Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

przylanczam sie do tego watka, jezeli ktos ma ta plyte to prosze o wszelkie info na temat: mozliwosci oc na tej plycie czy takowe w ogole posiada, stabilnosci pracy oraz wydajnosci zinetgrowanego uklady graficznego(w porownani do kart typu R9550, GF6200 itp), jak z pamiecia tego ukladu? zakladam ze dzieli z pamiecia ram, za wszelkie info thx

a i jeszcze jedno bardzo wazne: czy ta plyta (zintegrowana karta graficzna) posiada wyjscie tv jak tak to jakie i jak sie sprawuje (jakosc obrazu)

Edytowane przez Kaztob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że na temat wydajności może coś powiedzieć pan google.

Np.

Wprawdzie to 939, ale różnicy wielkiej nie powinno być.

 

NA temat opci OC jakie są dostępne można się dowiedzieć z instrukcji obsługi, dostepnej na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieć tak składam na tej płycie właśnie kompa.

jak narazie OC wypada słabo niezbyt chce wstawać przy fsb 250.

Są spore opcje do OC ale niema możliwośći przestawiania napięcia przynajmniej dla Semprona 2500+.

Możliwe że nowy bios by coś rozwiązał.

Oc będe jeszcze testował jakimis programami pod windowsem.

Jak tylko będe coś wiedział to dam znać.

Co do grafiki to na opakowaniu pisze że ciągnie ponad 1000 ptk w 2003 i ponad 4000 ptk w 2001.

Ciągnie oczywiście pamięć z ramu ale ma obsługe wszystkich trybow graficznych które są standardem dla seri 6xxx.

Jak to potestuje to powiem coś ogulnie na jej temat bo narazie to raczej słabiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie to ja tez myslalem o plycie z tym chipsetem

 

Problemy z chipsetami GeForce 6150/6100

dodał: Bryndek » 18:27

Wygląda na to, że firma NVIDIA pośpieszyła się z premierą dwóch nowych chipsetów do płyt głównych: GeForce 6150 i 6100. Znaleziono w nich dwa dosyć kłopotliwe błędy, pierwszy dotyczy opcji zapory ogniowej NVIDIA działa ona tylko na jednym porcie LAN (coraz więcej płyt głównych posiada już karty z dwoma portami LAN) i w dodatku nie zawsze wiadomo na którym. Drugi problem dotyczy obsługi dużych plików a dokładniej ich kopiowaniu. Pliki albo są kopiowane z błędami i są uszkadzane albo nie można ich w ogóle skopiować. Informacja ta nie pochodzi bezpośrednio od NVIDIA a od jednego z producentów płyt głównych i z tego co twierdzą specjaliści nie pomogą poprawki sterownikach, potrzebna jest wymiana całych układów.

 

Ciekawe o jakie pliki chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam tą płytke a do niej:

semp2600+ 64bit a na nim arctic 4tc ss

DDR 400 nanya 256mb 2-3-3-5-1T

samsung 80gb sata 2:

 

no i tak:

ustawienia w biosie

cpu-nb: 600

sb-nb :600

 

ddr: 266

cpu freqency host :310mhz

Dlatego że host jest na 310 to cała reszta ma sie odpowiednio:

Obecnie semp leci na 2,48ghz

htt: 1860

ddr: 206

Napięcia na procu zmienic sie nie da(cpu-z pokazuje 1,432v) a na ramie jest na normal:

Wcześniej htt sie rozpędził do 2000mhz więc mysle że wąskie gardło to ram....

Pói co jest stabilnie,nie katowałem jescze primem itp.

Przy host freqency 314 wingroza sie wieszała.

Ciąg dalszy nastąpi.

 

oto ciąg dalszy:

zmieniłem nanyę na corsair value select 512mb cl2,5

 

no i drobne zdziwienie bo te korsarze na cl2 przy napięciu ultra high nie chcą chodzić.....

 

a nianki wcześniej bezproblemowo na defaultowym napięciu śmigały...

teraz semp na 2,4ghz stabilnie,korszrze na 400mhz(200) a htt na 1800.Może to już proc zaczyna grymaśić...Przekonam sie jutro na asusie kumpla.Aaaa...na nf410 można jajecznice usmażyć :) reszta ok.

