? Jaki ewentualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleję się za przeproszeniem do tematu. Chciałbym zrobić sobie z jedengo starutkiego komputerka rozdzielacz do internetu. Jaki sys op by się do tego najlepiej nadawał? Kompuerek jest na tyle dobry, że 2000 Serwer ruszy na nim. Czy też jakiś linuks? Jaki ewentualnie?

1685244[/snapback]

jesli to ma byc router.

najlepiej nada sie mała wersja linuxa.

Wszystko zalezy o liczby odbiorcow. Jesli to sa 2-3 osoby to najlepiej sprzetowy na poczatek. Oszczednosc miejsca i pradu :)

Zeby administrowac linuxem to trzeba miec troche o nim pojecie.

 

Jak ktos mu postawi ten serwer na linuxue to bedize problem pozniej z adminstracja.

 

Zeby tylko uruchomic taka siec wystarczy DSL z TP , odrazu daja modem . dokupujemy tylko router WiFi i mamy siec :)

Tylko ze jak odbiorcy sie rozkreca to bedzie chodzilo to strasznie ;P

 

Z tymi kartami na PCI to tez zalezy gdzie bedzie mial serwer. Jak bedzie to kilka pięter to najlepiej AP.

Jest duzo mozliwosci budowy takiej sieci i wszystko zalezy od kilku waznych czynnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

derwu: podsumuje, co ja radze :)

1. Serwer w takiej konf. w supelnosci wystarczajacy na to, co chcesz zrobic.

2. Jesli Ci zalezy na bezpieczenstwie, to 2 dysk w mirroring i lepszy zasilacz (a najlepiej 2 redundacyjne).

3. UPS

4. Jesli nie chcesz narzekac na spowolnienia w sieci, to 2 AP (Zawsze mozesz postawic 1 AP i zarezerwowac pieniadze na 2 sztuke, postawic ja w momencie, kiedy uznasz, ze trzeba - wg mnie uznasz to dosc szybko).

5. Spokojnie komputer bedzie robil za serwer i router, wiec nie kombinuj z 2 serwerami, bo to za duzo nie da (pod warunkiem, ze dobrze skonfigurujesz zabezpieczenia - wg mnie jedyny powod rozdzielania routera i serwera WWW//FTP i czegotam jeszcze, to zabezpieczenie serwera z uslugami).

6. Z powodu oszczedzania pradu i wygody zastanowilbym sie nad jakas platforma na VIA EPIA.

To chyba tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej rozbudowujesz to, widze :)

Tyle, ze wg mnie troche niepotrzebnie - w tym drugim budynku Ci router niepotrzebny (nawet niewskazany wg mnie - troche komplikujesz sobie monitoring, chyba, ze chcesz wykorzystac w tym routerze tylko AP i switch).

W tym pierwszym, na Twoim miejscu jako router wykorzystalbym serwer, jesli tam nie ma byc zadnych krytycznych aplikacji (baz danych firmy na przyklad).

Masz zapas mocy, ktory to umozliwi, a dzieki temu znacznie wieksza mozliwosc konfiguracji lacza - priorytetowanie ruchu, przydzial pasm, monitoring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze on narazie stawia poprostu siec aby wogole ruszyla.

wiadomo ze lepije postawic serwer na linuxie i miec cala siec pod kontrola.

ale na tym trzeba sie znac :P nienauczy sie tego tak szybko.

na bloku ma stac tylko jako ap i switch. bo lepiej postawic jeden ap i wykorzystac kable na odbiorcow niz kazdy mialby kupic karte wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Jakoś mi sie nie widzi zintegrowany procesor ...

1686157[/snapback]

i to jest wlasnie to o czym mowilem na samym poczatku - wszyscy leca owczym pedem za gighertzami i giabajtami. Co zlego jest w epii z zegarem 800-1000mhz ? ze sie filmow nie a ogladac ?

Niech kazdy kto twierdzi ze do takich zastosowan procek ma miec minimum 2ghz rzuci okiem na oferte soekrisa. Oni produkuja komputery jednoplytowe do profejsonalnych hotspotow - najmocniejsza maszynka ma tam 266 mhz....

 

no ale jesli ci sie "nie widzi" tak slaby komp, to trudno.

 

edit: gdzie ty widziales anteny panleowe 11 i 13 dbi ? na allegro ? :lol:

anteny kup u powaznego producenta a nie u majsterkowiczow z allegro (www.interline.pl , www.netus.com.pl) - kto tanio kupuje, dwa razy kupuje...

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skorzystam z oferty Interline, mają ciekawą ofertę, fajny kalkulator ;), dośc wyskie ceny :(, ale w zamian mam nadzieję, dostanę porządy sprzęt ?

1687539[/snapback]

zdecydowanie tak. o tzw wassermanach juz slyszalem niepochlebne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...