Skocz do zawartości
pawelhome

Dziwna Temperatura Durona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam płytkę Gigabyta GA7N400L i Durona 1200 (morgan)

Wgrana jest wersja biosu F11.

Problem polega na tym, że w programach typu MBM5 czy speedfan jest pokazana dziwna temp procka mianowicie -95 C.

Czytałem w FAQ na tweaku, że nieużywane czujniki mogą pokazywać takei wyniki ale ten się zmienia!

Oba pokazują taką beznadziejną temp. nigdzie niemoge odczytać prawdziwej temp. tylko w biosie jest ale również dość wysoka jak na ten proc (55-57 C)

Proszę o pomoc z tym fantem bo ja już sam niewiem jaka jest real temp tego proca :/

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w nowych biosach jst zawyżana temperatura o jakieś 15stopni a co to MBM5 i speedfan trudno powiedzieć zmień sterownik?

1685366[/snapback]

Sterownik do czego?

Raczej trzeba zmienić w ustawieniach MBM z jakich czujników się korzysta i z, którego chipu np. Winbond W83697HF, ect. (misiek, chyba, że o tym myslałeś pisząc "sterownik" :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba pokazują taką beznadziejną temp. nigdzie niemoge odczytać prawdziwej temp. tylko w biosie jest ale również dość wysoka jak na ten proc (55-57 C)

Pewnie dlatego, że to odczyt z diody termicznej, a nie jakiś "idiotyczny" odczyt z podstawki - temperatura jest jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...