Edytowane przez janosikkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tą płytkę i jest jeden mały problem otóż na monitorze nie wyświetla się ekran POST-u chociaż monitor jest

cały czas włączony, monitor zaczyna 'widzieć' ładowanie systemu.

Czy jest jakiś na to ratunek czy trzeba mieć ze sobą cały czas 'dekoder' sygnałów błędów BIOS-u i wsłuchiwać się w głośniczek:)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tą płytkę i jest jeden mały problem otóż na monitorze nie wyświetla się ekran POST-u chociaż monitor jest

cały czas włączony, monitor zaczyna 'widzieć' ładowanie systemu.

Czy jest jakiś na to ratunek czy trzeba mieć ze sobą cały czas 'dekoder' sygnałów błędów BIOS-u i wsłuchiwać się w głośniczek:)?

Pozdrawiam

Za pozno załapuje monitor, do czego ci jest potrzebny ekran POST-u . Jak chcesz wejsc do Biosu to nacisnij F2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylanczam sie do tego watka, jezeli ktos ma ta plyte to prosze o wszelkie info na temat: mozliwosci oc na tej plycie czy takowe w ogole posiada, stabilnosci pracy oraz wydajnosci zinetgrowanego uklady graficznego(w porownani do kart typu R9550, GF6200 itp), jak z pamiecia tego ukladu? zakladam ze dzieli z pamiecia ram, za wszelkie info thx

a i jeszcze jedno bardzo wazne: czy ta plyta (zintegrowana karta graficzna) posiada wyjscie tv jak tak to jakie i jak sie sprawuje (jakosc obrazu)

Mam takie cudo. Sempron 2800+ poszedł na niej na 8x295MHz czyli 2360MHz. Płyta całkiem miła. Ma prawie wszystko co potrzeba do overclokingu, poza brakiem możliwości zmiany napięcia w procesorach bez C'n'Q. Ale to można obejść malując lakierem przewodzącym mostki, które producent chyba specjalnie zostawił na wierzchu. W załączniku wstawiłem zdjęcie tego obszaru płyty, o którym mówię.

 

post-11412-1131850081_thumb.jpg

 

Licząc od lewej kolejne pola to VID0, VID1, VID2, VID3 i VID4. Dla Semprona o nominalnym napięciu 1.4V, aby uzyskać 1.45V malujemy VID1, na 1.5V malujemy VID2 a na 1.55V malujemy VID1 i VID2. Mój Sempronik własnie bryka na 1.55V.

 

Wracając do tematu płyta posiada regulację FSB do 400MHz, mnożniki HTT 5x, 4x, 3, i 2x (5x nie jest dostępny na Sempronie), regulację napięcia na pamięciach do 2.75V (chyba), regulację mnożnika procesora (tylko z procesorami z C'nQ). Zintegrowana grafika jest dość przywoita ok 600 puntów w 3DMarku '05 i ok 1000 w '03. Idzie nawet pograć w NFSU w 640x480 przy full detalach i w 800x600 przy prawie wszystkim na full. Jakość obrazu przyzwoita, ale mogłaby być lepsza, nie jest tak ostro jak na R9550. Jedyny poważny minus tej płyty to tragicznej jakości układ AC'97. Musiałem się przeprosić z Live'm. Od razu proponuję przesmarować radiatory na chipsetach. Na mostku północnym jest gluto-guma :) która raczej bardziej izoluje niż przewodzi ciepło, a na południowym tylko kropelka pasty. Generalnie całkiem fajna płyta jak za te pieniądze. Jeden zmoich bardziej udanych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze faktycznie plyta ma mozliwosci, ile bankow pamieci masz obsadzonych? zastanawiam sie poniewaz slyszalem opinie o problemach z dwoma dwustronnymi modulami 512mb na innych konstrukcjach

aha na ktory biosie uzyskales 8x295MHz (jezeli ma to jakies znaczenie)

i jeszcze jedno: jak wyglada konfiguracja timingow pamieci w biosie?

