Skocz do zawartości
didzej

Windows Xp I Feralny 'write Cache' Na Raidzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kartę raid na PCI model ITE 8212F (ATA 133) i mam postawiony raid w stripie (2xWD80GB). Jak wiadomo windowsy z rodziny 2k, XP, 2003, x64 posiadają MALEŃKI bug odnośnie kontrolerów raid (rozpoznawane jako urządzenia SCSI), i w związku z tym nie można włączyć w windzie buforowania zapisu -> write cach-u (wyjątek kontrolerów firmy Silicon Image z rodziny 3112 jest mi znany -> łata windy + stery i bios). W jednym z postów chyba na tym forum przeczytałem, że ten problem już praktycznie został rozwiązany na nowo pojawiających się na rynku kotrolerach. Dlatego moje pytanie dotyczy kontrolera raid zintegrowanego w chipsecie nForce3 250. Posiadam płytę z tymże chipsetem Gigabyte GA-K8NS, i pokusiłem się o przetestowanie raidu płyty. I co -> w windzie dalej nie ma możliwości włączenia write cachu !. Może jest to związane z tym, że dyski mam podłączone do zwykłego ATA133, może na SATA ten raid chodzi z włączonym write cachem. Jeżeli tak by było to kupuję przejściówki ATA->SATA i mam problem z głowy. Dlatego zwracam się do forumowiczów, czy może ktoś ma działającego raida na tejże płycie, lub chociażby chipsecie i obsługuje on write cache? Bez write cachu nie dość, że win się odpala u mnie minutę, to kopiowanie jest na poziomie pojedynczego dysku -> tragedia (w HDTachu mam max. 60MB/s). Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery mam najnowsze, bios też. Chodzi mi głównie o to czy ktoś ma aktywny write cache na tym chipsecie. Sam start systemu można wytrzymać, ale transfer mija się z celem posiadania macierzy. Na jedej ze stron analizowane były różne kontrolery raid i powiem szczerze raid nForca 3 250 wypadł na tle innych rewelacyjnie (ale w trybie SATA). Dlatego chodzi mi o to czy to coś da jak przejdę na SATA, bo nie chce kupować przejściówek tylko po to żeby się przekonać, że to i tak nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...