Skocz do zawartości
finch

Geil Ultrax Ddr400 Bh-5 Utt!

Rekomendowane odpowiedzi

oj - KASSIUNIA - cos malo ci lataja...

ktos ostatnio chcial sie pozbyc 4x512 ultrax na tccd. moze warto popytac.

 

ps. myslalem, ze teraz przesiadasz sie na jakies 2x1gb

Myślę ze to kwestia biosu narazie mam pod bh-5 musze coś pod TCCD ZASSAĆ :-P , aczkolwiek nie wiem jaki dlatego zapytałam, Anadyn chce sprzedać ale on ma MSI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy konretnie wygrzewanie robiłem (robie :D) na 704-2bta i dało mi 2mhz :D - z 246 na 248@3,3+0,03, ale ogranicza mnie ten %$#@@#$&&%# mosfet od pamięci :( zrobiłem mały teścik - otworzyłem balkon i 249 stabilne, 250 prawie (oczywiście wieje na niego 12-ką :lol:) balkon zamknięty - błędy, błędy błędy :(

myśle że jakiś peltier mały by sie przydało zamontować na to gówienko... musi byc jakiś patent!!!

 

a propos wygrzewania to ja robie stressing - nie wiem czy nie rozpieprzam pamięci. na razie działają. czyli ustawiam memtest #5 zaloopowany tak żeby było kilka (2-6) błędów na pass, z czasem liczba sie zmniejsza, potem sie zaczynają pojawiać passy bez błędów - tak ok. 8h i sprawdzam 1mhz niżej - wcześniej pojawiały się sporadyczne błędy, po takiej operacji nie.

OD RAZU PISZE żE NIE POLECAM TEJ METODY BO MOZNA PRZEGIąć I ZABIć UTT!!!

ale tak to jest z pamięciami, muszą być napięte jak struna bo inaczej flaczeją :D

 

pozdro

 

PS.

sorry ryba, cały czas nie jestem przekonany z tym mobilem - nie ujmuje nic twoim skillom i wiem ze chlodzenie masz zaje... ale rozumiesz - taka sztuka trafia sie bardzo rzadko i jesli juz mialby ktos z nim cos robic to wolalbym przytym byc, jesliby sie cos stalo to nie mialbym pretensji ;) ale mam to w głowie cały czas :) na xs zrobili ostatnio 3,4ghz na iqyha0352mpmw - moj jest dwa tygodnie wyzej, ten sam stepping:) rozumiesz ze to czarna perła wśród mobili ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD RAZU PISZE żE NIE POLECAM TEJ METODY BO MOZNA PRZEGIąć I ZABIć UTT!!!

no moje utt ale ch5 tez sie zbuntowały, a dokładnie jedna i zmarła. U mnie grzanko (długie) dało 10 mhz ;) na poczatku szło szybko, potem co raz wolniej i wolniej az grzenie nic nie dawało, po jakims czasie kosc padła bez podania przyczyny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawuald

tak jak mówiłem screen z a64 tweakera http://micek.no-ip.com/~jastrzab/unckle/oc/timingia64.JPG

takie miałem ustawienia przy 256mhz jak liczyłem spi http://micek.no-ip.com/~jastrzab/unckle/oc/11min11sek.jpg

dram drive strenght L7

dram data drive strenght L2

dqs skew control IS

refresh period - początkowo używałem 3120, najlepiej wychodziło wydajnościowo na 4708, przy wyższych mhz jednak musze zluzować i ustawiam 4128

jeżeli z voltażami to chodziło ci jakich potrzebuje do zrobienia takich wynikó to:

procek podchodził pod 1,7, nie pamiętam dokłądnie, ale coś poniżej 1,7v

ramce 3,5+0,03v

refresh period ma znaczenie i to duże wydajnościowo i stabilnościowo

 

myrddin669 - ile robisz na swoich geilach? btw mobilek naprawde nieprzeciętny, mój kiedyś robił 2700mhz@1,95v na AC, twój zdecydowanie lepszy:)

 

 

@all

1) jakiego napiecia używacie do wygrzewania?

2)kolejne pytanie troche głupie - czy podczas grzania chłodzicie pamięci czy pozwalacie im się mocno nagrzewać?

3)ściągaliście radiatory z tych geili? może lepiej by śmigały nagie ale z nawiewem, lub pomogłoby zapodanie jakiś dużych radiatorów, jak sądzicie?

4)pozatym ciekawi mnie jedna sprawa - producent daje gwarancję do 2,95v, czy oni są w stanie sprawdzić czy ktoś dawał więcej i/lub ile konkretnie dawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unckle

chyba poszly 290 2,5-4-3-7, ale pojda wiecej :)

 

1. ja używam do 3,5V (na razie ;)) - dzisiaj wygrzewalem 257 z błędami na 3,5+0,03, ale efekty słabe, mozliwe ze juz co swoje sie wygrzaly :(

2. chlodze pamieci, ale wydaje mi sie ze wazniejsze jest chlodzenie mosfeta od pamieci (widze ze masz dfi nf4), ale dla pewnosci tak ustawilem wentyl zeby wial i na mosfet i na pamieci. chodzi o to zeby byly wysokie volty i mozliwie niska temp. (w skrócie)

3. ja z astaków ściągnąłem i efekty są duuuuuuużo lepsze :) tyle ze gwara idzie w...