Edytowane przez Kaztob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta plyte, szczerze mowiac nie jestem zadowolony z jej zakupu. W oryginalnej instrukcji w pdf, ktora przegladalem na stronie asrocka, bios byl bardziej rozbudowany niz w rzeczywistosci. Znajdziemy tam miedzy innymi opcje regulacji mnoznika i napiecia. W swojej naiwnosci myslalem ze dotyczy to plyty z s.754, natomiast opcje te dostepne sa na plycie z s.939 :(

Musze przyznac ze te wasze wyniki w podkrecaniu sa bardzo dobre. Na moim sprzecie z Sempronem 2500 64 bit, udalo mi sie wycisnac tylko 1,75 GHz, co jest raczej zalosnym wynikiem. Niestety przy FSB powyzej 250, nie chce wystartwac. Ma ktos pomysly jak rozwiazac ten problem? Dodam, ze mam bios w najnowszej wersji - 1.50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze faktycznie plyta ma mozliwosci, ile bankow pamieci masz obsadzonych? zastanawiam sie poniewaz slyszalem opinie o problemach z dwoma dwustronnymi modulami 512mb na innych konstrukcjach

aha na ktory biosie uzyskales 8x295MHz (jezeli ma to jakies znaczenie)

i jeszcze jedno: jak wyglada konfiguracja timingow pamieci w biosie?

Mam obsadzony jeden bank. Obsadzenie drugiego zmniejsza stabilność. Nie wiem jak by było przy tym taktowaniu jakie mam teraz czyli 8x295, ale na 8x300 na jednej kości jest prawie stabilny a na dwóch wywraca się przy byle okazji. 8x295MHz na biosie 1.5. Timingi w biosie są chyba dostępne wszystkie łącznie z command rate. Boli tylko brak niższego max memory clock (dostepne są 133, 166 i 200), moze wtedy by mi ten proc wyżej poszedł.

 

Mam ta plyte, szczerze mowiac nie jestem zadowolony z jej zakupu. W oryginalnej instrukcji w pdf, ktora przegladalem na stronie asrocka, bios byl bardziej rozbudowany niz w rzeczywistosci. Znajdziemy tam miedzy innymi opcje regulacji mnoznika i napiecia. W swojej naiwnosci myslalem ze dotyczy to plyty z s.754, natomiast opcje te dostepne sa na plycie z s.939 :(

Musze przyznac ze te wasze wyniki w podkrecaniu sa bardzo dobre. Na moim sprzecie z Sempronem 2500 64 bit, udalo mi sie wycisnac tylko 1,75 GHz, co jest raczej zalosnym wynikiem. Niestety przy FSB powyzej 250, nie chce wystartwac. Ma ktos pomysly jak rozwiazac ten problem? Dodam, ze mam bios w najnowszej wersji - 1.50.

Regulacja mnożnika i napięcia na procu jest dostępna tylko z procesorami z C'n'Q. Czyli na Sempronach do 3000+ mnożnika nie zmienisz. Tak jak pisałem napięcie na Sempronie bez C'n'Q da sie zmienić malując mostki na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba o lakier do naprawy sciezek: Electon 40AC - czy mozna taki lakier zmyc w razie wysylki plyty na servis?

czyli granica stabilnego fsb 300 na tej plycie nie zostala przekroczona? - mariushek ty masz max stabilnie 295?

jakie max napiecie dla proca mozna uzyskac malujac te pola VID? i jak jest z regulacja napiec dla ddr - tylko 2,75max?

Edytowane przez Kaztob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba o lakier do naprawy sciezek: Electon 40AC - czy mozna taki lakier zmyc w razie wysylki plyty na servis?

czyli granica stabilnego fsb 300 na tej plycie nie zostala przekroczona? - mariushek ty masz max stabilnie 295?

jakie max napiecie dla proca mozna uzyskac malujac te pola VID? i jak jest z regulacja napiec dla ddr - tylko 2,75max?

