Skocz do zawartości
Manex

Problem Z Odtw.mp3

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z odtwarzaczem mp3. koleżance wpadł do... kibla(:D) i teraz jak coś się naciśnie to ekran się tylko podświetla i odtwarzacz piszczy. podłączyłem go pod kompa przez usb i widać wszystkie pliki znajdujące się na odtwarzaczu. można go jakoś naprawić? czy nie bawić się tym bo nie ma szans na naprawe tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuć go do spirytu tak jak sie to z komórkami robi, tylko wymonuj jakoś wyświetlacz przed tym. Niech pomoczy sie 24h w spirolu, a potem 24h w ciepełku sie suszy. Alkohol wyciągnie wode ze wszystkich zakamarków, a i sam szybko odparuje. Tylko bron boże nie używaj spirytusu salicylowego (mój kolega kiedyś tak "naprawiał przemoczoną komórke) bo po wyschnięciu zostawia on syf po sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz jest suchutki. a mimo to nadal nie działa. słyszałem że jak elektronika zamoczy się a dopływa do niej w tym czasie prąd(w tym przypadku przez baterie) to następuje spięcie, i do wywalenia :( chyba raczej nic z tym nie zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i sie da ....przejdz sie do serwisu z komórkami i sie zapytaj, jak sprzedawca bedzie w miare obeznany to ci to zrobi.

Ja mam znajomego ktory prowadzi komis, kiedys z nim o tym rozmawialem i powiedzial że po zalaniu na sciezkach zostaje syf i trzeba cala komorke rozebrac i kazda sciezke wyczyscic - sa do tego specjalne srodki, ale nie jest to spirytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisach gsm używają do tego Spirytusu (izopropanolu) i wanienek ultradźwiekowych.

 

Ale nie we wszystkich przypadkach jest to konieczne np. kumpel wniósł swoją siostre w ubraniu do wody, nie pomyslał że ona ma komórke w kieszeni. N3100 padła w wyniku kapieli w brudnej rzecznej wodzie. Jednak nie wszystko było stracone, po powrocie do domów rozebralismy ową nokie i koleś ją 24h suszył w domu na parapecie- fakt faktem było lato.Jednak takie suszenie poskutkowało i koma ruszyła (teraz już ze 3 miesiace działa bez problemu) "Nie próbujcie tego w domu<lol>"

 

Po zamoczeniu odrazu powinno sie wyjmować baterie bo się sciezki rozpuszczają (costam galwanicznie - nie doszlismy do tego na chemi narazie :> ) jak przez nie płynie prąd.

 

Wiem takze ze słona woda równiez bardzo szkodzi elektronice (ale nie umiem wytłumaczyć dlaczego - czytałem gdzieś na grupach)

 

Po utopieniu w kiblu powinno sie dać sprzęt wyratować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...