Skocz do zawartości
elpresspl

Java - 2 Programy

Rekomendowane odpowiedzi

OK.

Mam do napisania dwa programy.

Koles w ogole nie wytlumaczyl od czego zaczac itd.

Wiec zglaszam sie do szanownego Tweakowego bractwa o pomoc!!

 

Napisze po angielsku bo jak przetlumacze to bedzie mniej zrozumiale.

 

1. Create a class name Pay that includes five double variables that hold hours worked, rate of pay per hour, withholding rate, gross pay, and net pay. Create three overloaded computeNetPay() methods. Gross pay is computed as hours worked, multiplied by pay per hour. When computeNetPay receives values for hours, pay rate, and withholding rate, it computes the gross pay and reduces it by the appropriate withholding ammount to produce net pay. When computeNetPay() receives two arguments, the withholding rate is assumed to be 15 percent. When computeNetPay() receives one argument, the withholding rate is assumed to be 15 percent, and the hourly rate to be 4.65. Write a main() method that tests all three overloaded methods.
I teraz pare pytan do tego, bo w mojej magicznej ksiazce tego nie ma.

Do czego sluzy komenda computeNetPay()??

I rozumiem ze tam gdzie jest powiedziane ze jak to computeNetPay() dostanie dwa argumenty to rob to a jak jeden to tamto, to trzeba uzyc if...else?

 

teraz 2

 

2. Create a class name CheckingAccount with data fields for an account number and balance. Include a constructor method that takes arguments for each field. Include a double class variable that holds a value for the minimum balance required before a monthly fee is applied to the account. Set the minimum balance to 200.00. Write a program named TestAccount in which you instance two CheckingAccount objects and display the account number, balance, and minimum balance without fee for both accounts.
Tego to w ogole nie czaje, wiec prosilbym jakies proste wytlumaczenie ewentualnie jakas mala pomoc w napisaniu. Nie wiem z ktorej strony sie tego chwycic :blink: <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg.

to jest metoda którą sam masz napisać. Ona na razie nie robi kompletnie nic, a co ma robić, to masz napisane.

 

Masz zrobić taką metodę i ją potem przeładować (czyli trzy takie same nazwy z różnymi liczbami argumentów).

W zależności od tego, ile potem podasz argumentów w funkcji main(), ma być wykonywana metoda pierwsza, druga, albo trzecia.

Ot, cała filozofia.

 

W drugim masz zrobić klasę z konstruktorem (ma się pytać o 2 pola - nr. konta i saldo na nim -wszystko masz podane :P, poza tym jeszcze ma mieć obiekt double ustawiony na 200.00). Jak już to zrobisz, to masz napisać program który stworzy dwa różne obiekty tej klasy (czyli skorzysta z konstruktora), a potem wyświetli ich nazwy, wartości, i to 200.

Potem możesz napić się browara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego el presidente. Widze, ze nie posiadasz podstawowej wiedzy. W obu zadaniach chodzi o przeciazenie (przeladowanie) funkcji, ktore jest zarowno mozliwe w C++ jak i w Javie, przyjrzyj sie mojemu pisanemu tutaj na szybko kodowi i moze zrozumiesz o co chodzi

 

Class Klasa {

(...)

void metoda( int ) { ... }

void metoda( double ) { ... }

int metoda( double, double, String ) { ... }

(...)

}

 

Chodzi o to, ze tworzysz metody (funkcje) o takich samych nazwach, lecz innych otrzymywanych parametrach i dopiero w innej klasie ew. wewnatrz tej klasy, ktora piszesz, gdy wywolujesz funkcje np w ten sposob:

 

int liczba = 7;

kl1.metoda( liczba );

 

to zostanie wywolana odpowiadnia funkcja, zaleznie od pobranych parametrow. Nie stosuj zadnych if elsow, po prostu napisz osobne funkcje (metody) dla roznych otrzymywanych parametrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

no to mniej wiecej juz wiem o co chodzi.

No tak brakuje mi podstawowej wiedzy, gdyz moj profesorek nawet nam takiej nie udzielil, a wymaga rzeczy o ktorych zadna osob w mojej klasie w ogole nie wie.

Teraz juz chyba sobie poradze jak bede mial jakies pytania to sie odezwe :]

 

Tymczasem dziekuje i przepraszam.

 

-el' P.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

java to jezyk ktoy jest genialnie udokumentowany (z przykladami) na stronie producenta (sun.com) zapomnij o pracy z java bez czytania dokumentacji - pobierz ja sobie na dysk. przeczytaj tez jakies kursy dla poczatkujacych.

 

wiedza wymagana do napisania tych 2 programow tomniej wiecej jeden wyklad - na pewno nie "przegapiles" jakis zajec? nie wiem czy juz programowales w jakims jezyku, ale przestawienie sie na programowanie obiektowe (klasy) bedzie wymagalo troszke samozaparcia i czasu - lepiej teraz poswiec troche czasu na czytanie o tym bo potem sie nei wyrobisz z objeciem potrzebnaej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...