Ja mam jakiś lakier do naprawy ścieżek, który dawno temu kupiłem przy okazji usuwania filtrów z wyjścia VGA karty graficznej. Lakier się spokojnie zmywa acetonem lub innym rozpuszczalnikiem. Max stabilnie mam 295MHz. Trudno mi powiedzieć czy to przez ograniczenia płyty, pamięci, a może proca. Nie mam jak tego sprawdzić, bo ani proca z niższym mnożnikiem, ani lepszych pamięci nie mam. Malując pola VID można wyciągnąć 1.55V - tyle teraz mam. W rzeczywistości jest chyba nawet ciut więcej. CPU-Z pokazuje napięcia między 1.568 a 1.592V. Napięcie na pamięciach to wg. ocworkbench.com 2.7V. Tu by sie przydał jakiś VMOD, bo to mało trochę, ale tu liczę na gości z ocworkbench. Oni lubują się w modowaniu Asrocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na pamięciach to wg. ocworkbench.com 2.7V. Tu by sie przydał jakiś VMOD, bo to mało trochę, ale tu liczę na gości z ocworkbench. Oni lubują się w modowaniu Asrocków.

Zawsze można trachnąć metodą uniwersalną LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba o lakier do naprawy sciezek: Electon 40AC - czy mozna taki lakier zmyc w razie wysylki plyty na servis?

czyli granica stabilnego fsb 300 na tej plycie nie zostala przekroczona? - mariushek ty masz max stabilnie 295?

jakie max napiecie dla proca mozna uzyskac malujac te pola VID? i jak jest z regulacja napiec dla ddr - tylko 2,75max?

Co do max FSB na tej płycie to ktoś powyżej pisał, ze miał 310MHz stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olowkowy mod VCore nie dziala,moze jeszcze ktos sprobuje :) Tylko niech napisze jakiego olowka uzywal bo moj to OEMowy NoName :)

hehe sprobowalem sie dowiedziec co jest przyczyna tak niskiego htt na tak dobrym chipsecie no i udalo mi sie :) u mnie chodzi o pamieci,a dokladniej kontroler w procku przy dwoch kosciach leci na niecale 2,2GHz htt 270

a przy jednej jednostronnej :) :) :) prawie 2,5 htt 310 :) BARIERA ZOSTAŁA ZŁAMANA :D i to przeze mnie :lol: B) Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie,po długich testach (hl2,driver3 ,fear,q4,prime95 i inne) 100% stabilnie na host freq 300mhz ,pamięci(corsair value select timingi 3-3-3-5-1T(3375mb/s transfer sandra 2005) ) na 240mhz(480mhz)(333 w biosie)bez dodatkowego chłodzenia na napięciu ultra high(podobno2,7V) ,htt freq 1800mhz(bios = cpu-nb 600mhz,sb-nb=600mhz), semp2600+ na 2400mhz Vcore=1,432v(jeb... zasilacz wachania 1,395-1,48v cpu-z).Bios ver.1.50

Niestety korsarze przy cl2,5 i 2 nie za bardo maja ochote współpracowac z tak wysoką magistralą stąd cl=3.Sandra stwierdziła niewielkie różnice w wydajnosci pomiędzy cl2 i 2,5 i 3 więc najlepiej wszystko wypadło przy cl3(bo najszybciej).Patent jest taki że jak obniżyć taktowanie procka to pamieci pójdą wyżej więc powiedziec mozna że proc grymasi(bez podnoszenia napięcia).Przy ustawieniach jak w pierwszym poście(2,48ghz) zostawiem kompa na jakies 72 godziny z właczonym bicomet i tylko jak pózniej dotknąłem myszy to zobaczyłem blue screen ,po wymianie pamiątek i ustawieniach jak wyżej wzystko śmiga jak trzeba,bezbłędnie.

Jakieś pytania na w.stepak@interia.pl

Moje zdanie-za tą kase płyta cudo..

Edytowane przez janosikkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nicko13,sprawdź czy długo ci poleci na tych ustawieniach bo ja też htt 310 miałem(ddr nanya 206mhz(412mhz) ) ale niestety niestabilnie...po dłuższym czasie gleba....może jeszcze wepne te pamiątki i sprawdze ale wynik powinien być ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich!

Mam amły albo i duzy problem z ta plyta asrocka:( Zamówiłem sobie ja w www.arest.pl razem z prockiem sempron 2600+ 64bit i okazało sie ze plyta nie jest z nim kompatybilna! Po telefonicznym kontakcie ze sklepem pan stwierdził ze owszem nie zadziałaja razem dopuki nie wgram nowego biosu! Jak to mozliwe na pudełku pisze ze kompatybilna z sempron 64bit. Załamka bede musiał jechac do wrocławia bo nie dysponuje athlonem pod 754 zeby to samemu zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...