4. nie wiem :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myrddin ja czegoś chyba nie rozumiem...Czy mówisz o tych memkach z podpisu? Bo tam masz chyba TCCD (p/n 756, bh-5 mają p/n 1243).

 

A co do wygrzewania to przypadkiem nie powinno się tego jakoś inaczej robić? Np. czymś gorącym (żarówka) bo tak to można pamięci zabić...

Pozdr

 

P.S. zeby nie było to ten pomysł z żarówką to tu na forum znalazłem i nie odpowiadam w razie jakby ktoś spróbował i pamięci poszły by się kochać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie czy wszystkie geile ultra x są na bh5? jak kupie w ciemno to moge trafic na inne niz bh5?

kupione teraz masz praktycznie pewnosc ze to bh5 utt, starsze serie to samsungi TCCD, rozni je koncowka p/n: 756-tccd i 1243-winbondy

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zayonnc

 

ma geile na tccd i astaki na utt :)

tutaj dyskutuje o geilach na utt bo to te same kości co w moich astakach - temat o nich zdechł to sie tutaj wymieniam doświadczeniami :)

 

pozdro

 

aaaaaaa to zmienia postać rzeczy :wink:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fx60test sprawdzałeś?? ja teraz na nim jade i dobrze jest zadziwiająco jak na stockowy bios!!!

jeszcze był jakiś bios merlina robiony na bh-ch.

a i u mnie zadziwijąco na DS i DDS 7/1 szły lepiej utt niż na 7/2 - nie wiem czy sprawdzałeś - tylko że przy maksimum mhz na danym napięciu!

spróbuj jak ci będzie kilka błędów na passa wyrzucało na L2 to zmień na L1 i zobacz co będzie :)

a no i podnieś napięcie na LDT do 1,4V - podobno coś daje, mnie też się wydaje że dało, ale głowy nie dam sobie uciąć :)

tref 4708-4672-4128-3120 chyba są najlepsze w kolejności wydajność-stabilność z moich testów.

no i burn-in zapodawaj jeszcze i więcej, mi na 3,4+0,03 dało 1MHZ - dla mnie to zaje.biście duzó :D

 

tymczasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669

 

zamiast jednego wentyla 12cm lepiej zastosować do chłodzenie dwie ósemki. ja mam to rozwiązane tak:

 

Dołączona grafika

 

wiatraki związane są gumkami recepturkami. przymocowałem je do zasilacza (przywiązałem za kratki) i teraz sprawdza się to bardzo dobrze. nie ma problemów z odprowadzeniem ciepła przy 3.6V

 

szkoda ze proca nie mam bo bym pokazał jak to w kompie wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669

 

zamiast jednego wentyla 12cm lepiej zastosować do chłodzenie dwie ósemki. ja mam to rozwiązane tak:

 

http://img269.imageshack.us/img269/7862/1002070a2mc.th.jpg[/img]

 

wiatraki związane są gumkami recepturkami. przymocowałem je do zasilacza (przywiązałem za kratki) i teraz sprawdza się to bardzo dobrze. nie ma problemów z odprowadzeniem ciepła przy 3.6V

 

szkoda ze proca nie mam bo bym pokazał jak to w kompie wygląda :P

ja stosuje 120mm przymocowaną, na pręcie nagwintowanym 4mm, do płyty głownej. Jak płyta na stole, to zaden problem, a jak w budzie to likwiduje jeden kołek, i płyta na jedna srobe nie jest przykrecona. Wczesniej wieszałem wentylek na sznurku tak zeby idealnie wiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam za mała bude zeby 12 cm wsadzić. przy tak duzym wentylku nie był dokłądnie owiewany mosfet. teraz jest ok.

 

sam mam 2x512 bh6 a nie geile ale ramce podobne w sumie :P niestety moje nie altają tak ładnie. narazie tylko 247 mhz ale bede kombinował jak dojdzie proc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam za mała bude zeby 12 cm wsadzić. przy tak duzym wentylku nie był dokłądnie owiewany mosfet. teraz jest ok.

 

sam mam 2x512 bh6 a nie geile ale ramce podobne w sumie :P niestety moje nie altają tak ładnie. narazie tylko 247 mhz ale bede kombinował jak dojdzie proc...

ten mosfet nie musi miec duzego nawiewu, on bardzoe mało sie grzeje, ale trzeba go chłodzic niestety bo temperatury sa sporo, ale malutki nawiew spokojnie mu wystarcza.

 

ja mam 2x256 bh5 (oldsqlowe ;) , juz leca do mnie), a miałem 2x256 ch5utt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te gskille to jest kosmos!

nasze ultraxy, astaki czy twinmosy nigdy tak nie pociągną :(

może jak sie sirius.pl zlituje to będą nowe astaki w ofercie na bh5 utt, ale wysłałem maila i odpowiedzi żadnej nie dostałem także też pewnie kupa :(

 

@milans - z ninją tego bym nie zmieścił :D ten cooler zajmuje tyle miejsca że ciężko pamięci z radiatorem wchodzą w slot 1 :( a płyta i tak na stole więc 12 sie sprawuje w miare dobrze ;)

 

z tym mosfetem to powiem dziwna sprawa odkąd go dotknąłem sie sie oparzyłem to już nie wierze w odczyt softwarowy ;) radzę sprawdzić smaemu, dajcie 3,5V zapuścicie memtesta i dotknijcie go po pół godziny - ja mam opuszkę tak fajnie gładką na wskazującym :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...